concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

IS 200t

LUXUSNÝ ŠPORTOVÝ SEDAN SPÁJA SMELÝ DESIGN A CHYTRÉ KONŠTRUKČNÉ PREVEDENIE


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 162
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 7,0
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 7,0
Maximálna rýchlosť (km/h) 230

OD 35 700 €

LUXUS UŽ V ŠTANDARDE

NOVÉ VLASTNOSTI ZARUČUJÚ PÔŽITOK Z MIMORIADNE KOMFORTNEJ A ZÁBAVNEJ JAZDY

Lexus IS 200t s preplňovaným benzínovým motorom 2,0 litra, vybavený väčším displejom navigácie, nádherne spracovanou kabínou zameranou na vodiča a atraktívnymi diódovými svetlometmi s trojicou projektorov, jednoducho stojí za vašu pozornosť. Ale my dobre vieme, že sa krása ukrýva aj vo vnútri.

Naši návrhári a konštruktéri preto strávili nespočetné množstvo hodín zdokonaľovaním nového IS 200t v našom aerodynamickom tuneli v Japonsku. Nasledovne sa tohto vozidla ujal Yošiaki Ito, tzv. jazdecký majster Lexus, ktorý tento model doviedol do dokonalosti, a pomáhal tak pri vzniku jedného z najkultivovanejších sedanov, ktorý bol kedy vyrobený.

VLASTNOSTI VOZIDLA

ZOZNÁMTE SA OSOBNE S VOZIDLOM IS 200t

Za volantom IS 200t – Kľúčové vlastnosti

ZA VOLANTOM IS 200t – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Pobyt za volantom IS je teraz ešte zábavnejší, pretože neúnavne venujeme pozornosť každému detailu – znížili sme posadenie vodiča o 20 mm a upravili sklon volantu o 3°. Tuhý podvozok zlepšuje presnosť riadenia, zatiaľ čo nové viacprvkové zavesenie vzadu zabezpečuje lepšie záberové schopnosti aj ovládateľnosť. Lexus IS je nielen vysoko agilný, ale vďaka svojej pokrokovej aerodynamike je tiež neuveriteľne tichý.

V kabíne IS 200t – Kľúčové vlastnosti

V KABÍNE IS 200t – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Na kompletnú výrobu IS dohliadajú skúsení majstri výroby ‘Takumi’. Po pohodlnom posadení sa do luxusných kožených sedadiel si vychutnáte rad jedinečných detailov, ako napr. drevené dekorácie alebo nádherne spracované analógové hodiny. Predĺžili sme rázvor náprav o 70 mm, aby sme zväčšili priestor pre nohy zadných cestujúcich a ponúkli ešte hladšiu jazdu. Zadné sedadlá, sklopné do roviny, sú rozdelené v pomere 60:40 – s ideálnym uplatnením pri prevoze neforemných predmetov.

Bezpečnosť v IS 200t - Kľúčové vlastnosti

BEZPEČNOSŤ V IS – KĽÚČOVÉ VLASTNOSTI

Pokiaľ si pre svoje IS 200t objednáte priekopnícky bezpečnostný paket Lexus Safety System +, získate automaticky predkolízny bezpečnostný systém, adaptívny tempomat, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu a automatické prepínanie diaľkových svetiel.

18" Zliatinové Kolesá

18" ZLIATINOVÉ KOLESÁ

Športovo pojaté kolesá s viacerými lúčmi zaujmú aj svojím markantným metalickým povrchom.

Adaptívny tempomat

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat v záujme čo najpohodlnejšej jazdy udržuje prednastavenú vzdialenosť medzi vami a vpredu idúcim vozidlom, a to aj v prípade, že vozidlo vpredu zrýchľuje a spomaľuje.

Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE MŔTVYCH UHLOV

Radarové senzory detekujú vozidlá, ktoré nie sú vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách a upozorňujú vás na riziká pri prechádzaní medzi jazdnými pruhmi.

Osem airbagov

OSEM AIRBAGOV

Zostava ôsmych airbagov v IS 200t predstavuje pre celú posádku mimoriadne dobrú ochranu. Vodiča a predného spolujazdca chránia čelné airbagy s dvojstupňovým plnením. Po celej dĺžke kabíny potom ubiehajú hlavové záclonové airbagy na obidvoch stranách vozidla.

Systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu / Automatické prepínanie diaľkových svetiel

SYSTÉM PRE UDRŽIAVANIE VOZIDLA V JAZDNOM PRUHU / AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Pokiaľ by ste začali nechtiac vychádzať z daného jazdného pruhu, varuje vás kamera zabudovaná za spätným zrkadlom IS 200t.

Pokiaľ IS 200t v noci zaznamená iné vozidlo, automaticky prepína diaľkové svetlá na stretávacie.

Aktívná Kapota

AKTÍVNÁ KAPOTA

Pokiaľ senzory v prednom nárazníku rozpoznajú stret s chodcom, systém mierne pridvihne kapotu. Týmto spôsobom sa znižuje riziko poranenia chodca vďaka väčšiemu priestoru medzi kapotou a tvrdými komponentmi motora pod ňou.

Predkolízna bezpečnosť / Rozpoznávanie chodcov

PREDKOLÍZNA BEZPEČNOSŤ / ROZPOZNÁVANIE CHODCOV

Riziko stretu s prekážkou vyhodnocuje milimetrový radar v spolupráci s palubným počítačom. Vodič je upozornený akustickým aj optickým varovaním a systém zároveň zvyšuje tlak v brzdovej sústave. Pokiaľ je stret vyhodnotený ako nevyhnutný, automaticky sa aktivujú brzdy a dotiahnu bezpečnostné pásy.

Automatické brzdenie sa aktivuje v prípade, že je pred IS 200t zaznamenaný chodec a vozidlo sa pohybuje rýchlosťou 30 až 80 km/h.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM

Na blížiace sa vozidlá vás pri cúvaní upozorní systém pre sledovanie mŕtvych uhlov. Funkcia RCTA varuje signálom vo vonkajších spätných zrkadlách a pomocou zvukového znamenia.

Systém rozpoznávania dopravných značiek

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

Systém RSA využíva kameru za čelným sklom pre rozpoznávanie dopravných značiek a poskytuje vodičovi príslušné informácie prostredníctvom displeja.

Displej s vysokým rozlíšením

DISPLEJ S VYSOKÝM ROZLÍŠENÍM

Veľký displej multimediálnej sústavy, dokonale umiestnený pre maximálne pohodlie vodiča, umožňuje súčasne sledovať ďalšie informácie, napr. obraz údajov klimatizácie v kombinácii s mapami prémiovej sústavy navigácie.

Drevené dekorácie gravírované laserom

DREVENÉ DEKORÁCIE GRAVÍROVANÉ LASEROM

Drevené dekorácie sú gravírované laserovým lúčmi, čím bola odkrytá hliníková vrstva, vytvárajúca týmto nádherný linkový vzor. Za spracovaním dekorácie stoja výhradne majstri z divízie výroby klavírov spoločnosti Yamaha.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

Technológie inšpirované svetom F1 prinášajú lepšiu stabilitu aj ovládateľnosť, nižšiu spotrebu paliva a menší aerodynamický hluk. Pokrokové riešenie prakticky plochej spodnej časti karosérie a drobné spojlery na stĺpikoch predných dverí spôsobujú vírenie vzduchu, ktoré IS 200t napomáha k lepšiemu prerezávaniu vzduchom.

LED svetlomety

DIÓDOVÉ SVETLOMETY

Rafinované a jedinečné svetlomety v tvare ‘L’ zjednodušujú jazdu po zotmení.

Koncové LED svetlá

KONCOVÉ LED SVETLÁ

Trojvrstvové svetlovodné LED trubice pod krytom koncových svetiel vykresľujú kryštálovo čistú linku, ktorá je nielen krásna, ale aj skvele viditeľná pre vozidlá idúce vzadu.

Dômyselne odladený podvozok

DÔMYSELNE ODLADENÝ PODVOZOK

Vychutnajte si inteligentnú ovládateľnosť a stabilitu pri rýchlom prechádzaní zákrutami a na striedajúcom sa povrchu vozovky. O starostlivú reguláciu všetkých kolies sa v záujme maximálneho pohodlia stará systém AVS (adaptívne variabilné odpruženie).

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

NOVÝ LEXUS IS SI NECHAL SVOJ ATLETICKÝ POSTOJ A DLHÚ LÍNIU STRECHY V ŠTÝLE KUPÉ, ALE PREPOŽIČALI SME MU SEBAISTEJŠÍ VÝRAZ.

Junichi Furuyama, hlavný konštruktér modelu IS

IS 200t F SPORT

is 200t fsport

PRIPRAVENÝ PRINÁŠAŤ RADOSŤ

Poznajte mimoriadne atraktívne dynamické schopnosti IS postavené na adaptívnom variabilnom odpružení a systéme riadenia odladenom pre pretekárske okruhy. Nový Lexus IS 200t F SPORT, nápadný svojou maskou chladiča s rastrom v podobe motívu F a 18" zliatinovými kolesami, je ešte smelší ako v minulosti. A podobné je to aj vo vnútri, kde zaujme kožené čalúnenie sedadiel vo farebnom odtieni ‘Dark Rose’, volant obšitý perforovanou kožou alebo vŕtané hliníkové pedále poukazujú na inšpiráciu svetom motoristického športu.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.