concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

PREPREDAJNÉ
SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLA

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

CT 200h


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 82
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 3,6
Zrýchlenie 0 - 100 km/h (s) 10,3
Maximálna rýchlosť (km/h) 180

OD 26 890 €

*PONUKA PLATNÁ DO 31.12.2017

NENÚTENÝ LUXUS

VYSKÚŠAJTE SI CELOSVETOVO PRVÝ PRÉMIOVÝ KOMPAKT S PLNO HYBRIDNÝM POHONOM, TERAZ PONÚKANÝ AJ V DYNAMICKOM VARIANTE F ŠPORT.

Model CT 200h s markantným designom predných partií a atletickým pojatím zadnej časti prináša svojmu majiteľovi radosť pri každom pohľade. Luxusný kokpit potom zhmotňuje typickú vrelú atmosféru vozidiel Lexus, vrátane nádherného stehovania sedadiel a tých najkvalitnejších materiálov. CT 200h však neprináša iba radosť za volantom – je navyše vybavený vyspelými technológiami, napr. združeným ovládačom Remote Touch, audio sústavou Mark Levinson® s 13 reproduktormi alebo prémiovou navigačnou sústavou Lexus. Model CT 200h F ŠPORT s ešte atraktívnejším a dynamickejším zovňajškom ponúka kožené čalúnenie sedadiel vo farebnom prevedení Dark Rose, agilnejší podvozok a 17" liate kolesá F ŠPORT.

Za volantom CT 200h si vychutnáte bezkonkurenčný luxus modelov značky Lexus vo forme kompaktného vozidla poháňaného plno hybridnou technológiou. Oceníte aj úplne hladký chod, ktorý je spojený s extrémne nízkymi emisiami CO2 na úrovni iba 82 g/km. V režime elektromobilu (EV) môžete cestovať prakticky bezhlučně s vypnutým spaľovacím motorom a nulovými výfukovými emisiami. Kabína vozidla ponúka špičkovú audio sústavu, multimediálne služby a vysoko uznávanú kvalitu, na ktorú dohliadajú naši najzručnejší majstri výroby Takumi. Odhaľte novú úroveň pohodlia a kultivovanosti v podobe úchvatného modelu CT 200h.

HLAVNÉ PRVKY CT 200h

ZOZNÁMTE SA S MODELOM CT 200h

Jazda s modelom CT 200h - Hlavné prednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

UVOLNĚTE SE V ELEGANTNÍM A KULTIVOVANÉM LEXUSU CT A PODLE SVÉ MOMENTÁLNÍ NÁLADY SI ZVOLTE JÍZDNÍ REŽIM VOZU.

Při jízdě s novým modelem CT 200h si užijete jeho dokonalou vyváženost a snadnou ovladatelnost. V zatáčkách precizně reaguje na pohyb volantu, za což vděčí mimořádně tuhému podvozku, při jehož konstrukci byly využity průlomové technologie lepení a lehké hliníkové komponenty, a elektrickému posilovači řízení EPS. Na vynikajících jízdních vlastnostech a komfortní jízdě má velký podíl lichoběžníková zadní náprava. Voličem jízdních režimů, který je umístěn na středové konzole, si můžete volit mezi režimy ECO pro dosažení maximální hospodárnosti, NORMAL pro každodenní jízdní komfort a SPORT pro větší dynamickou odezvu vozu. Nebo můžete stisknout tlačítko EV a užít si jízdu s novým CT 200h v ryze elektrickém režimu EV.

Vo vnútri modelu CT 200h - Hlavní přednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

NOVÝ CT 200h NABÍZENÝ S PŘEPYCHOVÝMI KOŽENÝMI SEDADLY POSKYTUJE VŠEM CESTUJÍCÍM VÝJIMEČNÝ KOMFORT.

Nový CT 200h vyráběný v našem oceněném závodě v Kjúšú přináší zcela novou definici kvality výroby pro tento druh luxusního kompaktního vozu. Překrásně zpracovaná přední sedadla poskytují v zatáčkách vynikající boční oporu tělu a i při extrémně dlouhých cestách se v nich budete cítit nesmírně uvolněně. Ze všeho, čeho se dotknete, čiší prémiová kvalita vozu, ať již se jedná o kůží obšitý volant či detaily kombinující jemnou kůži a kov. Interiér modelu CT 200h je rovněž neobyčejně tichý, na čemž se podílí rozsáhlá zvuková izolace, z velké části vyrobená z bio-materiálů. Precizní regulaci teploty uvnitř vozu zajišťuje elektronicky řízená klimatizace, která ze vzduchu před jeho vpuštěním do kabiny filtruje pyly a prach.

Zjistěte více o řemeslných mistrech Lexus zde

Bezpečnost’ v CT 200h - Hlavné prednosti

HLAVNÍ PŘEDNOSTI

Nový model CT 200h vybavený riadením stability vozidla VSC, protipreklzovým systémom TRC a brzdovým asistentom BA je konštruovaný tak, aby predchádzal kolíziám. Voliteľný prednárazový bezpečnostný systém PCS využíva mikrovlnný radar k vyhodnocovaniu rizika čelnej zrážky, a ak je to nutné, aktivuje brzdy. V prípade kolízie ste chránení mimoriadne pevnou základnou štruktúrou karosérie, pri výrobe ktorej sa hojne využívajú komponenty z vysokopevnostnej ocele. Ešte väčšiu bezpečnosť v modeli CT 200h vám zaručujú štandardne dodávané sedadlá so systémom pre ochranu krčnej chrbtice a spolu 8 airbagov.

Prístrojová doska a stredová konzola

PRÍSTROJOVÁ DOSKA A STREDOVÁ KONZOLA

Stredová konzola je ergonomicky tvarovaná tak, aby vodič mohol intuitívne ovládať ako volič prevodovky, tak aj jazdné režimy. Audiosystém a klimatizáciu možno ovládať z oboch predných sedadiel.

ŠPORTOVÝ VOLANT

Trojramenný kožou obšitý volant je inšpirovaný superšportom LFA. S ergonomicky tvarovaným vencom skvele padne do rúk a umožňuje presné ovládanie vozidla. Sú na ňom umiestnené ovládacie prvky audiosystému, mobilného telefónu, hlasového ovládania, multiinformačného displeja a prípadne i adaptívneho tempomatu ACC.

PREMENLIVÉ PRÍSTROJE

Výrazne biele prístroje s antireflexnou optitrónovou technológiou sú ľahko čitateľné a môžu byť podsvietené modrou či červenou farbou v prípade, že zvolíte režim jazdy SPORT. Multiinformačný displej môže byť u modelov s vyšším stupňom výbavy nahradený farebným multifunkčným displejom TFT s uhlopriečkou 4,2". Tento displej okrem prevádzkových údajov zobrazuje i multimediálny obsah, napríklad názvy prehrávaných skladieb, navigačné trasy alebo v prípade, že máte pripojený smartfón, meno, fotografiu a telefónne číslo osoby, ktorá vám volá.

Lexus Hybrid Drive

LEXUS HYBRID DRIVE

Lexus sa stal v roku 2004 prvým prémiovým výrobcom, ktorý priviedol plne hybridnú technológiu k dokonalosti. Od tých čias sa predalo viac ako 500 000 hybridných modelov Lexus. Náš najnovší model CT 200h poskytuje mimoriadne kultivovaný výkon a emisie CO2 len 82 g/km. To sa dosiahlo optimálnym zladením a inteligentnou kombináciou vysoko účinného zážihového motora s objemom 1,8 litra, vysoko výkonného elektromotora, kompaktného akumulátora, hladko pracujúcej hybridnej prevodovky a jednotky riadenia výkonu.

ROZJAZD VOZIDLA

Pri rozjazde je model CT 200h poháňaný elektromotorom napájaným hybridným akumulátorom až do rýchlosti 45 km/h. V tomto režime ide vozidlo takmer nehlučne, nespotrebováva žiadny benzín a nevypúšťa žiadne emisie.

MAXIMÁLNA AKCELERÁCIA

Hneď ako vyžadujete maximálnu akceleráciu, je zážihový motor 1,8 litra okamžite podporený elektromotorom s výkonom 82 k, ktorého mohutná vlna krútiaceho momentu zaistí strhujúcu lineárnu akceleráciu presne v okamihu, kedy ju potrebujete.

NORMÁLNE JAZDNÉ PODMIENKY

Pri rýchlostiach nad 45 km/h sa takmer nehlučne pripojí vyspelý zážihový motor, ktorý v prípade potreby stále podporuje elektromotor. Takmer dokonalým využívaním oboch zdrojov hnacej sily poskytuje CT 200h výnimočný jazdný komfort spoločne s nízkymi emisiami a minimálnou spotrebou paliva.

SPOMAĽOVANIE, ZASTAVENIE, BRZDENIE

Pri spomaľovaní alebo zastavení sa zážihový motor vypne a emisie klesnú na nulu. Pokiaľ brzdíte alebo uvoľníte pedál plynu, využíva rekuperačný systém kinetickú energiu, ktorá v iných vozidlách prichádza navnivoč. Kinetická energia sa premieňa na elektrickú energiu, ktorá sa ukladá do akumulátora hybridného systému. Plne hybridné vozidlo Lexus preto nikdy nebude vyžadovať dobitie akumulátora z vonkajších zdrojov.

Pozrite si systém Lexus Hybrid Drive modelu CT 200h

Ochrana cestujúcich a chodcov

OCHRANA CESTUJÚCICH A CHODCOV

Bezpečnosť modelu CT 200h je zvýšená vysokopevnou základnou štruktúrou karosérie. Strešné stĺpiky sú špeciálne vystužené a v strategických miestach sú použité komponenty vyrobené z vysokopevnostnej ocele. Energiu nárazu pohlcujú účinné deformačné zóny vpredu a vzadu, stĺpik riadenia je skonštruovaný tak, aby sa pri čelnej zrážke „zrútil“.

8 AIRBAGOV

Model CT 200h je vybavený ôsmimi airbagmi a predpínačmi bezpečnostných pásov na predných sedadlách. V prípade kolízie senzory intenzity nárazu aktivujú čelné dvojfázové airbagy vodiča a spolujazdca a súčasne i postranné airbagy. Cestujúci na predných sedadlách sú zároveň chránení kolennými airbagmi, zatiaľ čo priebežné hlavové airbagy chránia cestujúcich po celej dĺžke bočných okien.

DVOJKOMOROVÝ AIRBAG PRE SPOLUJAZDCA

Početné nárazové skúšky dokazujú, že telo spolujazdca na prednom sedadle urazí v porovnaní s vodičom dlhšiu dráhu, kým ho zastaví čelný airbag. Preto je vozidlo vybavené inovatívnym dvojkomorovým airbagom, ktorý spolujazdca na prednom sedadle bezpečne „zachytí“.

SEDADLÁ SO SYSTÉMOM PRE OCHRANU KRČNEJ CHRBTICE

Dizajn predných sedadiel a hlavových opierok minimalizuje v prípade nárazu zozadu poranenie krčnej chrbtice. Zosilnené bočné výstuhy sedadiel umožňujú, aby sa telo prirodzene ponorilo do operadla, dopredu smerujúce opierky zaisťujú efektívnejšiu oporu hlavy.

OCHRANA CHODCOV

Predná kapota modelu CT 200h je navrhnutá tak, aby lepšie pohlcovala energiu nárazu v prípade stretu vozidla s chodcom. K zníženiu následkov poranení chodcov prispieva i dizajn karosérie v oblasti uloženia stieračov.

Systém ovládania Remote touch

SYSTÉM OVLÁDANIA REMOTE TOUCH

Naša ocenená technológia Remote Touch prináša revolúciu v spôsobe, akým môžete využívať mnoho vyspelých systémov vozidla. Ovládací prvok umiestnený v prirodzenej polohe medzi prednými sedadlami na stredovej konzole sa ovláda rovnako ľahko ako počítačová myš a umožňuje ovládať systémy prostredníctvom plne farebného viacfunkčného displeja. Pohyb očí a nežiaduce rozptýlenie sú obmedzené na minimum, takže sa môžete plne sústrediť na dopravnú situáciu pred sebou.

Prostredníctvom ovládača Remote Touch môžete ovládať zábavné systémy vozidla, nastavovať klimatizáciu a dokonca ovládať aj vyspelý navigačný systém. Máte plnú kontrolu nad kurzorom a ak je kurzor na displeji blízko nejakej voľby, môžete cítiť, ako je kurzor vďaka vstavanej haptickej technológii jemne priťahovaný smerom k nej, takže orientácia je na obrazovke omnoho jednoduchšia. Táto sila priťahovania môže byť dokonca nastavovaná podľa vašich preferencií. Jednoduchý, intuitívny a skvele ovládateľný systém.

7" plne farebný multimediálny displej modelu CT 200h je umiestnený uprostred prístrojovej dosky, priamo v zornom poli vodiča, a je kombinovaný s intuitívne umiestnenou „myšou" systému Remote Touch. Pri ovládaní najmodernejších systémov modelu CT 200h tak vodiča nič nerozptyľuje.

Riadenie dynamiky

RIADENIE DYNAMIKY

PROTIPREKLZOVÝ SYSTÉM

Protipreklzový systém TRC zlepšuje trakčné schopnosti modelu CT 200h, najmä pri rozjazde alebo pri akcelerácii na nerovnom klzkom povrchu. Systém zasahuje v okamihu, kedy sa zistí riziko preklzu kolies a tým udržiava optimálnu trakciu vozidla.

RIADENIE STABILITY VOZIDLA

.Řízení stability vozidla VSC předchází ztrátě ovladatelnosti vozu, pokud například vjedete příliš rychle do zatáčky, nebo když hrozí smyk. Stabilita vozidla je zajištěna a jeho rychlost snížena selektivním zásahem brzd, popřípadě snížením výkonu pohonného systému.

ELEKTRONICKÁ DISTRIBUCE BRZDNÉ SÍLY / BRZDOVÝ ASISTENT

Elektronická distribúcia brzdnej sily EBD spolupracuje s ABS tak, aby každé koleso mohlo brzdiť s maximálnou účinnosťou v závislosti na stave vozovky. Brzdový asistent BAS sa aktivuje počas núdzového brzdenia a pokiaľ je to nutné, automaticky zvýši brzdný tlak.

ASISTENT ROZJAZDU DO KOPCA

Asistent rozjazdu do kopca HAC udržiava brzdný tlak a bráni spätnému schádzaniu modelu CT 200h pri rozjazde do kopca. Navyše znižuje námahu vodiča tým, že na klzkom svahu minimalizuje preklzovanie kolies.

Prednárazový bezpečnostný systém

PREDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM

Prednárazový bezpečnostný systém PCS využíva mikrovlnný radar a palubný počítač na vyhodnotenie rizika čelnej zrážky. Ak je toto riziko vysoké, systém zvukovo a vizuálne varuje vodiča a zvýši brzdný tlak. Ak je zrážka neodvratná, PCS aktivuje brzdy a automaticky pritiahne obidva predné bezpečnostné pásy.

Audiosystém Mark Levinson®

AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Nový model CT 200h môže byť vybavený úžasným prémiovým audiosystémom Mark Levinson® Premium Surround. Značka Mark Levinson, ktorá exkluzívne dodáva audiosystémy len do vozidiel Lexus, sa stala pre audiofilov na celom svete synonymom špičkovej zvukovej techniky. Každý na zákazku vyrobený reproduktor tohto jedinečného audiosystému je prispôsobený akustickým vlastnostiam miestu uloženia. Systém vytvára 7.1 kanálový digitálny priestorový zvuk a poskytuje tak pri počúvaní hudby a sledovaní DVD alebo videa prostredníctvom konektora AUX skutočný zážitok v štýle domáceho kina.

Mark Levinson je jedným z najžiadanejších výrobcov highendových audiosystémov na svete. Od roku 1972 sa povesť tejto spoločnosti založená na čistej reprodukcii hudby stala legendárnou. Systémy Mark Levinson sa vyznačujú zázračnou schopnosťou reprodukovať zvukové jemnosti a nuansy, ktoré nič z originálnej nahrávky neuberajú a nič k nej nepridávajú. Sám Mark Levinson zostavil pódiový mixážny pult použitý vo Woodstocku v roku 1969 a od toho času je uznávaný ako zakladateľ segmentu pre highendové audiosystémy.

Navzdory kontaktom tejto spoločnosti s mnohými výrobcami luxusných automobilov sme jedinou značkou, ktorá používa mimoriadne kvalitné systémy Mark Levinson. Vzhľadom k tomu, že vozidlá Lexus sú vedecky konštruované tak, aby ponúkali vysoko kultivované a tiché cestovanie, poskytujú tiež dokonalé akustické prostredie pre zážitky z "koncertnej haly na kolesách". Systém Mark Levinson je v každom modeli Lexus starostlivo optimalizovaný. Jeho komponenty sú prispôsobované, reproduktory rozmiestnené a celok vyladený tak, aby všetko zodpovedalo jeho jedinečnému akustickému prostrediu.

Volič jazdných režimov

VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV

Nový model CT 200h ponúka štyri rôzne jazdné režimy, štyri osobité zážitky z jazdy, ktoré si vodič môže vybrať podľa jazdných podmienok či svojej momentálnej nálady - od vyrovnanej a pokojnej jazdy až po dynamické a športové zvezenie. V elektrickom režimu EV (Electric Vehicle) poháňa model CT 200h výhradne vysokovýkonný elektromotor, a to takmer nehlučne a s nulovou spotrebou paliva a nulovými emisiami CO2 alebo NOx. Ak si zvolíte režim ECO, sú upravené výkon motora a činnosť prevodovky a inteligentne optimalizované funkcie klimatizácie a vyhrievania sedadiel pre dosiahnutie čo najväčšej hospodárnosti prevádzky. Režim NORMAL je najvhodnejší pre každodennú prevádzku.

Zvoľte si režim SPORT a okamžite sa zmení odozva plynového pedála pre dosiahnutie prudšej akcelerácie a charakteristika riadenia. Zároveň sa upraví činnosť trakčných a stabilizačných systémov tak, aby vozidlo poskytovalo ďaleko živšie reakcie pri riadení. Podsvietenie prístrojového panela sa tiež zmení, z chladnej modrej na športovú červenú a ukazovateľ hospodárnosti sa zmení na otáčkomer.

Adaptívny tempomat

ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Adaptívny tempomat ACC využíva mikrovlnný radar systému PCS a udržiava nastavený odstup modelu CT 200h od vpredu idúceho vozidla, a to aj v prípade, keď toto vozidlo mení rýchlosť. Hneď ako sa cesta uvoľní, vráti sa ACC automaticky k pôvodne nastavenej cestovnej rýchlosti.

Komfort interiéru

KOMFORT INTERIÉRU

Nový model CT 200h má priestranný interiér, ktorý oplýva kultivovanosťou a špičkovou kvalitou príznačnou pre značku Lexus. Predné sedadlá zaisťujú vysoký komfort a vynikajúcu bočnú oporu tela, pozícia vodiča za volantom má športový charakter.

V novom CT 200h sa stretnete s kvalitou na každom kroku: vycítite ju z dokonale spracovanej kože, ušľachtilých drevených obložení z trvale udržateľných plantáží a bezchybného laku, ktorý vyzerá omnoho žiarivejšie a atraktívnejšie ako u ktoréhokoľvek iného kompaktného vozidla (používame rovnaký samoopraviteľný lak ako u našej vlajkovej lode - limuzíny LS). Výrobu zaisťujú vysoko kvalifikované tímy, na prácu ktorých dozerajú remeselní majstri „Takumi“, ktorí starostlivo kontrolujú, či kvalita každého CT 200h vyhovuje našim oceňovaným štandardom. Na konci sa každé vyrobené vozidlo podrobí kontrole odhlučnenia a následne absolvuje finálnu 30km testovaciu jazdu.

Pozrite si výrobu CT 200h

Podvozok / Aerodynamika

PODVOZOK / AERODYNAMIKA

Model CT 200h bol testovaný a dovedený k dokonalosti na najvyspelejšom jazdnom simulátore na svete a následne i na pretekárskom okruhu. U najnovšieho modelu sme použili prelomové metódy lepenia na výrazné zvýšenie tuhosti podvozku. To spolu s výrazným využitím ľahkých materiálov prispelo k tomu, že sme vytvorili vozidlo, ktoré prináša mimoriadny pôžitok z jazdy a precízne reaguje na pohyb volantu.

Model CT 200h má vynikajúcu aerodynamiku, za čo vďačí nízkej kapote, dlhej línii strechy a zadnému spojleru, difúzoru a krídelkám. Pohľad na jeho spodnú časť odhaľuje ešte viac - dynamické kryty motora a palivovej nádrže a surfu podobné plochy zlepšujú stabilitu vozidla. Starostlivosť venovaná najmenším detailom karosérie sa odráža nielen v lepšej dynamickej výkonnosti a ovládateľnosti automobilu, ale aj v znížení spotreby paliva a aerodynamického hluku.

L-Finesse

L-FINESSE

Pri návrhu CT 200h naši designéri uplatnili dynamickejšiu interpretáciu designovej filozofie L-finesse značky Lexus (písmeno L tu označuje „Leading edge“, špičkový). Pozornosť na seba strháva markantná, široká a prikrčená maska chladiča v tvare vretena, lemovaná diódovými svetlometmi stvárnenými ako šperk a svetlami pre denné svietenie. K vybranému jazdnému chovaniu a nízkej hladine aerodynamického hluku CT 200h prispieva aj aerodynamický profil a anténa v tvare žraločej plutvy. Opatrenia pre zvýšenie stability zahŕňajúce rôzne aerodynamické prvky, ako napr. lamely v tvare surfovacej dosky pod vozidlom alebo malé spojlery na zadných svietidlách a stĺpikoch dverí.

Podľa želania môžete zvoliť aj ďalšie príslušenstvo, ako napr. sieť do batožinového priestoru, ochrannú podložku do batožinového priestoru, ochrannú mrežu pre prevoz psa alebo mäkké vložky do batožinového priestoru; CT 200h si ďalej môžete vybaviť nosičom jazdných kolies, strešnými nosičmi, strešným boxom alebo luxusným nosičom lyží. Ďalšie podrobnosti nájdete v ponuke príslušenstva.

Dvojité lichobežníkové zavesenie zadných kolies

DVOJITÉ LICHOBEŽNÍKOVÉ ZAVESENIE ZADNÝCH KOLIES

Zadné zavesenie kolies s dvojitými lichobežníkovými ramenami vyvinuté výhradne pre model CT 200h zaisťuje vozidlu vynikajúce jazdné vlastnosti, mimoriadnu smerovú stabilitu a zvyšuje jeho agilitu v zákrutách. Napriek tomu, že je toto zavesenie konštrukčne zložitejšie než klasické zavesenie so vzperami, prakticky nezasahuje do batožinového priestoru. Pre prednú i zadnú nápravu sú k dispozícii športové rozperné tyče s tlmičmi. Tie pohlcujú jemné vibrácie, zvyšujú jazdný komfort a navodzujú pocit presnejšieho riadenia.

Výber čalúnenia a obloženia

VÝBER ČALÚNENIA A OBLOŽENIA

Starostlivo spracovaný interiér CT 200h si môžete upraviť podľa vlastného vkusu. Moderné a odolné textilné čalúnenie sa ponúka v 5 rôznych farebných odtieňoch, z toho 3 boli novo upravené špeciálne pre tento modelový rad. Textilné čalúnenie je štandardom pre stupne výbavy Eco a Comfort; kombinuje sa s čiernymi obkladmi v odtieni Storm Black.

Pre verziu F ŠPORT je štandardom exkluzívne látkové čalúnenie / vzory Tahara (3 farby) – a ozdobné prvky s vrstvou zo strieborného kovu. Môžete zvoliť aj kožené čalúnenie F ŠPORT a vyberať medzi odtieňom Galaxy Black alebo špeciálnym prevedením Dark Rose, vrátane voliteľných vzorov z uhlíkových vlákien.

Elegantné kožené čalúnenie je štandardom stupňa výbavy Executive, vrátane čiernych vzorov v odtieni Techno Black, ktoré dokonale završuje spracovanie celého interiéru. U koženého čalúnenia je možné voliť z troch tradičných farebných odtieňov; zákazníci môžu kožené čalúnenie vybrať aj ako mimoriadnu výbavu nad rámec stupňa výbavy Comfort.

Ak uprednostňujete nádherne prekreslené drevené vzory, môžete voliť medzi tradičným popolavo hnedým drevom s výraznou kresbou, ručne vyrábanými vzormi Shimamoku alebo prírodným tropickým bambusom. Všetko nami používané drevo pochádza z plantáží obhospodarovaných podľa zásad udržateľného rozvoja.

Špičkové multimédiá

ŠPIČKOVÁ MULTIMEDIA

Nový model CT 200h si môžete na želanie vybaviť najmodernejšími multimediálnymi technológiami. Napríklad navigačným systémom Lexus Premium Navigation, internetovými službami Lexus Connected Services, ako je Google Street View®, a možnosťou naplánovať si najúspornejšiu trasu jazdy.

LEXUS PREMIUM NAVIGATION

Nový CT 200h ponúka najnovší navigačný systém Lexus Premium Navigation, ktorý zahŕňa elegantný 7“ displej ovládaný pomocou systému Remote Touch alebo hlasovými pokynmi. Po zaparkovaní vozidla systém ponúka možnosť vytvorenia QR kódu cieľa vašej cesty. Kód potom môžete nahrať do svojho chytrého mobilného telefónu a s jeho pomocou neomylne dôjsť do zvoleného cieľa pešo. Multimediálny systém ponúka novú generáciu služieb, medzi ktoré patrí Online Search, Google Street View®, Panoramio® a a dokonca číta nahlas prichádzajúce textové správy. Pre ešte väčšie pohodlie si môžete trasu poslať zo svojich mobilných zariadení do navigačného systému CT 200h.

LEXUS NAVIGATION

Model CT 200h môže byť vybavený navigáciou Lexus Navigation. Tá sa ovláda prostredníctvom centrálne umiestneného multifunkčného displeja Lexus. Navigácia je rýchla, užívateľsky príjemná a ponúka rozličné zobrazenie máp.Model CT 200h může být vybaven navigací Lexus Navigation.

LEXUS MEDIA DISPLAY

Nový model CT 200h si môžete objednať so systémom Lexus Media Display, ktorý zahŕňa 7" centrálny displej ovládaný otočným ovládačom. Prostredníctvom tohto displeja môžete nastaviť audiosystém, klimatizáciu či zobraziť monitor energetických tokov. Cez displej možno ovládať aj niektoré funkcie kompatibilných smartfónov.

PARKOVACIA KAMERA

Pri zaradení spätného chodu sa na multifunkčnom displeji Lexus zobrazí pohľad na oblasť za vozidlom CT 200h. U modelov vybavených navigáciou Lexus Premium Navigation sa na displeji zobrazia navyše i pomocné línie uľahčujúce parkovanie

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

CT 200h F ŠPORT

ct 200h fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model CT 200h F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a , teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

ct 200h takumi

NA VÝROBU DOZERAJÚ REMESELNÍ MAJSTRI „TAKUMI“, KTORÍ KONTROLUJÚ AJ KAŽDÝ CT 200h V NAŠOM ZARIADENII „QUIET DOME“ (PALÁC TICHA).

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.