concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NX 200t


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 178
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 7,7
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 7,3
Maximálna rýchlosť (km/h) 200

OD 39 850 €

OSTRO VYHRANENÝ NOVÝ MODEL NX 200t

OBJAVTE KÚZLO PREPLŇOVANÉHO MOTORA A RADENIA PÁČKAMI POD VOLANTOM

Nový dynamický model NX 200t poháňa celkom nový zážihový motor so zdvihovým objemom 2,0 litra, ktorý vďaka preplňovaniu ponúka výkon 238 k. Tento agregát vám svojím mohutným nárastom výkonu poskytne nevšedné zážitky z jazdy s vaším crossoverom. Nový NX 200t vybavený výraznými dvojitými hliníkovými koncovkami výfuku podľa vzoru špičkových športových motocyklov sa môže pochváliť rýchlou akceleráciou, patričnou výkonnosťou v diaľničnej premávke a prepracovanou kultivovanosťou typickou pre značku Lexus.

Prispieva k tomu i elektronicky riadený systém pohonu všetkých kolies a rýchlo radiaca šesťstupňová automatická prevodovka so sekvenčným manuálnym riadením prostredníctvom páčok pod volantom.

HLAVNÉ PRVKY NX 200t

ZOZNÁMTE SA S MODELOM NX 200t

Jazda s modelom NX 200t - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Elegantný nový model NX 200t sa vyznačuje širokým postojom, výraznou „vretenovitou" maskou chladiča v štýle značky Lexus a atraktívnymi LED svetlometmi a zadnými svetlami. Nový model NX 200t je podobne ako dielo moderného umenia vonkoncom neprehliadnuteľný. Štylisti značky Lexus mu vtlačili ostré a zároveň ladné línie tým, že sa nechali inšpirovať spletitou krásou roztaveného kovu. Ak sa priblížite k modelu NX 200t privíta vás osvetlenie kľučiek dverí, takže môžete ihneď obdivovať vzrušujúcu bočnú líniu a siluetu vozidla pripomínajúcu športové kupé. Predné trojité LED svetlomety a svetlá pre dennú premávku v tvare hrotu šípu podčiarkujú osobitú auru vozidla. Koncové LED svetlá pripomínajúce drahokamy vytvárajú emblém L našej značky a umocňujú agilný vzhľad tohto crossovera.

Nový dynamický model NX 200t poháňa celkom nový zážihový motor so zdvihovým objemom 2,0 litra, ktorý vďaka preplňovaniu ponúka výkon 238 k. Tento agregát vám svojím mohutným nárastom výkonu poskytne nevšedné zážitky z jazdy s vaším crossoverom. Nový NX 200t vybavený výraznými dvojitými hliníkovými koncovkami výfuku podľa vzoru špičkových športových motocyklov sa môže pochváliť rýchlou akceleráciou a prepracovanou kultivovanosťou. Prispieva k tomu aj elektronicky riadený systém pohonu všetkých kolies a rýchlo radiaca šesťstupňová automatická prevodovka so sekvenčným radením prostredníctvom páčok pod volantom.

Vo vnútri modelu NX 200t - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

V precízne spracovaných kožených sedadlách nového modelu NX 200t môžete dokonale relaxovať a nad úrovňou okolitej dopravy si užívať prekrásny výhľad na mesto. Príjemné svieže prostredie interiéru zabezpečuje v každom počasí klimatizácia s funkciou S-Flow, ktorá riadi teplotu len pre obsadené sedadlá. Vyhrievanie sedadiel v režime ECO vás zahreje ešte oveľa efektívnejšie pri chladných ránach. Panoramatické zobrazenie okolia vozidla Panoramic View poskytuje zábery zo štyroch diskrétne umiestnených kamier, a uľahčuje tak manévrovanie v stiesnených priestoroch. Kamery sú umiestnené v maske chladiča, vo vonkajších spätných zrkadlách (kamery fungujú aj v prípade, keď sú zrkadlá sklopené) a na veku batožinového priestoru. Spoločne s pomocnými parkovacími líniami uľahčujú manévrovanie nielen v hustej mestskej premávke.

Bezpečnosť v modeli NX 200t - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový model NX 200t je skonštruovaný tak, aby pomáhal znižovať únavu vodiča, a to vďaka prvkom, akým je napríklad ergonomicky tvarovaná pozícia sedadla vodiča, ktorá vám umožní lepšie sa sústrediť na dopravnú situáciu pred vozidlom. Široká škála brzdných a stabilizačných systémov (zahŕňajúca riadenie stability vozidla a protipreklzový systém) z neho robí jeden z najbezpečnejších crossoverov dnešnej doby. Je taktiež upokojujúce vedieť, že ste vy i vaši spolucestujúci chránení tuhou konštrukciou karosérie a ôsmimi airbagmi (vrátane bočných hlavových airbagov po celej dĺžke interiéru).

Luxus crossoveru

LUXUS CROSSOVERA

Prepychové kožené predné sedadlá sú vyrobené technológiou „integrovaného penenia“, ktorá sa prvý raz použila u verzie F SPORT. Táto technológia inšpirovaná automobilovým športom poskytuje vyšší komfort a oporu telu, ako je možné dosiahnuť pri konvenčných metódach čalúnenia.

Cestujúci na predných i zadných sedadlách majú dostatok priestoru pre dolné končatiny, obidve predné sedadlá možno kvôli dosiahnutiu ešte väčšieho komfortu elektricky nastavovať v ôsmich smeroch. K dispozícii je bedrová opierka a pamäťová funkcia nastavenia sedadiel.

Tvar a tuhosť sedadla boli optimalizované tak, aby znížili tlak na citlivú krížovú oblasť tela. Široký rozsah nastavenia sedadiel poskytuje cestujúcim vysoký komfort a je prispôsobený i väčšiemu telesnému vzrastu.

Všetky modely NX 200t sú štandardne vybavené praktickými zadnými sklopnými sedadlami delenými v pomere 60:40 a ich úpravou možno vytvoriť priestor pre prepravu pretekárskeho bicykla či surfovej dosky. Sklopením všetkých zadných sedadiel vznikne priestor na prepravu objemných predmetov.

Výkon crossovera

VÝKON CROSSOVERA

Aby dosiahol vynikajúce jazdné parametre na všetkých možných vozovkách s rôznym povrchom, model NX 200t najskôr testovali na najvyspelejšom jazdnom simulátore na svete a potom absolvoval státisíce testovacích kilometrov v extrémnych arktických a púštnych podmienkach.

Nový model NX 200t s celkom novým podvozkom, zavesením kolies a riadením ponúka mimoriadne podmanivú a kultivovanú jazdu. Prelomové technológie skrutkovitého laserového zvárania a lepenia prispeli k extrémnej tuhosti nového NX 200t. Tak vznikol vysoko odolný crossover, ktorý vodiča odmení precíznymi jazdnými parametrami. Kompaktné zavesenie predných kolies so vzperami McPherson a prepracované zadné dvojité lichobežníkové zavesenie poskytuje modelu NX výnimočnú trakciu, skvelú priľnavosť pri prejazde zákrutou porovnateľnú s klasickými sedanmi a vynikajúcu smerovú stabilitu.

Protipreklzový systém / Systém riadenia stability vozidla

PROTIPREKLZOVÝ SYSTÉM / SYSTÉM RIADENIA STABILITY VOZIDLA

Protipreklzový systém TRC zlepšuje trakčné schopnosti modelu NX 200t, zvlášť pri rozjazde alebo pri akcelerácii na nerovnomerne klzkom povrchu. Systém zasahuje v okamihu, keď sa zistí riziko preklzu kolies a tým udržiava optimálnu trakciu vozidla.

Riadenie stability vozidla VSC predchádza strate ovládateľnosti vozidla, ak vojdete napríklad príliš rýchlo do zákruty alebo keď hrozí šmyk. Stabilita vozidla je zaistená a jeho rýchlosť znížená selektívnym zásahom bŕzd, prípadne znížením výkonu pohonného systému.

Bezpečnostná štruktúra karosérie / 8 airbagov

BEZPEČNOSTNÁ ŠTRUKTÚRA KAROSÉRIE / 8 AIRBAGOV

Okrem extrémne odolnej bezpečnostnej štruktúry karosérie chráni cestujúcich osem airbagov. Vodiča a spolujazdca vpredu chránia dvojfázové čelné airbagy spoločne s kolennými a bočnými airbagmi. Na oboch stranách prechádzajú v celej dĺžke interiéru bočné hlavové airbagy. Všetky bezpečnostné pásy s výnimkou prostredného sedadla vzadu sú vybavené tiež predpínačmi. Táto výnimočná úroveň pasívnej bezpečnosti sa v novom modeli NX 200t poskytuje štandardne.

Predné sedadlá sú tvarované tak, aby v prípade nárazu zozadu minimalizovali poranenie krčnej chrbtice. Zosilnené bočné výstuhy sedadiel umožňujú prirodzené ponorenie tela do operadla, umiestnenie hlavových opierok zaisťuje efektívnejšiu oporu hlavy.

Bezdrôtová nabíjačka prenosných zariadení

BEZDRÔTOVÁ NABÍJAČKA PRENOSNÝCH ZARIADENÍ

Dobíjajte kompatibilné chytré telefóny alebo ostatné elektronické zariadenia prostredníctvom bezdrôtovej indukčnej nabíjačky, vhodne umiestnenej v stredovej konzole modelu NX.

Systém sledovania slepého uhla / Systém sledovania premávky v priečnom smere za vozidlom

SYSTÉM SLEDOVANIA SLEPÉHO UHLA / SYSTÉM SLEDOVANIA PREMÁVKY V PRIEČNOM SMERE A ZA VOZIDLOM

Radarové senzory uložené v zadnom nárazníku detekujú vozidlá vo vedľajších jazdných pruhoch, ktoré nie sú viditeľné vo vonkajších spätných zrkadlách. Ak vodič zapne ukazovateľ smeru na znamenie zmeny jazdného pruhu a v slepom uhle ide vozidlo, začne indikátor v zrkadle výstražne blikať.

Pri cúvaní, napríklad na frekventovanom parkovisku, používa systém sledovania premávky v priečnom smere za vozidlom radarové senzory systému sledovania slepého uhla na detekciu vozidiel vchádzajúcich do ťažko viditeľnej oblasti za vozidlom. Ak je nejaké vozidlo detekované, upozorní vás systém vizuálne vo vonkajších spätných zrkadlách a akusticky zvukovým signálom.

Volič jazdných režimov

VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV

Voličom jazdných režimov si pri tomto crossoveri s agilným prejavom a doslova zábavnými jazdnými vlastnosťami môžete zvoliť taký jazdný režim, ktorý zodpovedá vašej momentálnej nálade, k dispozícii pritom máte módy v rozmedzí od ECO až po SPORT +

Preplňovaný zážihový motor so zdvihovým objemom 2,0 litra

PREPLŇOVANÝ ZÁŽIHOVÝ MOTOR SO ZDVIHOVÝM OBJEMOM 2,0 LITRA

Nový preplňovaný zážihový motor Lexus so zdvihovým objemom 2,0 litra vybavený hlavou valcov s kvapalinovým chladením, integrovaným výfukovým potrubím a turbodúchadlom typu twin scroll poskytuje rýchlu odozvu plynového pedálu, mimoriadny výkon a mohutný krútiaci moment v nízkych otáčkach. Inovatívny systém časovania ventilov pre dosiahnutie vysokej hospodárnosti premávky umožňuje prechod medzi Ottovým a Atkinsonovým cyklom. Tento nový motor testovaný v skutočne extrémnych podmienkach - niekoľkotýždňové jazdy po horských priesmykoch vo výške 3000 metrov nad morom a v oblastiach, kde teplota presahuje 50 °C – disponuje najvyšším výkonom 175 kW (238 k) a najväčším krútiacim momentom 350 Nm.

Intuitívna technológia Lexus

INTUITÍVNA TECHNOLÓGIA LEXUS

Ak sa priblížite ku svojmu NX 200t s kľúčikom vo vrecku, privíta vás tlmeným osvetlením kľučiek všetkých štyroch dverí. Dvere sa odomknú jednoduchým zatiahnutím za kľučku. Prekrásne tvarované kľučky dverí sa môžu pochváliť svetovou novinkou - skrytými zámkami.

Vo vnútri nového modelu NX 200t nájdete intuitívne technológie, ktoré vám spríjemnia pobyt vo vozidle: inteligentné stropné osvetlenie, ktoré reaguje na priblíženie vašej ruky, takže už nemusíte tápať v tme a veko batožinového priestoru, ktoré si pamätá do akej výšky ho obvykle otvárate. Interiéru prekrásne spracovanému pod dohľadom remeselných majstrov „Takumi“ vládne prístrojová doska štylizovaná v tvare „vretenovitej“ masky chladiča a jeho celkovú atmosféru dotvárajú analógové hodiny a ambientne osvetlenie. Nesmierne pohodlné predné kožené sedadlá elektricky nastaviteľné v 8 smeroch môžu byť vyhrievané alebo klimatizované, zadné sedadlá delené v pomere 60:40 sa sklápajú elektricky, čím sa vytvorí dostatočný priestor pre prepravu lyží či surfov.

Šesťstupňová automatická prevodovka

ŠESŤSTUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Nová šesťstupňová automatická prevodovka modelu NX 200t je skonštruovaná tak, aby mohla prenášať maximálny krútiaci moment preplňovaného motora. Vďaka novej logike riadenia prevodovka v každom okamihu optimalizuje požadovaný krútiaci moment motora a zaisťuje rýchlu odozvu pedála plynu a vysokú hospodárnosť prevádzky.

Trojité LED svetlomety v tvare písmena L pripomínajúce drahokamy

TROJITÉ LED SVETLOMETY V TVARE PÍSMENA L PRIPOMÍNAJÚCE DRAHOKAMY

Predné trojité LED svetlomety v tvare L žiaria ako drahokamy a využívajú rovnaký svetelný zdroj pre stretávacie i diaľkové svetlá. Osobitú auru týchto svetlometov exkluzívne dodávaných pre verzie F SPORT a modely Premium zvýrazňujú LED svetlá pre dennú premávku v tvare písmena L.

Zadné združené svetlá vás ohromia elegantnými LED svetlami v tvare písmena L s takmer neviditeľnou deliacou škárou medzi časťou svetla umiestnenou na veku batožinového priestoru. Technológia hrubostenného liatia im prepožičiava krištáľový vzhľad a pôsobivý efekt, aj keď nie sú rozsvietené.

LED predné hmlové svetlá s novou inovatívnou funkciou svietenia do zákrut elegantne dopĺňajú „vretenovitú“ masku chladiča a svetlá pre dennú premávku znižujú tiež celkovú spotrebu energie.

Prémiový audiosystém Mark Levinson®

PRÉMIOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Prémiový audiosystém Mark Levinson® Premium Surround so 14 reproduktormi, ktorý využíva technológiu GreenEdge™ je uspôsobený špecifickým akustickým vlastnostiam interiéru. Poskytuje brilantný priestorový zvuk 7.1, ktorý je zdrojom zážitkov v štýle domáceho kina. Počúvanie umocňuje technológia Clari-Fi™, ktorá znova vytvára zvuk stratený pri MP3 digitálnej kompresii.

Uvítacie osvetlenie

UVÍTACIE OSVETLENIE

Keď sa blížite ku svojmu NX s kľúčikom vo vrecku alebo v aktovke, vozidlo vás uvíta rozsvietením kabíny a zdrojov pre osvetlenie nástupného priestoru, aby ste sa ľahšie vyhli prekážkam v tme.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM

Pri cúvaní vozidla, napríklad na rušnom parkovisku, oceníte praktickú funkciu RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom, ktorá prostredníctvom systému pre sledovanie mŕtvych uhlov rozpoznáva vozidlá pohybujúce sa vzadu v miestach špatne viditeľných z pozície vodiča. Keď systém RCTA rozpozná iné vozidlo, upozorní vás signálom vo vonkajších spätných zrkadlách a pomocou zvukového varovania.

18" liate kolesá

18" LIATE KOLESÁ

Prepracované lúče kolies v tvare písmena U (štandardne v stupňoch výbavy Comfort, Business a Executive) tvoria ostrý a markantný profil, ktorý v kombinácii s obutím v rozmere 225/60 R18 potvrdzuje výrazný športový vzhľad tohto vozidla.

Turbodmýchadlo

TURBODÚCHADLO

Nové vysoko účinné turbodúchadlo typu Twin Scroll bolo navrhnuté tak, aby zaručovalo vysoký krútiaci moment v celom pásme otáčok motora. Optimálnym tvarovaním lopatiek v spojení s nižším trením ložiskového mechanizmu vzniklo vysoko účinné turbodúchadlo s celkom mimoriadnou odozvou.

Koncové LED svetlá

KONCOVÉ LED SVETLÁ

Zadné skupinové svietidlá používajú elegantné LED diódy usporiadané v tvare písmena L, typického pre vozidlá Lexus, bez akýchkoľvek viditeľných škár medzi blatníkmi a výklopnou zadnou časťou. Vďaka technológii lisovania hrubostenných krytov, potom popri svietidlách pôsobia dojmom, ako by boli vyrobené z brúseného krištáľu, pričom vďaka svojmu markantnému vzhľadu zaujmú tiež i zhasnuté.

Lexus Connected Services

LEXUS CONNECTED SERVICES

Nový model NX 200t ponúka vyspelé internetové služby, medzi ktoré patrí Online Search, Google Street View®, Panoramio® alebo Connected Traffic. Pre ešte väčšie pohodlie si môžete poslať trasu zo svojho počítača alebo tabletu do navigačného systému modelu NX.

Pohon všetkých kolies

POHON VŠETKÝCH KOLIES

Pohon všetkých kolies umožňuje pri modeli NX 200t optimálnu distribúciu krútiaceho momentu v rozmedzí od 100:0 do 50:50 medzi prednú a zadnú nápravu v závislosti od stavu vozovky a vášho štýlu jazdy. Pokiaľ začnete zrýchľovať na klzkom povrchu, krútiaci moment sa rýchlo distribuuje medzi všetky kolesá, aby sa zaistila maximálna priľnavosť. Počas bežnej jazdy vo vyšších rýchlostiach zadné kolesá nie sú poháňané, čo vedie k nižšej spotrebe paliva.

Klimatizácia s funkciou S-FLOW

KLIMATIZÁCIA S FUNKCIOU S-FLOW

Výkonná dvojzónová klimatizácia je rovnako energeticky úsporná, a to vďaka funkcii S-Flow, ktorá inteligentne riadi teplotu len pre obsadené sedadlá.

U vyšších stupňov výbavy je k dispozícii vyhrievaný volant, ktorý vám zaistí patričný komfort v chladnejších klimatických podmienkach. Vyhrievanie volantu je aktivované tlačidlom a automaticky sa vypína po uplynutí nastaveného času.

Funkcia Panoramic View

FUNKCIA PANORAMIC VIEW

Štyri kamery snímajú obraz takmer celého okolia vozidla, a uľahčujú tak jazdu v stiesnených priestoroch. Panoramatické zobrazovanie okolia vozidla, novinka firmy Lexus, ponúka tiež virtuálne 3D zobrazenie vášho modelu NX a pomocné asistenčné línie pre ľahšie manévrovanie v mestskej premávke.

Lexus Premium Navigation / Dotykový ovládač Touch Pad

LEXUS PREMIUM NAVIGATION / OVLÁDAČ TOUCH PAD

Ďalšou novinkou značky Lexus je dotykový ovládač Touch Pad systému Remote Touch, ktorý umožňuje cestujúcim na predných sedadlách intuitívne ovládať centrálny 8" multimediálny displej. Ergonomicky tvarovaný a umiestnený v blízkosti páky voliča prevodovky sa používa rovnako ľahko ako inteligentný telefón alebo tablet.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

NX 200t F ŠPORT

nx 200t f sport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model NX 200t F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tím, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.