concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

NOVÝ LEXUS IS

IS side

Objavte nový Lexus IS – elegantný športový sedan so strhujúcim dizajnom a najmodernejšími technológiami, ktorý vám poskytne unikátne zážitky z jazdy. Teraz s akčným zvýhodnením pre modely IS 300h Executive a IS 300h Executive Plus Safety.

IS table

*PONUKA PLATNÁ DO 31.12.2017

HLAVNÉ PRVKY

IS 300h EXECUTIVE PLUS SAFETY

VYHRIEVANÉ KOŽENÉ SEDADLÁ

VYHRIEVANÉ KOŽENÉ SEDADLÁ

Nechajte sa rozmaznávať a objavte nesmierne pohodlné, vyhrievané a v 8 smeroch elektricky nastaviteľné predné sedadlá. Praktické zadné sedadlá delené v pomere 60:40 vytvoria dostatočný priestor pre prepravu lyží či surfov.

LED SVETLOMETY

LED SVETLOMETY

Inovatívne LED svetlomety v tvare písmena L využívajú zhodný zdroj svetla pre stretávacie i diaľkové svetlá. Osobitú auru týchto svetlometov dotvárajú pre značku Lexus typické LED svetlá pre dennú premávku.

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Pre ešte príjemnejšiu jazdu udržuje adaptívny tempomat ACC nastavenú vzdialenosť medzi novým modelom IS a vpredu idúcim vozidlom, dokonca aj keď toto vozidlo mení svoju rýchlosť.

ZADNÁ PARKOVACIA KAMERA A PARKOVACIE SENZORY

ZADNÁ PARKOVACIA KAMERA A PARKOVACIE SENZORY

Pri zaradení spätného chodu sa na Lexus Media Display zobrazí pohľad na priestor za vozidlom. Parkovacie senzory zabezpečujú akustické varovanie pred prekážkami vpredu aj vzadu za vozidlom.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

DOSTUPNÉ FARBY

PREDSTAVUJEME
VÁM NOVÝ IS

SMELÝ DESIGN IDE RUKA V RUKE
S NÁPADITÝMI TECHNOLÓGIAMI

Nový Lexus IS prináša jedinečné zážitky za volantom. Vyberať môžete medzi verziami IS 300h hybrid alebo IS 200t turbo, vyrábanými v našom preslávenom závode Tahara, v obidvoch prípadoch k dispozícii aj s dynamickým paketom F SPORT.

2017 new is quote

„NOVÝ LEXUS IS JE TERAZ VIDITEĽNE SMELŠÍ, ALE SÚČASNE AJ KULTIVOVANEJŠÍ Z POHĽADU VODIČA A CELEJ POSÁDKY.“

Juniči Furujama, hlavný konštruktér modelu IS

PÔSOBIVÝ
NÁVRH

PONUKA BEZKONKURENČNÉHO POHODLIA A SOFISTIKOVANOSTI

Nový Lexus IS vás jedinečným spôsobom víta v duchu ‘Omotenashi’ – japonskej tradície pohostinnosti – a to ešte predtým ako si vôbec sadnete za volant. Keď sa blížite ku svojmu vozidlu, pozdraví vás premyslená súhra osvetlenia; po posadení sa do vozidla, sa sedadlo vodiča spoločne s volantom nastaví do vopred zvolenej polohy.

Pri jazde oceníte mäkké polstrovanie v oblasti kolena a kožou čalúnenú opierku pre dlaň; v noci sa stlmí osvetlenie okolo vnútorných kľučiek dverí, aby zbytočne nerozptyľovalo váš zrak.

V DUCHU ŽIVEJ
PREDSTAVIVOSTI

DOKONALÝ SPOLOČNÍK NA DLHŠIE CESTY

Vo výbave nového športového sedanu Lexus IS nájdeme veľký displej multimediálneho systému s uhlopriečkou 10,3", prémiovú sústavu navigácie Lexus a systémy na podporu riadenia. K uvoľnenému cestovaniu po meste a bezpečnému dojazdu do miesta budúcej schôdzky prispieva systém pre sledovanie mŕtvych uhlov (BSM) so systémom RCTA pre sledovanie prevádzky za vozidlom a funkciou rozpoznávania dopravných značiek.

A keď skončíte svoj pracovný deň, isto uvítate hlasové ovládanie pre objednanie miesta v reštaurácii alebo vyhľadanie obľúbenej hudby, ktorú vám sprostredkuje fenomenálny audiosystém Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktormi.

SMELOSŤ, KTORÁ
VYČNIEVA Z RADU

SMELÝ ŠPORTOVÝ SEDAN SI DOKÁŽE ZÍSKAŤ POZORNOSŤ OKOLIA

Ešte predtým ako sme začali pracovať na novom IS, naši návrhári precestovali celý svet, vypytovali sa zákazníkov a hľadali inšpiráciu. Nové vozidlo sme boli pripravení vymodelovať až po mesiacoch strávených jeho kreslením.

Nový Lexus IS si zachoval svoj atletický postoj, ale prepožičali sme mu sebaistejší výraz. Vlastne je to najmarkantnejšie IS, aké kedy vzniklo.

DOKONALE POD
KONTROLOU

VYCHUTNAJTE SI PRESNÝ HANDLING A KULTIVOVANOSŤ SVETOVEJ TRIEDY

Naši konštruktéri strávili mesiace ladením sústavy riadenia a zavesenia kolies, kedy experimentovali s ľahšími a ušľachtilejšími prvkami.

Po skúškach aerodynamiky v našom impozantnom aerodynamickom tunely v Japonsku prototyp modelu IS prevzal Yošiaki Ito, tzv. jazdecký majster Lexus, ktorý ladí naše vozidlá podobne ako virtuóz hudobný nástroj. A Ito si nedal pokoj, dokiaľ IS nezačal na ceste vykazovať dokonale vyvážené chovanie.

TECHNOLÓGIE, NA
KTORÉ JE SPOĽAHNUTIE

POD OCHRANOU POKROKOVÉHO PAKETU BEZPEČNOSTNÝCH TECHNOLÓGIÍ

Bezpečnostný paket Lexus Safety Systém+ na báze kamery a milimetrového radaru odhaľuje nebezpečenstvo pred vami. Zahŕňa bezpečnostný systém pre predchádzanie kolíziám s rozpoznávaním chodcov, systém pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel pre lepšiu viditeľnosť pri jazde v noci a adaptívny tempomat schopný regulovať rýchlosť jazdy podľa vozidla vpredu.

V prípade kolízie vás ochráni celkom osem airbagov; stret s chodcom rozpoznajú senzory, ktoré zabezpečia okamžité pridvihnutie kapoty, aby prípadné zranenie bolo čo najmenšie.

IS 200t

ODHAĽTE KRÁSU PREPLŇOVANÉHO VÝKONU

Nový športový sedan IS 200t, poháňaný preplňovaným benzínovým motorom 2,0 litra, dosahuje agilného výkonu 245 k a dovoľuje akcelerovať až na 230 km/h (kde to povoľuje zákon). Pri vývoji tohto vozidla sme neponechali nič náhode, a tak bol podrobený testovaniu vo veľkých nadmorských výškach Skalnatých hôr a vo „výcvikovom tábore“ spaľovacích motorov v Japonsku, kde sme simulovali extrémnu teplotu prostredia až 45 °C.

IS 200t prešiel 20 testovacích cyklov tepelných skúšok, aby sme sa presvedčili, že dokáže spoľahlivo pracovať veľa rokov aj pri tých najnáročnejších podmienkach.

IS 300h

POHÁŇANÝ NAJROZŠÍRENEJŠOU HYBRIDNOU TECHNOLÓGIOU NA SVETE

Lexus IS 300h, ktorý inteligentne kombinuje vyspelý zážihový motor 2,5 litra s priamym vstrekovaním a vysoko výkonný elektromotor, je jedným z najhospodárnejších športových sedanov súčasnosti.

Aj napriek svojim dynamickým schopnostiam spotrebuje v priemere iba 4,2 litra paliva na 100 km* a produkuje emisie CO2 na úrovni iba 97 g/km*. Pri jazde po meste môžete navoliť režim elektromobilu (EV) bez zapojenia benzínového motora a s nulovými výfukovými emisiami.

*Platí pre stupeň výbavy Eco

PRIPRAVENÝ PRINÁŠAŤ
RADOSŤ

VYCHUTNAJTE SI EŠTE ATRAKTÍVNEJŠIU JAZDU

Nové varianty IS 300h F SPORT a IS 200t F SPORT sú od pohľadu ešte smelšie ako v minulosti. Poteší vás exkluzívna tmavá maska chladiča s rastrom v podobe motívu F, 18" zliatinové kolesá a kožené čalúnenie sedadiel vo farebnom prevedení 'Dark Rose'. Za volantom vás zase privítajú úchvatné prístroje pripomínajúce inštrumenty zo superšportu LFA.

Interiér dopĺňajú jedinečné dekóry v štýle Naguri (aplikuje tradičné japonské rezbárske techniky pri strojovom obrábaní kovu) a hliníkové pedále, prvý raz predstavené vo vysoko výkonnom sedane GSF. Vďaka riadeniu odladenému pod taktovkou ‘jazdeckých majstrov’ Lexus ponúkajú obidva modely IS F SPORT celkom novú úroveň potešenia z jazdy.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.