concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NX 300h


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 117
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 5,1
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 9,3
Maximálna rýchlosť (km/h) 180

OD 38 050 €

OSTŘE VYHRANĚNÝ NOVÝ MODEL NX 300h

OBJAVTE ÚŽASNÝ MESTSKÝ DIZAJN, OBJAVTE NOVÚ GENERÁCIU PLNE HYBRIDNÉHO POHONU LEXUS HYBRID DRIVE A DYNAMICKÚ VERZIU F SPORT

Úplne nový model NX 300h , ktorý svojím dizajnom spôsobí rozruch v mestskej džungli, ponúka priestranný variabilný interiér a patričný komfort až piatim cestujúcim a ich batožinám. Tento úžasný Lexus vybavený najnovšou generáciou plne hybridného pohonu poskytuje kultivované a zároveň agilné jazdné parametre v kombinácii s mimoriadnou ekologickou výkonnosťou.

Medzi intuitívne technologické prvky vozidla patrí dotykový ovládač touchpad, panoramatické zobrazovanie okolia vozidla Panoramic View Monitor a prednárazový bezpečnostný systém PCS. Ešte dynamickejší zážitok z jazdy zažijete vo verzii NX 300h F SPORT, ktorá je vybavená 18" kolesami z ľahkej zliatiny, volantom F SPORT a športovými sedadlami čalúnenými perforovanou kožou a na prianie adaptívnym odpružením AVS (Adaptive Variable Suspension).

HLAVNÉ PRVKY NX 300h

ZOZNÁMTE SA S MODELOM NX 300h

Jazda s modelom NX 300h - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Elegantný nový model NX 300h sa vyznačuje širokým postojom, výraznou „vretenovitou“ maskou chladiča v štýle značky Lexus a atraktívnymi LED svetlometmi i zadnými svetlami. Nový model NX 300h je podobne ako dielo moderného umenia absolútne neprehliadnuteľný. Štylisti značky Lexus mu vtlačili ostré a zároveň ladné línie tým, že sa nechali inšpirovať spletitou krásou roztaveného kovu. Ak sa priblížite k modelu NX 300h, privíta vás osvetlenie kľučiek dverí, takže môžete ihneď obdivovať vzrušujúcu bočnú líniu a siluetu vozidla, ktorá pripomína športové kupé. Predné trojité LED svetlomety a svetlá pre dennú prevádzku v tvare hrotu šípu podčiarkujú osobitú auru vozidla. Koncové LED svetlá pripomínajúce drahokamy vytvárajú emblém L našej značky a umocňujú agilný vzhľad tohto crossovera.

Úplne nový model NX 300h ponúka 197 k extrémne kultivovaného výkonu. Ohromujúce sú taktiež hodnoty kombinovaných emisií CO2 len 116 g/km a spotreba paliva 5,0 l/100 km.*

* Pre model NX 300h s pohonom predných kolies FWD a Balíkom Eco.

Zcela nový model NX 300h nabízí 197 k extrémně kultivovaného výkonu. Ohromující jsou rovněž hodnoty kombinovaných emisí CO2 pouhých 116 g/km a spotřeba paliva 5,0 l/100 km.*

*Pro model NX 300h s pohonem předních kol FWD a Paketem Eco.

Vo vnútri modelu NX 300h - Hlavné prednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

V precízne spracovaných kožených sedadlách nového modelu NX môžete dokonale relaxovať a nad úrovňou okolitej dopravy si užívať prekrásny výhľad na mesto. Príjemné svieže prostredie interiéru zabezpečuje za všetkých poveternostných podmienok klimatizácia s funkciou S-Flow, ktorá riadi teplotu len pre obsadené sedadlá. Vyhrievanie sedadiel v režime ECO vás zahreje ešte oveľa efektívnejšie pri chladných ránach. Panoramatické zobrazenie okolia vozidla Panoramic View poskytuje zábery zo štyroch diskrétne umiestnených kamier a uľahčuje ľahšie manévrovanie v stiesnených priestoroch. Kamery sú umiestnené v maske chladiča, vo vonkajších spätných zrkadlách (kamery fungujú i v prípade, keď sú zrkadlá sklopené) a na veku batožinového priestoru. Spoločne s pomocnými parkovacími líniami uľahčujú manévrovanie nielen v hustej mestskej premávke.

Pre nový model NX 300h sú k dispozícii najmodernejšie multimediálne technológie. Napríklad navigácia Lexus Premium Navigation a internetové služby Lexus Connected Services, medzi ktoré patrí i Google Street View®. Môžete si napríklad nechať prepočítať najekologickejšiu trasu jazdy.

Bezpečnosť v modeli NX 300h - Hlavné prednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Nový model NX 300h je zkonstruován tak, aby pomáhal snižovat únavu řidiče. Mimořádně široký projekční displej HUD promítající údaje na čelní sklo vám pomáhá soustředit se na dopravní situaci před vozem. Systém Lane Keeping Assist zabrání tomu, abyste nechtěně vyjeli z jízdního pruhu. Automatické ovládání dálkových světel přepne v případě potřeby na potkávací světla. Přednárazový bezpečnostní systém PCS využívající mikrovlnný radar k rozpoznání překážek před vozidlem snižuje riziko kolize, je-li to nezbytné, aktivují se automaticky brzdy a přitáhnou bezpečnostní pásy na předních sedadlech. Pakliže ke kolizi přece jen dojde, budete vy i vaši spolucestující chráněni tuhou konstrukcí karoserie a osmi airbagy.

Volič jazdných režimov

VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV

Voličom jazdných režimov si u tohto crossovera s agilným prejavom a doslova zábavnými jazdnými vlastnosťami môžete zvoliť taký jazdný režim, ktorý zodpovedá vašej momentálnej nálade, k dispozícii pritom máte módy v rozmedzí od ECO až po SPORT S+. V hustej premávke môžete aktivovať čisto elektrický režim EV (Electric Vehicle) pre dosiahnutie nulových emisií. Tuhá konštrukcia podvozku a adaptívne odpruženie AVS (Adaptive Variable Suspension) zaisťujú hladkú a precíznu ovládateľnosť vozidla, zatiaľ čo elektronicky riadený pohon všetkých kolies E-FOUR poskytuje mimoriadnu stabilitu a trakciu na klzkom povrchu vozovky.

Remeselné spracovanie Lexus

REMESELNÉ SPRACOVANIE LEXUS

Nový model NX 300h so svojím ručne lešteným dreveným ozdobným obložením „Shimamoku“ a prekrásne stehovaným koženým čalúnením vytvára nové meradlá. Vyrába sa v našom závode v Kjúšú v úplne bezprašnom prostredí, zamestnanci lakovne napríklad prechádzajú dvomi komorami, v ktorých sa z ich špeciálnych odevov a vlasov odstraňujú všetky čiastočky prachu a nečistôt. Vodná stena nazývaná „Niagara“ znižuje ešte viac množstvo častíc poletujúcich vo vzduchu. Ligotavý lak vzniká ručným pieskovaním každej vrstvy základného laku (je to časovo náročný proces používaný bežne len u vozidiel vyrábaných na zákazku). Pred expedíciou nakoniec každý crossover NX absolvuje finálnu testovaciu jazdu dlhú 30 km.

Bezpečnosť ocenená 5 hviezdičkami EURO NCAP

BEZPEČNOSŤ OCENENÁ 5 HVIEZDIČKAMI EURO NCAP

Lexus NX 300h dostal ocenenie 5 hviezdičkami v prestížnych testoch Euro NCAP. Skóre ďaleko presahuje vo všetkých starostlivo testovaných kritériách minimálne hodnoty potrebné pre udelenie päťhviezdičkového hodnotenia a radí nový Lexus medzi najbezpečnejšie vozidlá daného segmentu.

Testovací program sa skladá zo štyroch oblastí – bezpečnosť dospelých cestujúcich, bezpečnosť detí, ochrana chodcov a od roku 2009 sú hodnotené tiež asistenčné systémy, akými sú napríklad elektronicky riadené brzdenie, elektronické riadenie stability a obmedzovač rýchlosti, ktorých funkcie pomáhajú predchádzať a znižovať riziko zranenia.

Lexus NX 300h bol ohodnotený 82 % za bezpečnosť dospelých cestujúcich, 82 % za bezpečnosť detských pasažierov, 69 % za ochranu chodcov a 71 % za asistenčné systémy.

Farebný projekčný displej HUD

FAREBNÝ PROJEKČNÝ DISPLEJ HUD

Prevádzkové údaje sú farebne premietané priamo na čelné okno. Tento extra široký 6,2" projekčný displej HUD vám umožní kontrolu nastavenia klimatizácie či audiosystému bez toho, aby ste spustili zrak z vozovky pred vami.

Luxusný interiér

LUXUSNÝ INTERIÉR

Prepychové predné sedadlá sú vyrobené technológiou „integrovaného penenia“, ktorá bola prvýkrát použitá u verzií F SPORT. Táto technológia inšpirovaná automobilovým športom poskytuje vyšší komfort a oporu telu, akú možno dosiahnuť konvenčnými metódami čalúnenia.

Cestujúci na predných i zadných sedadlách majú dostatok priestoru pre dolné končatiny, obidve predné sedadlá možno pre dosiahnutie ešte väčšieho komfortu elektricky nastavovať v ôsmich smeroch. K dispozícii je bedrová opierka a pamäťová funkcia nastavenia sedadiel.

Tvar a tuhosť sedadiel boli optimalizované tak, aby znížili tlak na citlivú krížovú oblasť tela. Široký rozsah nastavenia sedadiel poskytuje cestujúcim vysoký komfort a je prispôsobený i väčšiemu telesnému vzrastu Európanov.

Všetky modely NX 300h sú štandardne vybavené praktickými zadnými sklopnými sedadlami delenými v pomere 60:40, ich úpravou možno vytvoriť priestor na prepravu pretekárskeho bicykla či surfovej dosky. Sklopením všetkých zadných sedadiel vznikne priestor pre prepravu objemných predmetov.

Výbavu svojho vozidla si môžete vylepšiť aj elektrickým systémom sklápania zadných sedadiel, ktorý je ovládaný prostredníctvom niekoľkých vhodne umiestnených ovládačov. Cestujúci na zadných sedadlách si môžu čiastočne sklopiť operadlá svojich sedadiel, aby dosiahli väčší cestovný komfort.

Bezpečnostný skelet karosérie, 8 airbagov

BEZPEČNOSTNÝ SKELET KAROSÉRIE / 8 AIRBAGOV

Okrem extrémne odolného bezpečnostného skeletu karosérie chráni cestujúcich osem airbagov. Vodiča a spolujazdca vpredu chránia dvojfázové čelné airbagy spoločne s kolennými a bočnými airbagmi. Na obidvoch stranách prechádzajú v celej dĺžke interiéru bočné hlavové airbagy. Všetky bezpečnostné pásy s výnimkou prostredného sedadla vzadu sú vybavené aj predpínačmi. Táto výnimočná úroveň pasívnej bezpečnosti sa v novom modeli NX 300h poskytuje štandardne.

Predné sedadlá sú tvarované tak, aby v prípade nárazu zozadu minimalizovali poranenie krčnej chrbtice. Zosilnené bočné výstuhy sedadiel umožňujú prirodzené ponorenie tela do operadla, umiestnenie hlavových opierok zabezpečuje efektívnejšiu oporu hlavy.

Jazdné výkony

JAZDNÉ VÝKONY

Pre dosiahnutie vynikajúcich jazdných parametrov na všetkých možných vozovkách s rôznym povrchom bol model NX 300h najprv testovaný na najvyspelejšom jazdnom simulátore na svete a potom absolvoval státisíce testovacích kilometrov v extrémnych arktických a púštnych podmienkach.

Nový model NX 300h s úplne novým podvozkom, zavesením kolies a riadením ponúka mimoriadne podmanivú a kultivovanú jazdu. Prelomové technológie skrutkovitého laserového zvárania a lepenia prispeli k extrémnej tuhosti nového NX 300h. Tak vznikol vysoko odolný crossover, ktorý vodiča odmení precíznymi jazdnými parametrami. Kompaktné zavesenie predných kolies so vzperami McPherson a prepracované zadné dvojité lichobežníkové zavesenie poskytujú modelu NX výnimočnú trakciu, skvelú priľnavosť pri prejazde zákrutou porovnateľnú s klasickými sedanmi a vynikajúcu smerovú stabilitu. Pre ešte vzrušujúcejšiu jazdu je ako súčasť voliteľnej výbavy k dispozícii adaptívne odpruženie AVS (Adaptive Variable Suspension), ktoré inteligentne riadi tlmiace sily na všetkých kolesách. To zlepšuje nielen jazdný komfort, ale zvyšuje taktiež smerovú stabilitu pri vysokých rýchlostiach.

Vyspelé technológie

VYSPELÉ TECHNOLÓGIE

Keď sa priblížite k svojmu NX 300h s kľúčikom vo vrecku, privíta vás tlmeným osvetlením kľučiek všetkých štyroch dverí. Dvere sa odomknú obyčajným potiahnutím za kľučku. Prekrásne tvarované kľučky dverí sa môžu pochváliť svetovou novinkou - ukrytými zámkami.

Vo vnútri nového modelu NX 300h nájdete intuitívne technológie, ktoré vám spríjemnia pobyt vo vozidle: inteligentné stropné osvetlenie reagujúce na priblíženie vašej ruky, takže už nemusíte tápať v tme a veko batožinového priestoru, ktoré si pamätá, do akej výšky ho obvykle otvárate. Interiéru prekrásne spracovanému pod dohľadom remeselných majstrov „Takumi“ dominuje prístrojová doska štylizovaná v tvare „vretenovitej“ masky chladiča a jeho celkovú atmosféru dotvárajú analógové hodiny a ambientne osvetlenie. Nesmierne pohodlné predné kožené sedadlá elektricky nastaviteľné v 8 smeroch môžu byť vyhrievané alebo klimatizované, zadné sedadlá delené v pomere 60:40 sa sklápajú elektricky, čím sa vytvorí dostatočný priestor pre prepravu lyží či surfov.

Prednárazový bezpečnostný systém PCS / Adaptívny tempomat

PREDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM PCS / ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Prednárazový bezpečnostný systém PCS: mikrovlnný radar a palubný počítač vypočítavajú riziko kolízie s prekážkami pred vozidlom. Ak je riziko vysoké, vodiča upozorní zvukový i vizuálny signál a zvýši sa brzdný tlak. Ak sa kolízia považuje za neodvratnú, aktivujú sa v prípade potreby automaticky brzdy a pritiahnu sa bezpečnostné pásy na predných sedadlách.

Adaptívny tempomat ACC, ktorý pomáha znižovať únavu vodiča, udržiava nastavenú vzdialenosť medzi modelom NX 300h a vpredu idúcim vozidlom, dokonca aj keď toto vozidlo mení rýchlosť či úplne zastavuje. Hneď ako je cesta prázdna, ACC sa automaticky vráti k pôvodne nastavenej rýchlosti jazdy.

Funkcia Panoramic View

FUNKCIA PANORAMIC VIEW

Štyri kamere snímajú obraz takmer celého okolia vozidla a uľahčujú tak jazdu v stiesnených priestoroch. Panoramatické zobrazovanie okolia vozidla, novinka firmy Lexus, taktiež ponúka virtuálne 3D zobrazenie vášho modelu NX a pomocné asistenčné línie pre ľahšie manévrovanie v mestskej premávke.

Klimatizácia s funkciou S-Flow

KLIMATIZÁCIA S FUNKCIOU S-FLOW

Výkonná dvojzónová klimatizácia je taktiež energeticky úsporná, a to vďaka funkcii S-Flow, ktorá inteligentne riadi teplotu len pre obsadené sedadlá.

V kombinácii s koženým čalúnením si môžu vodič a spolujazdec vpredu individuálne regulovať vyhrievanie alebo odvetrávanie sedadiel podľa vlastných potrieb, čím je podporený pocit dokonalého luxusu. Obidve funkcie oceníte najmä v extrémnom počasí.

Vyššie stupne výbavy majú k dispozícii vyhrievaný volant, ktorý vám zaistí patričný komfort v chladnejších klimatických podmienkach. Vyhrievanie volantu sa aktivuje tlačidlom a automaticky sa vypína po uplynutí nastaveného času.

Asistent pre jazdu v jazdnom pruhu / Automatické ovládanie diaľkových svetiel

ASISTENT PRE JAZDU V JAZDNOM PRUHU / AUTOMATICKÉ OVLÁDANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Asistent pre jazdu v jazdnom pruhu: táto inovatívna technológia bráni tomu, aby vodič neúmyselne vyšiel zo svojho jazdného pruhu. V prípade potreby upozorní na to vodiča a systém automatickými zásahmi do riadenia upraví smer jazdy.

Automatické ovládanie diaľkových svetiel v noci využíva kameru umiestnenú v päte vnútorného spätného zrkadla a samočinne prepína na stretávacie svetlá, hneď ako kamera detekuje svetlá protiidúceho alebo vpredu idúceho vozidla. To bráni náhlemu oslneniu ostatných vodičov, keď zabudnete prepnúť diaľkové svetlá na stretávacie.

Lexus Hybrid Drive

LEXUS HYBRID DRIVE

Model NX 300h poháňaný najnovšou generáciou plne hybridného systému Lexus Hybrid Drive, ktorý optimálne kombinuje výkon zážihového motora s objemom valcov 2,5 litra a elektromotora (elektromotorov), je neuveriteľne kultivovaný a tichý a riadi sa rovnako ľahko ako bežný luxusný automobil. Toto vozidlo poskytuje mimoriadnu výkonnosť pri spotrebe paliva iba od 5,0 l/100 km*, čo je hodnota priam úžasná pre crossover tejto veľkosti. Regeneratívne brzdenie znamená, že nie je potrebné dobíjať hybridný akumulátor z vonkajších zdrojov a vďaka nášmu vedúcemu postaveniu v oblasti vývoja plne hybridných technológií bude mať nový model NX 300h veľmi nízke prevádzkové náklady.

* Pre model NX 300h s pohonom predných kolies FWD a Balíkom Eco.

ROZJAZD VOZIDLA

Pri rozjazde môže byť model NX 300h poháňaný len predným a zadným elektromotorom, ktorý napája hybridný akumulátor, a to až do rýchlosti 65 km/h. Do tohto okamihu ide vozidlo takmer nehlučne, nespotrebováva žiadny benzín a nevypúšťa žiadne emisie.

NORMÁLNE JAZDNÉ PODMIENKY

Pri rýchlostiach nad 65 km/h sa takmer nehlučne pripojí kultivovaný zážihový motor s „Atkinsonovým cyklom“, ktorý v prípade potreby podporuje elektromotory. Vďaka takmer dokonalému využívaniu hnacej sily zo zážihového motora a oboch elektromotorov ponúka model NX 300h výnimočný jazdný komfort spoločne s nízkymi emisiami a spotrebou paliva.

MAXIMÁLNA AKCELERÁCIA

Hneď ako vyžadujete maximálnu akceleráciu, je zážihový motor 2,5 litra okamžite podporený elektromotormi, ktorých mohutná vlna krútiaceho momentu zaistí strhujúcu lineárnu akceleráciu presne v okamihu, kedy ju potrebujete.

SPOMAĽOVANIE, ZASTAVENIE, BRZDENIE

Pri spomaľovaní alebo zastavení sa zážihový motor vypne a emisie klesnú na nulu. Pokiaľ brzdíte alebo uvoľníte pedál plynu, využíva rekuperačný systém kinetickú energiu, ktorá v iných vozidlách prichádza navnivoč. Kinetická energia sa premieňa na elektrickú energiu, ktorá sa ukladá do akumulátora hybridného systému. Plne hybridné vozidlo Lexus preto nikdy nebude vyžadovať dobitie akumulátora z vonkajších zdrojov.

Prémiový audiosystém Mark Levinson®

PRÉMIOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Prémiový audiosystém Mark Levinson® Premium Surround využívajúci technológiu GreenEdge™ je prispôsobený akustickým vlastnostiam interiéru a poskytuje brilantný priestorový zvuk 7.1 v štýle domáceho kina. Počúvanie umocňuje technológia Clari-Fi™, ktorá znova vytvára zvuk stratený pri MP3 digitálnej kompresii.

Trojitá optika LED svetlometov v tvare písmena L pripomínajúca drahokamy

TROJITÁ OPTIKA LED SVETLOMETOV V TVARE PÍSMENA L PRIPOMÍNAJÚCA DRAHOKAMY

Predné trojité LED svetlomety v tvare L žiaria ako drahokamy a využívajú rovnaký svetelný zdroj pre stretávacie i diaľkové svetlá. Osobitú auru týchto svetlometov exkluzívne dodávaných pre verzie F SPORT a modely Premium zvýrazňujú LED svetlá pre dennú premávku v tvare písmena L.

Zadné združené svetlá vás ohromia elegantnými LED svetlami v tvare písmena L s takmer neviditeľnou deliacou medzerou medzi časťou svetla umiestnenou na veku batožinového priestoru. Technológia silnostenného liatia im prepožičiava krištáľový vzhľad a pôsobivý efekt, aj keď nie sú rozsvietené.

LED predné hmlové svetlá s novou inovatívnou funkciou svietenia do zákrut elegantne dopĺňajú „vretenovitú“ masku chladiča a svetlá pre dennú premávku. Taktiež znižujú celkovú spotrebu energie modelu NX 300h.

Pohon všetkých kolies E-Four

POHON VŠETKÝCH KOLIES E-FOUR

U modelov NX s pohonom všetkých kolies ponúka systém E-FOUR plynulú výkonnosť a suverénnu trakciu i v ťažšom teréne. Inovatívny pohon všetkých kolies E-FOUR využíva elektromotor s výkonom 68 k uložený pri zadnej náprave. Ten v prípade potreby poskytuje okamžitú hnaciu silu.

Touch Pad

TOUCH PAD / MULTIMÉDIA

Je jedno ako ste pracovne vyťažený - v novom modeli NX 300h budete vždy o všetkom aktuálne informovaný. A to vďaka inovatívnym technológiám, ako je bezdrôtová nabíjačka prenosných zariadení, ktorá dobíja batériu vášho mobilného telefónu, keď ho uložíte do stredovej konzoly. Alebo intuitívny Touch Pad, ktorý poskytuje príjemné ovládanie navigácie Lexus Premium Navigation či internetové služby Lexus Connected Services. Medzi ne patrí napríklad Online Search, Google Street View®, Panoramio® alebo Connected Traffic. Prípadne sa môžete uvoľniť pri počúvaní svojej obľúbenej hudby z jedinečného audiosystému Mark Levinson® Premium Surround.

Protišmykový systém / Systém riadenia stability vozidla

PROTIŠMYKOVÝ SYSTÉM / SYSTÉM RIADENIA STABILITY VOZIDLA

Protišmykový systém TRC zlepšuje trakčné schopnosti modelu NX 300h, najmä pri rozjazde alebo pri akcelerácii na nerovnomerne klzkom povrchu. Systém zasahuje v okamihu, kedy je zistené riziko preklzu kolies a tým udržiava optimálnu trakciu vozidla.

Riadenie stability vozidla VSC predchádza strate ovládateľnosti vozidla, ak napríklad vojdete príliš rýchlo do zákruty alebo keď hrozí šmyk. Stabilita vozidla je zaistená a jeho rýchlosť znížená selektívnym zásahom bŕzd, prípadne znížením výkonu pohonného systému.

18" liate kolesá

18" LIATE KOLESÁ

Prepracované lúče kolies v tvare písmena U (štandardne v stupňoch výbavy Comfort, Business a Executive) tvoria ostrý a markantný profil, ktorý v kombinácii s obutím v rozmere 225/60 R18 potvrdzuje výrazný športový vzhľad tohto vozidla.

Koncové LED svetlá

KONCOVÉ LED SVETLÁ

Zadné skupinové svietidlá používajú elegantné LED diódy usporiadané v tvare písmena L, typického pre vozidlá Lexus, bez akýchkoľvek viditeľných škár medzi blatníkmi a výklopnou zadnou časťou. Vďaka technológii lisovania hrubostenných krytov potom popri svietidlách pôsobia dojmom, ako by boli vyrobené z brúseného krištáľu, pričom vďaka svojmu markantnému vzhľadu zaujmú tiež i zhasnuté.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM

Pri cúvaní vozidla, napríklad na rušnom parkovisku, oceníte praktickú funkciu RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom, ktorá prostredníctvom systému pre sledovanie mŕtvych uhlov rozpoznáva vozidlá pohybujúce sa vzadu v miestach špatne viditeľných z pozície vodiča. Keď systém RCTA rozpozná iné vozidlo, upozorní vás signálom vo vonkajších spätných zrkadlách a pomocou zvukového varovania.

Uvítacie osvetlenie

UVÍTACIE OSVETLENIE

Keď sa blížite ku svojmu NX s kľúčikom vo vrecku alebo v aktovke, vozidlo vás uvíta rozsvietením kabíny a zdrojov pre osvetlenie nástupného priestoru, aby ste sa ľahšie vyhli prekážkam v tme.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

NX 300h F ŠPORT

nx 300h fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model NX 300h F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tím, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.