concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

LS 600h L

LS 600h L S PREDĹŽENÝM RÁZVOROM PRINÁŠA AKO NAJVÝKONNEJŠÍ PLNE HYBRIDNÝ SEDAN NA SVETE LUXUS EŠTE VÄČŠIEHO PRIESTORU.


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 199
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 8,6
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 6,1
Maximálna rýchlosť (km/h) 250

OD 121 900 €

NAJVYŠŠIA ÚROVEŇ LUXUSU

LS 600h L S PREDĹŽENÝM RÁZVOROM PRINÁŠA AKO NAJVÝKONNEJŠIA PLNE HYBRIDNÁ LIMUZÍNA NA SVETE LUXUS EŠTE VAČŠIEHO PRIESTORU.

Ak chcete vytvoriť niečo ohromujúceho, musíte do toho dať všetko. Preto sme pri vývoji nášho prvého vozidla, modelu LS 400, dali 60 dizajnérom a 1400 inžinierom úlohu vytvoriť mimoriadne kultivovanú limuzínu, ktorej cieľom bolo spôsobiť na trhu revolúciu pri svojom predstavení v roku 1989. Nový LS nie je o nič menej pozoruhodný. Na automobile, ktorý sa vyrába v najoceňovanejšom závode na svete, bolo vykonaných celkom 3000 vylepšení. V interiéri má najširší multimediálny displej na svete, priekopnícku klimatizáciu a pokročilý prednárazový bezpečnostný systém. Vďaka neuveriteľne komfortnej a príjemnej jazde je to skrátka najkultivovanejšia limuzína Lexus všetkých čias, ktorá sa teraz navyše dodáva tiež ako verzia F SPORT. Cestovanie v LS navodzuje veľmi neobyčajný pocit. Za pozoruhodným a odvážnym dizajnom s kultovou "vretenovitou maskou chladiča" v chrómovanom rámčeku sa každý otočí. Nový LS 600h L je tiež prvým modelom Lexus, ktorý uviedol na scénu LED diódy pre celé vonkajšie osvetlenie vrátane svetlometov, hmlových svetiel a zadných združených svetiel.

Vývojový tím pri svetlometoch ďalej rozvinul charakteristický dizajn značky Lexus s 3 zdrojmi svetla. Dynamický vzhľad vznikol umiestnením stretávacích svetiel nad diaľkovými svetlami. Je to tiež prvý model Lexus, ktorý má smerové LED ukazovatele zostavené vždy z 12 LED diód. Nový LS je tiež najtichšia luxusná limuzína na svete, čo dokumentuje takmer 100 % "index zrozumiteľnosti hovoru" pri jazde rýchlosťou 100 km/h. To znamená, že počas cesty môžete uvoľnene konverzovať. Pri našom hľadaní ticha sme využili všetky možnosti. Zdokonalením nového procesu skrutkovitého laserového zvárania sme výrazne vystužili štruktúru karosérie a tým potlačili vibrácie. Obmedzili sme aj aerodynamický hluk vďaka takmer plochej spodnej časti vozidla a drobným aerodynamickým plochám pripevneným k lište rámu predných dverí a umiestneniu na zadných svetlách. Prenos hluku od podvozku minimalizujú novo vyvinuté kolesá so špeciálnymi dutinami v ráfiku s optimalizovanými zvukovo izolačnými materiálmi, v ktorých sa absorbuje hluk od pneumatík. A nakoniec pneumatické odpruženie v režime COMFORT poskytuje ešte plynulejšiu a pokojnejšiu jazdu.

ls 600h l hideki watanabe

ROZHODLI SME SA, ŽE NOVÝ LS MUSÍ BYŤ KREATÍVNYM ODKLONOM OD TRADIČNEJ NORMY. NAŠIM CIEĽOM BOLO VYTVORIŤ AUTO, KTORÉ JE POZORUHODNE VYSPELÉ A INTELIGENTNÉ A ZÁROVEŇ AJ VEĽMI ATRAKTÍVNE NA ZMYSLOVEJ A EMOCIONÁLNEJ ÚROVNI.

Hideki Watanabe, Šéfkonštruktér LS

HLAVN PRVKY LS 600h L

ZOZNÁMTE SA S MODELOM LS 600h L

Vo vnútri modelu LS 600h L - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS je pre vodiča i cestujúcich neuveriteľným vozidlom na pohodlné cestovanie, odpočinok i prácu. A to i na najdlhších cestách. Sedadlo vodiča čalúnené luxusnou kožou je elektricky nastaviteľné v 16 smeroch (sedadlo pre spolujazdca vpredu v až 14 smeroch) a jeho čalúnenie je teraz až o 15 % hrubšie. Nová ergonomická panvová funkcia zaisťuje výnimočný komfort a sedadlo pre spolujazdca vpredu je k dispozícii na prianie s nastaviteľnou opierkou lýtok. Na kvalitu v našom oceňovanom závode Tahara dozerajú remeselní majstri "Takumi": prezrite si napríklad nádherné stehovanie kože na prístrojovej doske a precízne opracované hliníkové ovládacie prvky audiosystému. Pre maximálnu úroveň kultivovanosti sa pre volant a prístrojovú dosku dodáva nové ozdobné obloženie "Shimamoku" (prúžkované drevo v odtieňoch čierna/sivá), ktorého výroba zahŕňa 67 krokov v priebehu 38 dní.

Zákazníci, ktorí si želajú cestovať s vodičom, si môžu pre model LS 600h L s predĺženým rázvorom zvoliť také relaxačné sedadlo s nastaviteľným sklonom operadla a opierkou nôh. Osem vzduchových vakov vykonáva akupresúrnu masáž ramien a chrbta „Shiatsu".

Jazda V LS 600h L - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS 600h L ponúka strhujúci výkon napriek tomu, že je na tak veľký a prestížny automobil ohromne úsporný. Najnovší hybridný systém Lexus Hybrid Drive zložený zo zážihového motora V8 5,0 litra a elektromotora s výkonom 224 k poskytuje neuveriteľne kultivovaný výkon 445 k prenášaný systémom stáleho pohonu všetkých kolies. Za volantom si budete užívať rýchlu akceleráciu s emisiami CO2 len 199 g/km. Alebo zapnite režim EV (Electric Vehicle) pre takmer nehlučnú jazdu s nulovými emisiami. Volič jazdných režimov Drive Mode Select vám dá na výber medzi režimami ECO, NORMAL, COMFORT, SPORT S, SPORT S+ alebo EV (Electric Vehicle) pre takmer nehlučnú jazdu s nulovými emisiami.

Bezpečnosť V LS 600h L - Hlavné prednosti

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový LS poskytuje jedinečnú úroveň bezpečnosti vo dne i za tmy vďaka prelomovým technológiám, ako je pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety). Náš najnovší pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS, dodávaný po prvý raz pre vozidlo značky Lexus, je najvyspelejším systémom svojho druhu v automobilovom priemysle a dokáže dokonca detekovať chodca Vozidlo je vybavené tiež systémom sledovania únavy vodiča a upozorní vás, hneď ako vás začne premáhať únava, zatiaľ čo asistent pre jazdu v jazdnom pruhu zabráni nežiaducemu opusteniu jazdného pruhu. Systém sledovania slepého uhla používa radar, aby vás upozornil pri zmene jazdného pruhu na vozidlá, ktoré možno nevidíte, a zadný prednárazový bezpečnostný systém aktivuje opierky hlavy, ktoré znížia riziko poranenia krčnej chrbtice pri náraze zozadu. Bezpečnosť jazdy za tmy zvyšuje systém nočného videnia Lexus Night View, ktorého infračervená kamera premieta obraz situácie pred vozidlom na displej s uhlopriečkou 12,3". A nakoniec adaptívne ovládanie diaľkových svetlometov AHS (Adaptive High Beam System) – prvej aplikácie svojho druhu vo vozidle značky Lexus – používa clony vo vnútri svetlometu pre čiastočné zakrytie svetelných lúčov, ktoré by mohli oslniť protiidúcich vodičov.

Osem airbagov (10 airbagov s balíkom pre zadné sedadlá) a predpínače bezpečnostných pásov pomáhajú chrániť cestujúcich vo vnútri vozidla a náš pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety) vás upozorní na potenciálne nebezpečenstvo, ale v prípade potreby vás tiež podporí v úspešnom zvládnutí vyhýbacieho manévru.

Adaptívny tempomat

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat sa dodáva s naším prednárazovým bezpečnostným systémom a používa rovnaký mikrovlnný radarový systém. Rovnako ako konvenčný tempomat udržiava nastavenú rýchlosť jazdy, ale vďaka radaru dokáže detekovať pomalšie idúce vozidlo vpredu. Systém potom primerane zníži rýchlosť jazdy ubratím plynu alebo použitím brzdy.

Môžete si nastaviť konkrétnu vzdialenosť medzi vaším a vpredu idúcim vozidlom a systém ju bude udržiavať reguláciou rýchlosti jazdy podľa vpredu idúceho vozidla. Hneď ako sa cesta opäť uvoľní, zrýchli adaptívny tempomat plynule na vašu pôvodnú cestovnú rýchlosť (0-170 km/h).

Ochrana cestujúcich

OCHRANA CESTUJÚCICH

Lexus robí všetko, čo je v jeho silách, aby aplikáciou vyspelých technológií pre odvrátenie nárazov zabránil nehodám (tieto systémy však nenahrádzajú opatrný štýl riadenia). Pokiaľ by však došlo k najhoršiemu, urobili sme všetko pre to, aby sme ochránili všetkých cestujúcich zo všetkých strán. Bezpečnostné opatrenia v modeli LS v skutočnosti viac než prekonávajú všetky celosvetové požiadavky.

Všetci cestujúci sú chránení až jedenástimi airbagmi (s relaxačným sedadlom) - vrátane dvojfázových airbagov pre vodiča/spolujazdca vpredu a kolenných airbagov. Spolujazdec vpredu je ďalej chránený pred poranením inovatívnym dvojkomorovým airbagom, ktorý citlivo zachytí chúlostivé časti tváre. Súčasťou výbavy môže byť aj revolučný airbag v sedáku zadných sedadiel, ktorý je v tejto triede vozidiel jedinečný. Nafukuje sa v prednej časti sedáka, aby zabránil skĺznutiu sediacej osoby dopredu.

Jedinečné opierky hlavy a konštrukcie operadiel obmedzujú navyše pohyb krku, čím potláčajú riziko poranenia krku. V prípade bezprostredne hroziaceho nárazu (detekovaného mikrovlnným radarom v zadnom nárazníku) sa predné opierky hlavy vysunú hore a dopredu, aby poskytli dodatočnú oporu a zachytili pohyb hlavy a znížili tak riziko poranenia krku.

Prístrojová doska a konzola

PRÍSTROJOVÁ DOSKA A KONZOLA

LS je vybavený najpokrokovejšími technológiami na svete, ktoré pre vás pripraví veľkolepé privítanie v štýle 'Omotenashi' (japonský duch pohostinnosti). Hneď ako sa priblížite k vozidlu s inteligentným elektronickým kľúčikom vo vrecku alebo v kabelke, rozsvietia sa svetlá vo vonkajších spätných zrkadlách a hodiny s LED diódou (s funkciou GPS, ktorá rýchlo zmení nastavenie pre miestnu časovú zónu), čím sa spustí sofistikované uvítanie. Až sa usadíte, stlačíte tlačidlo na spustenie motora a na centrálnom displeji začne nádherná animácia, zatiaľ čo svetlo vo farbe šampanského pozvoľna zaplavuje priestor pozdĺž prístrojovej dosky. To je však len začiatok. V interiéri si môžete relaxovať pri počúvaní audiosystému Mark Levinson® s 19 reproduktormi, či sledovať filmy na diskoch DVD alebo Blu-Ray® na 9" obrazovke.

Sedadlo vodiča v novom LS je úžasné miesto pre krátke i dlhé cesty. Najskôr sa dotknete nádherne spracovaného volantu a páky voliča s povrchovou úpravou z hliníka. Centrálny displej s uhlopriečkou 12,3", najväčšou svojho druhu na svete, je v dokonalej polohe pre uvoľnenú jazdu. Jeho funkcie možno ovládať hlasovými povelmi alebo prostredníctvom systému Remote Touch. Schopnosť súbežného zobrazenia rôznych informačných obsahov vám v jednom okamihu sprístupní informácie, ako je napríklad mapa/audio alebo nočné videnie Lexus Night View/mapa. Ukazuje aj obraz zo zadnej kamery pre bezproblémové cúvanie.

Inteligentné svetlomety

INTELIGENTNÉ SVETLOMETY

Nový systém adaptívneho ovládania diaľkových svetlometov používa kameru, ktorá snímanie svetla detekuje svetlometmi protiidúcich vozidiel a koncovými svetlami vpredu idúcich vozidiel. Na základe toho potom automaticky zatieňuje clonami časť svetelného kužeľa, aby nedochádzalo k oslňovaniu ostatných vodičov.

Komfortný interiér

KOMFORTNÝ INTERIÉR

Nový LS ponúka v interiéri neprekonateľnú kultivovanosť. Sedadlo vodiča sa pre ľahšie nastupovanie automaticky posúva dozadu a volant sa posunie k prístrojovej doske. Všetkými smermi nastaviteľné zadné sedadlá s funkciou masáže bedrovej oblasti a opierky hlavy s nastaviteľnými bočnými vankúšikmi sú súčasťou štandardnej výbavy. Zadná stredová lakťová opierka je vybavená LCD displejom a ovládacími prvkami na nastavenie zadnej klimatizovanej zóny a na ovládanie audiosystému a zadnej rolety.

"Správca klímy" je ďalšia celosvetovo unikátna inovácia značky Lexus v novom LS. Tento integrovaný systém priebežne sleduje teploty v interiéri i vonkajšieho vzduchu a automaticky upravuje teplotu v kabíne, na sedadlách a na volante. Oceňovaná technológia Lexus nanoe® uvoľňuje mikroskopické ionty so záporným nábojom, čím osviežuje vzduch v interiéri a zvlhčuje vaše vlasy a pokožku.

LS 600h L je k dispozícii s relaxačným sedadlom, ktorého operadlo možno skloniť až do uhla 45°, vybavené nastaviteľným sedákom a opierkou nôh. V operadle je uložených osem vzduchových vakov, ktoré vykonávajú akupresúrnu masáž „Shiatsu" - a to všetko s diaľkovým ovládaním. V štvormiestnych alebo päťmiestnych verziách sledujú infračervené senzory teplotu tela cestujúcich na zadných sedadlách a podľa nej nastavujú činnosť klimatizácie a vyhrievanie/chladenie sedadiel.

Osvetlenie interiéru

DYNAMICKÉ OSVETLENIE INTERIÉRU POMOCOU LED

Keď sa blížite ku svojmu vozidlu, automaticky vás privíta aktiváciou hodín v kabíne s rozsvieteným zdrojom v spätných zrkadlách pre osvetlenie nástupného priestoru. Po odomknutí dverí sa aktivujú svetlá pre denné svietenie, ako keby sa LS pomaly prebúdzal. Stlačte tlačidlo ŠTART a na displeji multimediálnej sústavy sa vykreslí elegantná animácia a pozdĺž prístrojovej dosky sa začne šíriť jemný lúč svetla.

Navigačný systém Lexus Premium Navigation + služby Lexus Connected Services

NAVIGAČNÝ SYSTÉM LEXUS PREMIUM NAVIGATION + SLUŽBY LEXUS CONNECTED SERVICES

Farebný displej s uhlopriečkou 12,3” môžete ovládať systémom Remote Touch alebo hlasovými pokynmi. Navigácia s jasnou 3D grafikou a pestrou ponukou zobrazenia máp ponúka po zaparkovaní vozidla možnosť vytvorenia QR kódu cieľa vašej cesty. Kód potom môžete nahrať do svojho chytrého mobilného telefónu a s jeho pomocou neomylne dôjsť do zvoleného cieľa pešo.

Model LS ponúka novú generáciu internetových služieb, medzi ktoré patrí Online Search, Google Street View®, Panoramio® alebo Connected Traffic. Pre ešte väčšie pohodlie si môžete trasu poslať zo svojho počítača alebo tabletu do navigačného systému vo vašom vozidle.

Podvozok

PODVOZOK

Pozoruhodná vyváženosť a agilita modelu LS je výsledkom príkladnej automobilovej konštrukcie. Ale pocit spojenia, ktorý vodič cíti s týmto inšpirujúcim sedanom, pramení tiež z jeho podvozku s ľahkým hliníkovým viacprvkovým zavesením a vzduchovým odpružením - vpredu i vzadu. K výnimočnej ovládateľnosti a jazdnému komfortu prispievajú tiež vysokovýkonné tlmiče. Jazdné vlastnosti optimalizuje taktiež adaptívne odpruženie AVS (Adaptive Variable Suspension), ktoré využíva rôzne nastavenia tlmičov pre pokojnejšiu jazdu. Vo vysokých rýchlostiach dochádza tiež k zníženiu svetlej výšky vozidla, aby sa zlepšili aerodynamické vlastnosti. Riadiť LS znamená zažiť dokonalú ľahkosť a pocit úplnej kontroly.

Riadenie jazdnej dynamiky

RIADENIE JAZDNEJ DYNAMIKY

Pri riadení nového LS si budete užívať intenzívny pocit spojeniaí s vozidlom, ktoré je nádherne vyvážené a zároveň neobyčajne dynamické. Neuveriteľne tuhý skelet karosérie (vyrábaný novou špeciálnou metódou cieleného laserového zvárania a technikou lepenia inšpirovanou leteckým priemyslom) poskytuje v kombinácii so vzduchovým odpružením výnimočne precíznu ovládateľnosť a jazdný komfort. Vozidlo je štandardne vybavené najmodernejším systémom integrovaného riadenia jazdnej dynamiky VDIM (Vehicle Dynamics Integrated Management), zatiaľ čo riadenie VGRS (Variable Gear Ratio Steering) s variabilným prevodom mení svoju charakteristiku v závislosti na rýchlosti jazdy. V núdzovej situácii vám automaticky pomôže vyhnúť sa nebezpečenstvu.

Lexus Hotspot

LEXUS HOTSPOT

Špeciálne riešenie palubnej konektivity umožňuje pripojiť až päť telefónov, tabletov či iných mobilných zariadení prostredníctvom siete WiFi. Systém zapojený do palubnej elektroinštalácie je vybavený vysokorýchlostnou anténou a umožňuje použiť SIM kartu podľa voľby užívateľa.

Aerodynamika

AERODYNAMIKA

Nový LS má najlepšiu aerodynamiku vo svojej triede vďaka detailom, ako je takmer úplne ploché zakrytie spodnej časti vozidla alebo drobné aerodynamické plochy na stĺpikoch predných dverí a na zadných svetlách. Aerodynamické plochy použité po prvý raz na pretekárskych vozidlách F1 vytvárajú vzduchové víry, ktoré odvádzajú prúdenie vzduchu smerom dovnútra, aby sa znížil aerodynamický odpor vzduchu limuzíny LS. To prospieva nielen stabilite a ovládateľnosti, ale výsledkom je tiež nižšia spotreba paliva a nižšia aerodynamická hlučnosť.

Podnikli sme tiež všetky opatrenia, aby sme zabránili prenikaniu aerodynamického hluku do interiéru. Vysoko kvalitné vrstvené sklo, lišty okenným rámov a priliehavé tesnenie poskytujú vynikajúcu izoláciu. Ďalším prínosom je obmedzenie prenikania hluku, takže cestujúci si môžu užívať pokojnejšie cestovanie. Vďaka tejto majstrovskej kombinácii vzrušujúceho exteriéru a tichého interiéru je LS vozidlom, ktoré je absolútna radosť riadiť.

Predchádzanie nárazom

PREDCHÁDZANIE NÁRAZOM

Náš najnovší pokročilý prednárazový bezpečnostný systém APCS (Advanced Pre-Crash Safety), dodávaný po prvý raz pre vozidlo značky Lexus, je najvyspelejším systémom svojho druhu v automobilovom priemysle a dokáže dokonca detekovať chodca. Riadiaca jednotka používa dáta z mikrovlnného radaru, stereo kamery a infračervené projektory v svetlometoch, aby mohla priebežne vyhodnocovať riziko kolízie s vpredu idúcimi vozidlami Ak je riziko vysoké, systém vodiča upozorní a zvýši brzdný tlak. Ak je kolízia pri rýchlosti jazdy až 40 km/h neodvratná, aktivuje systém automaticky brzdy, aby vozidlo zastavilo, a pritiahne bezpečnostné pásy na predných sedadlách.

Audiosystém Mark Levinson

AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON

Všetky modely LS 600h L sú štandardne vybavené jedinečným audiosystémom Mark Levinson® Reference Surround s 19 reproduktormi, ktorý sa radí k najlepším zábavným systémom pre automobily na svete. Cestujúci si tak môžu náležite vychutnať perfektný priestorový zvuk v konfigurácii kanálov 7.1. K dispozícii je taktiež systém Bluetooth® pre pripojenie mobilných telefónov, vstup AUX a 2 USB porty pre pripojenie iPhonov® alebo multimediálnych prehrávačov.

Napriek kontaktom tejto spoločnosti s mnohými výrobcami luxusných automobilov sme jedinou značkou, ktorá používa mimoriadne kvalitné systémy Mark Levinson. Vzhľadom k tomu, že vozidlá Lexus sú vedecky konštruované tak, aby ponúkali vysoko kultivované a tiché cestovanie, poskytujú tiež dokonalé akustické prostredie pre zážitky z "koncertnej haly na kolesách". Systém Mark Levinson je v každom modeli Lexus starostlivo optimalizovaný. Jeho komponenty sú prispôsobené, reproduktory rozmiestnené a celok vyladený tak, aby všetko zodpovedalo jeho jedinečnému akustickému prostrediu.

Pre modely LS 460 sa na prianie dodáva jeden z najlepších automobilových audiosystémov na svete, jedinečný systém Mark Levinson® Reference Surround so 19 reproduktormi. Vďaka nemu si môžu cestujúci užívať dokonalý priestorový zvuk vo formáte 7.1. Súčasťou výbavy je aj handsfree Bluetooth® a vstupy AUX a USB pre pripojenie prístrojov iPhone® alebo multimediálnych prehrávačov. Cestujúci môžu v stojacom vozidle LS sledovať aj filmy z DVD na displeji s uhlopriečkou 12,3" za sprievodu živého zvuku v najvyššej kvalite.

Výber čalúnenia a obloženia

VÝBĚR ČALOUNĚNÍ A OBLOŽENÍ

Kvalitne spracovaný interiér modelu LS si môžete prispôsobiť vášmu individuálnemu vkusu. K dispozícii máte päť variantov koženého čalúnenia - čierne, biele, svetlohnedé, svetlosivé alebo slonovinové. Navyše si môžete vybrať z nasledujúcich osobitých štýlov ozdobného obloženia: hnedé jaseňové drevo (matný povrch), tmavohnedé orechové drevo, sivočierne drevo Shimamoku, zlatosivé jaseňové drevo a bambus.

Hybridný výkon

HYBRIDNÝ VÝKON

LS 600h L ťaží z viac ako desaťročného vedúceho postavenia v oblasti hybridnej technológie. Vďaka tomu poskytuje neuveriteľné výkony. Jeho inovatívna hybridná pohonná sústava Lexus Hybrid Drive inteligentne spája päťlitrový zážihový motor V8 s precíznou konštrukciou a priamym vstrekovaním benzínu a vysokovýkonný elektromotor. Táto kombinácia prináša úžasné výsledky. S kombinovaným výkonom 327 kW (445 k) trvá akcelerácia z 0 na 100 km/h iba 6,1 sekundy a je úplne plynulá. Spotreba paliva sa výrazne znížila na 8,6 l/100 km. A emisie CO2 sú iba 199 g/km - omnoho menej, ako sa očakáva od automobilu tejto triedy. LS možno navyše prepnúť do režimu ECO, ktorý zmení charakteristiku pedálu plynu a upraví činnosť klimatizácie, aby sa spotrebovalo ešte menej paliva a ešte viac klesli emisie.

„Mozgom" hybridného modelu LS je vyspelá jednotka riadenia výkonu PCU (Power Control Unit), ktorá dohliada na riadenie energetických tokov v tejto jedinečnej plne hybridnej pohonnej sústave. V elektrickom režime EV (Electric Vehicle) ide vozidlo takmer nehlučne s nulovými emisiami CO2 alebo NOx bez toho, aby spotrebovalo jedinú kvapku benzínu. PCU volí tento režim pri spúšťaní pohonného ústrojenstva alebo pri pomalej jazde. Hneď, ako zrýchlite, zážihový motor sa plynule pripojí a všetky zdroje hnacej sily harmonicky spolupracujú. Vo vyšších rýchlostiach poskytuje výkonný elektromotor počas akcelerácie plynulú a okamžitú vlnu krútiaceho momentu. Kompaktný hybridný akumulátor netreba nikdy dobíjať, pretože dochádza k spätnému získavaniu kinetickej energie počas brzdenia alebo spomaľovania. Kinetická energia je potom premieňaná na uloženie v akumulátore.

LS ťaží zo stáleho pohonu všetkých kolies, ktorý poskytuje vylepšenú trakciu pre zvládnutie aj tých najnáročnejších jazdných situácií. V ľahkej kompaktnej skrini hybridnej prevodovky, ktorá nie je väčšia než konvenčná samočinná prevodovka, je uložený elektromotor, generátor, planétové súkolesie pre rozdeľovanie výkonu a redukčná prevodovka elektromotora.

LS 600h L je v súhrne veľkolepým dielom techniky, ktorý môže byť produktom iba jedinečnej automobilovej vynaliezavosti značky Lexus.

Systém nočného videnia Night View

SYSTÉM NOČNÉHO VIDENIA NIGHT VIEW

Systém Night View na báze citlivej infračervenej kamery a projektorov pracujúcich v pásme blízkeho infračerveného žiarenia zachytáva noční obraz priestoru pred vozidlom. Obraz na displeji s uhlopriečkou 12,3" napomáha odhaliť prípadné prekážky v smere jazdy skorej, ako by ich vodič dokázal uzrieť voľným okom.

Bližší informace vám poskytne najbližší predajca.

Výsuvná opierka lýtok

VÝSUVNÁ OPIERKA LÝTOK

K ešte vyššiemu pohodliu vodiča LS napomáha predlžovacie sedadlo, ponúkajúce lepšiu oporu. Predný spolujazdec zase privíta výsuvnú opierku lýtok k maximálnemu pohodliu a uvoľneniu na cestách.

Systém Climate Concierge / Technológia Nanoe®

SYSTÉM CLIMATE CONCIERGE / TECHNOLÓGIA NANOE®

Priekopnícky integrovaný systém Climate Concierge nepretržite sleduje teplotu v kabíne vozidla, aj vonkajšiu teplotu a automaticky podľa toho reguluje vyhrievanie interiéru, sedadiel aj volantu. Pomocou infračervených senzorov vozidlo sleduje telesnú teplotu cestujúcich na zadných sedadlách a nasledovne prispôsobuje klimatizáciu pre zadnú časť kabíny a vyhrievanie/chladenie zadných sedadiel. Okrem toho sa využíva aj uznávaná technológia Nanoe®, ktorá do priestoru kabíny uvoľňuje záporne nabité ionty. Ionty Nanoe® vďaka svojej schopnosti primkýnať sa k časticiam vo vzduchu čistí vzduch v kabíne a súčasne účinne odstraňujú pachy z čalúnenia. Pretože sú tieto častice asi tisíckrát vlhšie ako bežné ionty, zaznamenáte tiež zvlhčujúci účinok na svojej pokožke a vo vlasoch.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.