concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

IS 300h

ŠPORTOVÝ SEDAN ZHMOTŇUJÚCI SMELÝ DESIGN V SPOJENÍ S NÁPADITÝMI TECHNOLÓGIAMI


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 99
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 4,3
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 8,4
Maximálna rýchlosť (km/h) 200

OD 36 350 €

VYSTÚPTE Z DAVU

NOVÝ ŠPORTOVÝ SEDAN SI DOKÁŽE ZÍSKAŤ POZORNOSŤ OKOLIA

Nový Lexus IS, vyrábaný v našom preslávenom japonskom závode Tahara pod dohľadom majstrov remesla ‘Takumi’, je nielen podmanivo krásny, ale aj mimoriadne výkonný. Zvonku zaujme dravá vretenovitá maska chladiča Lexus a markantné LED svetlá, zatiaľ čo v kabíne poteší centrálny displej vo veľkosti 10,3", nádherne prešívané kožené sedadlá a drevené dekorácie vyrobené technológiou laserového rytia.

Vozidlo poháňané celosvetovo najrozšírenejšou hybridnou technológiou je jedným z najhospodárnejších športových sedanov na súčasnom trhu, vykazujúce spotrebu iba 4,2 l/100 km* a produkujúce iba 97 gramov CO2 na kilometer jazdy*.

* Platí pre stupeň výbavy Eco.

HLAVNÉ PRVKY

LEXUS IS 300h O NIEČO DETAILNEJŠIE

Za volantom IS 300h – Kľúčové vlastnosti

ZA VOLANTOM IS 300h – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

IS 300h je ukážkou dokonalého vyváženia jazdných schopností a pohodlia celej posádky. Zvýšili sme tuhosť podvozku v záujme presnejšieho riadenia a doplnili sme zadné viacprvkové zavesenie prinášajúce lepší záber a ovládateľnosť. Okrem toho je tento agilný sedan vďaka svojej prepracovanej aerodynamike aj extrémne tichý.

V kabíne IS 300h – Kľúčové vlastnosti

V KABÍNE IS 300h – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Na výrobu IS 300h dohliadajú skúsení majstri výroby ‘Takumi’, ktorí disponujú najmenej 20 rokmi pracovných skúseností u značky Lexus. V kabíne zaujme rad jedinečných detailov, ako napr. drevené dekorácie alebo nádherne spracované analógové hodiny. Náležité cestovné pohodlie celej posádky potom zabezpečujú luxusné kožené kreslá, väčší priestor pre nohy alebo praktické sklápanie zadných sedadiel pre prípad prevážania neforemných predmetov.

Bezpečnosť v IS – Kľúčové vlastnosti

BEZPEČNOSŤ V IS – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Nový Lexus IS 300h si môžete objednať aj s naším priekopníckym bezpečnostným paketom Lexus Safety System +, ktorý kombinuje predkolízny bezpečnostný systém, adaptívny tempomat, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu a automatické prepínanie diaľkových svetiel.

18" Zliatinové Kolesá

18" ZLIATINOVÉ KOLESÁ

Tieto kolesá s viacerými lúčmi a atraktívnou metalickou úpravou podtrhujú dynamický naturel vášho vozidla.

Adaptívny tempomat

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat v záujme čo najpohodlnejšej jazdy udržuje prednastavenú vzdialenosť medzi vami a vpredu idúcim vozidlom, a to aj v prípade, že vozidlo vpredu zrýchľuje a spomaľuje.

Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE MŔTVYCH UHLOV

Radarové senzory detekujú iné vozidlá vo vedľajších pruhoch v mŕtvom uhle výhľadu (neviditeľné vo vonkajších spätných zrkadlách) a aktivujú príslušné varovanie.

Osem airbagov

OSEM AIRBAGOV

O bezpečnosť celej posádky sa stará celkom osem airbagov. Vodiča a predného spolujazdca chránia čelné airbagy s dvojstupňovým plnením. Po celej dĺžke kabíny potom ubiehajú hlavové záclonové airbagy na obidvoch stranách vozidla.

Systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu / Automatické prepínanie diaľkových svetiel

SYSTÉM PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU / AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Pokiaľ by ste začali nechcene vychádzať z daného jazdného pruhu, varuje vás kamera zabudovaná za spätným zrkadlom IS 300h.

Pokiaľ IS 300h v noci zaznamená iné vozidlo, automaticky prepína diaľkové svetlá na stretávacie.

Aktívná Kapota

AKTÍVNÁ KAPOTA

V prípade kolízie sa pridvihne kapota aktivovaná pomocou senzorov, čím pohltí časť nárazovej energie a zmierni riziko zranenia.

Predkolízna bezpečnosť / Rozpoznávanie chodcov

PREDKOLÍZNA BEZPEČNOSŤ / ROZPOZNÁVANIE CHODCOV

Riziko stretu s prekážkou pred vozidlom odhaľuje milimetrový radar v spolupráci s palubným počítačom. Ak je riziko vysoké, vodič je upozornený. Pokiaľ systém vyhodnotí stret ako nevyhnutný, začne podľa potreby sám brzdiť a súčasne dotiahne predné bezpečnostné pásy.

Ak je zaznamenaný chodec, IS 300h automaticky zabrzdí, aby zamedzil stretu.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM

Pokiaľ s vozidlom cúvate, systém pre sledovanie mŕtvych uhlov vás dokáže upozorniť na blížiace sa vozidlá.

Systém rozpoznávania dopravných značiek

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém RSA rozpoznáva dopravné značky pomocou kamery za čelným sklom a poskytuje vodičovi príslušné informácie prostredníctvom displeja.

Displej s vysokým rozlíšením

DISPLEJ S VYSOKÝM ROZLÍŠENÍM

Veľký displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 10,3" je dokonale umiestnený pre maximálne pohodlie vodiča. V režime rozdeleného displeja, ovládaného hlasovými príkazmi alebo združeným ovládačom "Remote Touch", môžete sledovať niekoľko druhov informácií súčasne.

Drevené dekorácie gravírované laserom

DREVENÉ DEKORÁCIE GRAVÍROVANÉ LASEROM

Pre spracovanie drevených dekorácií IS 300h používame pokrokovú technológiu gravírovania laserovým lúčom, aby sme odkryli hliníkovú vrstvu vytvárajúcu nádherný linkový vzor.

Prémiová sústava navigácie Lexus

PRÉMIOVÁ SÚSTAVA NAVIGÁCIE LEXUS

Prémiová sústava navigácie Lexus s ostrou 3D grafikou, zobrazovaním bodov záujmu a širokou ponukou mapových funkcií vás spoľahlivo dovedie do cieľa a po zaparkovaní vozidla vám pomocou QR kódu pošle na mobilný telefón pokyny, ako sa dostať do cieľa cesty pešo.

Združený ovládač Remote Touch

ZDRUŽENÝ OVLÁDAČ REMOTE TOUCH

Intuitívne práce s centrálnym displejom multimediálnej sústavy jediným stlačením ovládača. Ergonomicky navrhnutý systém Remote Touch sa ovláda rovnako jednoducho ako počítačová myš.

Skvelé záberové schopnosti

SKVELÉ ZÁBEROVÉ SCHOPNOSTI

Vďaka pevnému podvozku sa tento agilný sedan môže pochváliť aj skvelým záberom. Dvojité lichobežníkové zavesenia predných kolies a viacprvkové zavesenie vzadu zlepšuje jazdnú stabilitu v priamom smere aj pri rýchlom prechádzaní zákrutami.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Ku špičkovej aerodynamike prispieva prakticky plochý podvozok a drobné spojlery. Tieto spojlery, prvý raz použité v pretekárskych vozidlách Formule 1, sťahujú prúd vzduchu dovnútra, čím pomáhajú IS 300h k lepšiemu prerezávaniu vzduchom pri rýchlej jazde, a tak znižujú spotrebu paliva aj aerodynamický hluk.

Markantná maska chladiča v tvare vretena

MARKANTNÁ MASKA CHLADIČA V TVARE VRETENA

Nový Lexus IS 300h používa dynamickejšiu masku chladiča v tvare vretena, ktorá podtrhuje športový naturel tohto vozidla optickým znížením jeho ťažiska.

Systém Drive Mode Select

SYSTÉM DRIVE MODE SELECT

V režime ECO sa znižujú emisie a spotreba paliva; pre každodenné použitie je určený režim NORMAL s vyvážením výkonu, spotreby paliva a jazdného pohodlia. Ak zatúžite po bezprostrednej odozve, prepnite do režimu ŠPORT.

LED svetlomety

DIÓDOVÉ SVETLOMETY

Prepracované LED svetlomety v tvare písmena "L", akcentované typickými svetlami pre denné svietenie vozidla Lexus, prepožičiavajú modelu IS 300h celkom jedinečný vzhľad.

Koncové LED svetlá

KONCOVÉ LED SVETLÁ

Strojené svetlovodné LED trubice koncových svetiel v tvare písmena "L" vykresľujú kryštálovo čistú linku, ktorá je skvele viditeľná pre vozidlá idúce vzadu.

Dômyselne odladený podvozok

DÔMYSELNE ODLADENÝ PODVOZOK

Tlmiacu silu každého kolesa inteligentne reguluje systém adaptívneho variabilného odpruženia v záujme vyššieho jazdného pohodlia aj atraktívnejšej jazdnej dynamiky.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

NOVÝ LEXUS IS 300h JE TERAZ VIDITEĽNE SMELŠÍ, ALE SÚČASNE AJ KULTIVOVANEJŠÍ Z POHĽADU VODIČA A CELEJ POSÁDKY.

Junichi Furuyama, hlavný konštruktér modelu IS

IS 300h F SPORT

is 300h fsport

DUCH SUPERAUTA

Za vznikom modelu IS 300h F SPORT stojí konštrukčný tím, ktorý vytvoril superšportové vozidlá LFA a naše vysoko výkonné vozidlá s označením "F". Charakter týchto úžasných vozidiel sa premietol aj do modelu IS 300h F SPORT. Pre tento sedan pýšiaci sa exkluzívnymi designovými prvkami a radom dynamických vylepšení je k dispozícii aj adaptívne variabilné odpruženie (systém AVS, výbava na želanie) a režim SPORT S+ pre mimoriadne atraktívne zážitky za volantom.

Atraktívnu športovú atmosféru dokladá aj volant F SPORT obšitý perforovanou kožou, zladený s designom hlavice radiacej páky. Vŕtané hliníkové pedále poukazujú na inšpiráciu vo svete motoristického športu.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.