concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

LS 600h

LUXUSNÁ A INOVATÍVNA LS 600h JE NAJVÝKONNEJŠIA PLNE HYBRIDNÁ LIMUZÍNA NA SVETE.


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 199
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 8,6
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 6,1
Maximálna rýchlosť (km/h) 250

OD 106 900 €

NAJVYŠŠÍ ÚROVEŇ LEXUSU

LUXUSNÁ A INOVATÍVNA LS 600h JE NAJVÝKONNEJŠIA PLNE HYBRIDNÁ LIMUZÍNA NA SVETE.

Chcete-li vytvořit něco ohromujícího, musíte do toho dát všechno. Proto jsme při vývoji našeho prvního vozu, modelu LS 400, dali 60 designérům a 1400 inženýrům úkol vytvořit mimořádně kultivovanou limuzínu, jejímž cílem bylo způsobit na trhu revoluci při představení nového modelu v roce 1989. Nový LS není o nic méně pozoruhodný. Na automobilu, který je vyráběn v nejoceňovanějším závodě na světě, bylo provedeno celkem 3000 vylepšení. V interiéru má nejširší multimediální displej na světě, průkopnickou klimatizaci a pokročilý přednárazový bezpečnostní systém. Díky neuvěřitelně komfortní a příjemné jízdě to je zkrátka nejkultivovanější limuzína Lexus všech dob, která se nyní navíc dodává také jako verze N F SPORT. Cestování v LS navozuje velmi neobyčejný pocit. Za pozoruhodným a odvážným designem s kultovní "vřetenovitou maskou chladiče" v chromovaném rámečku se každý otočí. Nový LS 600h je také prvním modelem Lexus, který uvedl na scénu LED diody pro veškeré vnější osvětlení včetně světlometů, mlhových světel a zadních sdružených svítilen.

Vývojový tým u světlometů dále rozvinul charakteristický design značky Lexus se 3 zdroji světla. Dynamický vzhled vznikl umístěním potkávacích světel nad dálkovými světly. Je to také první model Lexus, který má směrové LED ukazatele sestavené vždy z 12 LED diod. Nový LS je také nejtišší luxusní limuzína na světě, což dokládá téměř 100% "index srozumitelnosti hovoru" při jízdě rychlostí 100 km/h. To znamená, že během své cesty můžete uvolněně konverzovat. Při našem hledání ticha jsme využili všech možností. Zdokonalením nového procesu speciálního cíleného laserového svařování jsme výrazně vyztužili strukturu karoserie, a tím potlačili vibrace. Omezili jsme také aerodynamický hluk díky téměř ploché spodní části vozu a drobným aerodynamickým plochám připevněným k liště rámu předních dveří a umístěným na zadních svítilnách. Přenos hluku od podvozku minimalizují nově vyvinutá kola se speciálními dutinami v ráfku, v nichž je absorbován hluk od pneumatik, a optimalizované zvukově izolační materiály. A nakonec pneumatické odpružení v režimu COMFORT poskytuje ještě plynulejší a klidnější jízdu.

ls 600 hideki watanabe

JEDEN Z KĽÚČOVÝCH KONCEPTOV TOHTO VOZIDLA NAZÝVAME "KONŠTRUKCIA ZAMERANÁ NA ČLOVEKA". POD TÝM SI MOŽNO PREDSTAVIŤ DOKONALÚ POHOSTINNOSŤ A PREDVÍDANIE POTRIEB NAŠICH ZÁKAZNÍKOV. CHCEME, ABY STE SA V NOVOM LS CÍTILI VÍTANÍ A IHNEĎ AKO DOMA.

Hideki Watanabe , Šéfkonštruktér LS

HLAVNÉ PRVKY LS 600h

ZOZNÁMTE SA S MODELOM LS 600h

Vo vnútri modelu LS 600h - Hlavní přednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS je pre vodiča i cestujúcich neuveriteľným vozidlom na pohodlné cestovanie, odpočinok i prácu. A to i na najdlhších cestách. Sedadlo vodiča čalúnené luxusnou kožou je elektricky nastaviteľné v 16 smeroch (sedadlo pre spolujazdca vpredu v až 14 smeroch) a jeho čalúnenie je teraz až o 15 % hrubšie. Nová ergonomická panvová funkcia zaisťuje výnimočný komfort a sedadlo pre spolujazdca vpredu je k dispozícii na prianie s nastaviteľnou opierkou lýtok. Na kvalitu v našom oceňovanom závode Tahara dozerajú remeselní majstri "Takumi": prezrite si napríklad nádherné stehovanie kože na prístrojovej doske a precízne opracované hliníkové ovládacie prvky audiosystému. Pre maximálnu úroveň kultivovanosti sa pre volant a prístrojovú dosku dodáva nové ozdobné obloženie "Shimamoku" (prúžkované drevo v odtieňoch čierna/sivá), ktorého výroba zahŕňa 67 krokov v priebehu 38 dní.

Bezpečnosť v LS 600h - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS poskytuje jedinečnú úroveň bezpečnosti vo dne i za tmy vďaka prelomovým technológiám, ako je pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety). Náš najnovší pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS, dodávaný po prvý raz pre vozidlo značky Lexus, je najvyspelejším systémom svojho druhu v automobilovom priemysle a dokáže dokonca detekovať chodca Vozidlo je vybavené tiež systémom sledovania únavy vodiča a upozorní vás, hneď ako vás začne premáhať únava, zatiaľ čo asistent pre jazdu v jazdnom pruhu zabráni nežiaducemu opusteniu jazdného pruhu. Systém sledovania slepého uhla používa radar, aby vás upozornil pri zmene jazdného pruhu na vozidlá, ktoré možno nevidíte, a zadný prednárazový bezpečnostný systém aktivuje opierky hlavy, ktoré znížia riziko poranenia krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Bezpečnosť jazdy za tmy zvyšuje systém nočného videnia Lexus Night View, ktorého infračervená kamera premieta obraz situácie pred vozidlom na displej s uhlopriečkou 12,3". A nakoniec adaptívne ovládanie diaľkových svetlometov AHS (Adaptive High Beam System) – prvej aplikácie svojho druhu vo vozidle značky Lexus – používa clony vo vnútri svetlometu pre čiastočné zakrytie svetelných lúčov, ktoré by mohli oslniť protiidúcich vodičov.

Osem airbagov (10 airbagov s balíkom pre zadné sedadlá) a predpínače bezpečnostných pásov pomáhajú chrániť cestujúcich vo vnútri vozidla a náš pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety) vás upozorní na potenciálne nebezpečenstvo, ale v prípade potreby vás tiež podporí v úspešnom zvládnutí vyhýbacieho manévru.

Jazda v LS 600h - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS 600h ponúka strhujúci výkon napriek tomu, že je na tak veľký a prestížny automobil ohromne úsporný. Najnovší hybridný systém Lexus Hybrid Drive zložený zo zážihového motora V8 5,0 litra a elektromotora s výkonom 224 k poskytuje neuveriteľne kultivovaný výkon 445 k prenášaný systémom stáleho pohonu všetkých kolies. Za volantom si budete užívať rýchlu akceleráciu s emisiami CO2 len 199 g/km. Alebo zapnite režim EV (Electric Vehicle) pre takmer nehlučnú jazdu s nulovými emisiami. Volič jazdných režimov Drive Mode Select vám dá na výber medzi režimami ECO, NORMAL, COMFORT, SPORT S, SPORT S+ alebo EV (Electric Vehicle) pre takmer nehlučnú jazdu s nulovými emisiami.

Adaptívny tempomat

ADAPTÍVNYTEMPOMAT

Adaptívny tempomat sa dodáva s naším prednárazovým bezpečnostným systémom a používa rovnaký mikrovlnný radarový systém. Rovnako ako konvenčný tempomat udržiava nastavenú rýchlosť jazdy, ale vďaka radaru dokáže detekovať pomalšie idúce vozidlo vpredu. Systém potom primerane zníži rýchlosť jazdy ubratím plynu alebo použitím brzdy.

Môžete si nastaviť konkrétnu vzdialenosť medzi vaším a vpredu idúcim vozidlom a systém ju bude udržiavať reguláciou rýchlosti jazdy podľa vpredu idúceho vozidla. Hneď ako sa cesta opäť uvoľní, zrýchli adaptívny tempomat plynule na vašu pôvodnú cestovnú rýchlosť (0-170 km/h).

Navigačný systém Lexus Premium Navigation + služby Lexus Connected Services

NAVIGAČNÍ SYSTÉM LEXUS PREMIUM NAVIGATION + SLUŽBY LEXUS CONNECTED SERVICES

Farebný displej s uhlopriečkou 12,3” môžete ovládať systémom Remote Touch alebo hlasovými pokynmi. Navigácia s jasnou 3D grafikou a pestrou ponukou zobrazenia máp ponúka po zaparkovaní vozidla možnosť vytvorenia QR kódu cieľa vašej cesty. Kód potom môžete nahrať do svojho chytrého mobilného telefónu a s jeho pomocou neomylne dôjsť do zvoleného cieľa pešo.

Model LS ponúka novú generáciu internetových služieb, medzi ktoré patrí Online Search, Google Street View®, Panoramio® alebo Connected Traffic. Pre ešte väčšie pohodlie si môžete trasu poslať zo svojho počítača alebo tabletu do navigačného systému vo vašom vozidle.

Komfortný interiér

KOMFORTNÝ INTERIÉR

Nový LS ponúka v interiéri neprekonateľnú kultivovanosť. Sedadlo vodiča sa pre ľahšie nastupovanie automaticky posúva dozadu a volant sa posunie k prístrojovej doske. Všetkými smermi nastaviteľné zadné sedadlá s funkciou masáže bedrovej oblasti a opierky hlavy s nastaviteľnými bočnými vankúšikmi sú súčasťou štandardnej výbavy. Zadná stredová lakťová opierka je vybavená LCD displejom a ovládacími prvkami na nastavenie zadnej klimatizovanej zóny a na ovládanie audiosystému a zadnej rolety.

"Správca klímy" je ďalšia celosvetovo unikátna inovácia značky Lexus v novom LS. Tento integrovaný systém priebežne sleduje teploty v interiéri i vonkajšieho vzduchu a automaticky upravuje teplotu v kabíne, na sedadlách a na volante. Oceňovaná technológia Lexus nanoe® uvoľňuje mikroskopické ionty so záporným nábojom, čím osviežuje vzduch v interiéri a zvlhčuje vaše vlasy a pokožku.

Inteligentné svetlomety

INTELIGENTNÉ SVETLOMETY

Nový systém adaptívneho ovládania diaľkových svetlometov používa kameru, ktorá snímanie svetla detekuje svetlometmi protiidúcich vozidiel a koncovými svetlami vpredu idúcich vozidiel. Na základe toho potom automaticky zatieňuje clonami časť svetelného kužeľa, aby nedochádzalo k oslňovaniu ostatných vodičov.

Prístrojová doska a konzola

PRÍSTROJOVÁ DOSKA A KONZOLA

Model LS, vybavený tými najvyspelejšími technológiami, ktoré sú dnes k dispozícii, vás privíta v jedinečnom duchu japonskej pohostinnosti ‘Omotenashi’. Keď sa blížite ku svojmu vozidlu s elektronickým kľúčikom vo vrecku alebo v aktovke, zaháji sa rafinovaný pozdrav rozsvietením svetiel vo vonkajších spätných zrkadlách a analógových hodín s LED podsvietením (vr. funkcie GPS, ktorá automaticky upravuje čas v závislosti od príslušného časového pásma). Po usadení sa za volant stlačte tlačidlo Štart, načo sa na centrálnom displeji spustí krásna animácia a pozdĺž prístrojovej dosky sa začne jemne šíriť hodvábne biele svetlo. To je však iba začiatok. V kabíne sa môžete uvoľniť počúvaním špičkovej audio sústavy Mark Levinson® s 19 reproduktormi alebo sledovaním filmov na diskoch DVD alebo Blu-ray® prostredníctvom 9" obrazovky.

Úžasné pohodlie poskytuje sedadlo vodiča LS. Prvé, čoho sa vodič dotkne, je nádherne tvarovaný volant v kombinácii dreva a kože, resp. volič prevodovky s hliníkovým dekórom. Na stredovej konzole zaujme extra široká obrazovka navigácie s uhlopriečkou 12,3", ovládaná hlasom alebo združeným ovládačom rozhrania RTI. Vďaka režimu rozdeleného displeja je tiež možné súčasne sledovať ďalšie informácie, napr. obraz nočného videnia Lexus Night View v kombinácii s mapami prémiovej sústavy navigácie. Z ďalších inovácií vymenujme dynamické osvetlenie interiéru pomocou LED alebo analógové hodiny s funkciou GPS, ktorá automaticky upravuje čas v závislosti od príslušného časového pásma.

Výber čalúnenia a obloženia

VÝBER ČALÚNENIA A OBLOŽENIA

Kvalitne spracovaný interiér modelu LS si môžete prispôsobiť vášmu individuálnemu vkusu. K dispozícii máte päť variantov koženého čalúnenia - čierne, biele, svetlohnedé, svetlosivé alebo slonovinové. Navyše si môžete vybrať z nasledujúcich osobitých štýlov ozdobného obloženia: hnedé jaseňové drevo (matný povrch), tmavohnedé orechové drevo, sivočierne drevo Shimamoku, zlatosivé jaseňové drevo a bambus.

Osvetlenie interiéru

DYNAMICKÉ OSVETLENIE INTERIÉRU POMOCOU LED

Keď sa blížite ku svojmu vozidlu, automaticky vás privíta aktiváciou hodín v kabíne s rozsvieteným zdrojom v spätných zrkadlách pre osvetlenie nástupného priestoru. Po odomknutí dverí sa aktivujú svetlá pre denné svietenie, ako keby sa LS pomaly prebúdzal. Stlačte tlačidlo ŠTART a na displeji multimediálnej sústavy sa vykreslí elegantná animácia a pozdĺž prístrojovej dosky sa začne šíriť jemný lúč svetla.

Aerodynamika

AERODYNAMIKA

Nový LS má najlepšiu aerodynamiku vo svojej triede vďaka detailom, ako je takmer úplne ploché zakrytie spodnej časti vozidla alebo drobné aerodynamické plochy na stĺpikoch predných dverí a na zadných svetlách. Aerodynamické plochy použité po prvý raz na pretekárskych vozidlách F1 vytvárajú vzduchové víry, ktoré odvádzajú prúdenie vzduchu smerom dovnútra, aby sa znížil aerodynamický odpor vzduchu limuzíny LS. To prospieva nielen stabilite a ovládateľnosti, ale výsledkom je tiež nižšia spotreba paliva a nižšia aerodynamická hlučnosť.

Podnikli sme tiež všetky opatrenia, aby sme zabránili prenikaniu aerodynamického hluku do interiéru. Vysoko kvalitné vrstvené sklo, lišty okenným rámov a priliehavé tesnenie poskytujú vynikajúcu izoláciu. Ďalším prínosom je obmedzenie prenikania hluku, takže cestujúci si môžu užívať pokojnejšie cestovanie. Vďaka tejto majstrovskej kombinácii vzrušujúceho exteriéru a tichého interiéru je LS vozidlom, ktoré je absolútna radosť riadiť.

Lexus Hotspot

LEXUS HOTSPOT

Hotspot špeciálne navrhnutý pre automobily umožňuje prostredníctvom WiFi pripojiť až päť zariadení, akými sú napríklad mobilné telefóny, tablety alebo iné prenosné elektronické prístroje. Systém vybavený vysokorýchlostnou anténou používa vami vybranú SIM kartu a je stále napájaný z elektrickej siete vozidla.

Ochrana cestujúcich

OCHRANA CESTUJÚCICH

Lexus dělá všechno, co je v jeho silách, aby zabránil nehodám aplikací vyspělých technologií pro odvrácení nárazů (tyto systémy ovšem nenahrazují opatrný styl řízení). Pokud by však došlo k nejhoršímu, udělali jsme vše pro to, abychom ochránili všechny cestující ze všech stran. Bezpečnostní opatření v modelu LS ve skutečnosti více než překonávají veškeré celosvětové požadavky.

LS je vybavený ôsmimi airbagmi (resp. až jedenástimi airbagmi u modelov s relaxačným balíkom). Medzi ne patrí revolučný dvojkomorový airbag pre spolujazdca vpredu. Pri nehode sa uprostred airbagu vytvorí priehlbina, ktorá citlivo zachytí chúlostivé časti obličaja, ako sú nos a ústa.

Jedinečné opierky hlavy a konštrukcie operadiel obmedzujú navyše pohyb krku, čím potláčajú riziko poranenia krku. V prípade bezprostredne hroziaceho nárazu (detekovaného mikrovlnným radarom v zadnom nárazníku) sa predné opierky hlavy vysunú hore a dopredu, aby poskytli dodatočnú oporu a zachytili pohyb hlavy a znížili tak riziko poranenia krku.

Predchádzanie nárazom

PREDCHÁDZANIE NÁRAZOM

Náš najnovší pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety), dodávaný po prvý raz pre vozidlo značky Lexus, je najvyspelejším systémom svojho druhu v automobilovom priemysle a dokáže dokonca detekovať chodca. Riadiaca jednotka používa dáta z mikrovlnného radaru, stereo kamery a infračervené projektory v svetlometoch, aby mohla priebežne vyhodnocovať riziko kolízie s vpredu idúcimi vozidlami Ak je riziko vysoké, systém vodiča upozorní a zvýši brzdný tlak. Ak je kolízia pri rýchlosti jazdy až 40 km/h neodvratná, aktivuje systém automaticky brzdy, aby vozidlo zastavilo, a pritiahne bezpečnostné pásy na predných sedadlách.

Audiosystém Mark Levinson

AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON

Všetky modely LS 600h sú štandardne vybavené jedinečným audiosystémom Mark Levinson® Reference Surround s 19 reproduktormi, ktorý sa radí k najlepším zábavným systémom pre automobily na svete. Cestujúci si tak môžu náležite vychutnať perfektný priestorový zvuk v konfigurácii kanálov 7.1. K dispozícii je taktiež systém Bluetooth® pre pripojenie mobilných telefónov, vstup AUX a 2 USB porty pre pripojenie iPhonov® alebo multimediálnych prehrávačov.

Mark Levinson je jedným z najžiadanejších výrobcov highendových audiosystémov na svete. Od roku 1972 sa povesť tejto spoločnosti založená na čistej reprodukcii hudby stala legendárnou. Systémy Mark Levinson sa vyznačujú zázračnou schopnosťou reprodukovať zvukové jemnosti a nuansy, ktoré nič z originálnej nahrávky neuberajú a nič k nej nepridávajú. Sám Mark Levinson zostavil pódiový mixážny pult použitý vo Woodstocku v roku 1968 a od toho času je uznávaný ako zakladateľ segmentu pre highendové audiosystémy.

Napriek kontaktom tejto spoločnosti s mnohými výrobcami luxusných automobilov sme jedinou značkou, ktorá používa mimoriadne kvalitné systémy Mark Levinson. Vzhľadom k tomu, že vozidlá Lexus sú vedecky konštruované tak, aby ponúkali vysoko kultivované a tiché cestovanie, poskytujú tiež dokonalé akustické prostredie pre zážitky z "koncertnej haly na kolesách". Systém Mark Levinson je v každom modeli Lexus starostlivo optimalizovaný. Jeho komponenty sú prispôsobené, reproduktory rozmiestnené a celok vyladený tak, aby všetko zodpovedalo jeho jedinečnému akustickému prostrediu.

Hybridný výkon

HYBRIDNÝ VÝKON

LS 600h ťaží z viac ako desaťročného vedúceho postavenia v oblasti hybridnej technológie. Vďaka tomu poskytuje neuveriteľné výkony. Jeho inovatívna hybridná pohonná sústava Lexus Hybrid Drive inteligentne spája päťlitrový zážihový motor V8 s precíznou konštrukciou a priamym vstrekovaním benzínu a vysokovýkonný elektromotor. Táto kombinácia prináša úžasné výsledky. S kombinovaným výkonom 327 kW (445 k) trvá akcelerácia z 0 na 100 km/h iba 6,1 sekundy a je úplne plynulá. Spotreba paliva sa výrazne znížila na 8,6 l/100 km. A emisie CO2 sú iba 199 g/km - omnoho menej, ako sa očakáva od automobilu tejto triedy. LS možno navyše prepnúť do režimu ECO, ktorý zmení charakteristiku pedálu plynu a upraví činnosť klimatizácie, aby sa spotrebovalo ešte menej paliva a ešte viac klesli emisie.

„Mozgom" hybridného modelu LS je vyspelá jednotka riadenia výkonu PCU (Power Control Unit), ktorá dohliada na riadenie energetických tokov v tejto jedinečnej plne hybridnej pohonnej sústave. V elektrickom režime EV (Electric Vehicle) ide vozidlo takmer nehlučne s nulovými emisiami CO2 alebo NOx bez toho, aby spotrebovalo jedinú kvapku benzínu. PCU volí tento režim pri spúšťaní pohonného ústrojenstva alebo pri pomalej jazde. Hneď, ako zrýchlite, zážihový motor sa plynule pripojí a všetky zdroje hnacej sily harmonicky spolupracujú. Vo vyšších rýchlostiach poskytuje výkonný elektromotor počas akcelerácie plynulú a okamžitú vlnu krútiaceho momentu. Kompaktný hybridný akumulátor netreba nikdy dobíjať, pretože dochádza k spätnému získavaniu kinetickej energie počas brzdenia alebo spomaľovania. Kinetická energia je potom premieňaná na uloženie v akumulátore.

LS ťaží zo stáleho pohonu všetkých kolies, ktorý poskytuje vylepšenú trakciu pre zvládnutie aj tých najnáročnejších jazdných situácií. V ľahkej kompaktnej skrini hybridnej prevodovky, ktorá nie je väčšia než konvenčná samočinná prevodovka, je uložený elektromotor, generátor, planétové súkolesie pre rozdeľovanie výkonu a redukčná prevodovka elektromotora.

LS 600h je v súhrne veľkolepým dielom techniky, ktorý môže byť produktom iba jedinečnej automobilovej vynaliezavosti značky Lexus.

Riadenie jazdnej dynamiky

RIADENIE JAZDNEJ DYNAMIKY

Pri riadení nového LS si budete užívať intenzívny pocit spojeniaí s vozidlom, ktoré je nádherne vyvážené a zároveň neobyčajne dynamické. Neuveriteľne tuhý skelet karosérie (vyrábaný novou špeciálnou metódou cieleného laserového zvárania a technikou lepenia inšpirovanou leteckým priemyslom) poskytuje v kombinácii so vzduchovým odpružením výnimočne precíznu ovládateľnosť a jazdný komfort. Vozidlo je štandardne vybavené najmodernejším systémom integrovaného riadenia jazdnej dynamiky VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management), zatiaľ čo riadenie VGRS (Variable Gear Ratio Steering) s variabilným prevodom mení svoju charakteristiku v závislosti na rýchlosti jazdy. V núdzovej situácii vám automaticky pomôže vyhnúť sa nebezpečenstvu.

Vyspelá technika stáleho pohonu všetkých kolies v tomto modeli otvára celkom novú dimenziu ovládateľnosti a jazdnej stability. Za normálnych podmienok rozdeľuje systém hnaciu silu medzi predné a zadné kolesá v pomere 40:60. V náročnejších jazdných situáciách okamžite mení rozdelenie hnacej sily, aby bola zaistená trakcia tam, kde je najviac potrebná. LS 600h je standardně vybaven speciálně navrženými vysokovýkonnými brzdami Brembo®, které poskytují ještě větší brzdný výkon.

Podvozok

PODVOZOK

Pozoruhodná vyváženosť a agilita modelu LS je výsledkom príkladnej automobilovej konštrukcie. Ale pocit spojenia, ktorý vodič cíti s týmto inšpirujúcim sedanom, pramení tiež z jeho podvozku s ľahkým hliníkovým viacprvkovým zavesením a vzduchovým odpružením - vpredu i vzadu. K výnimočnej ovládateľnosti a jazdnému komfortu prispievajú tiež vysokovýkonné tlmiče. Jazdné vlastnosti optimalizuje taktiež adaptívne odpruženie AVS (Adaptive Variable Suspension), ktoré využíva rôzne nastavenia tlmičov pre pokojnejšiu jazdu. Vo vysokých rýchlostiach dochádza tiež k zníženiu svetlej výšky vozidla, aby sa zlepšili aerodynamické vlastnosti. Riadiť LS znamená zažiť dokonalú ľahkosť a pocit úplnej kontroly.

Systém nočného videnia Night View

SYSTÉM NOČNÉHO VIDENIA NIGHT VIEW

Systém Night View na báze citlivej infračervenej kamery a projektorov pracujúcich v pásme blízkeho infračerveného žiarenia zachytáva noční obraz priestoru pred vozidlom. Obraz na displeji s uhlopriečkou 12,3" napomáha odhaliť prípadné prekážky v smere jazdy skorej, ako by ich vodič dokázal uzrieť voľným okom.

Bližší informace vám poskytne najbližší predajca.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

ls 600 hideki watanabe

ROZHODLI SME SA, ŽE NOVÝ LS MUSÍ BYŤ KREATÍVNYM ODKLONOM OD TRADIČNEJ NORMY. NAŠIM CIEĽOM BOLO VYTVORIŤ AUTO, KTORÉ JE POZORUHODNE VYSPELÉ A INTELIGENTNÉ A ZÁROVEŇ AJ VEĽMI ATRAKTÍVNE NA ZMYSLOVEJ A EMOCIONÁLNEJ ÚROVNI.

Hideki Watanabe , Šéfkonštruktér LS

LS 600h F ŠPORT

ls600h 2017 fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model LS 600h F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.