2021 lexus nx technology hero

ÚPLNE NOVÝ MODEL NX

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

Bez ohľadu na to, či ide o hlasového asistenta „Hey Lexus“, ktorého môžete ovládať bežnou konverzáciou, alebo o najlepší dotykový displej vo svojej triede, nový Lexus NX využíva pokročilé technológie orientované na človeka, ktoré prinášajú zážitok z jazdy ako žiadny iný. Súčasťou je uvedenie úplne novej multimediálnej platformy, ktorá transformuje výkon a spĺňa potrebu rýchleho a intuitívneho pripojenia v kabíne.

SCHOPNOSTI NOVEJ GENERÁCIE

Lexus NX s novou platformou prináša prostredníctvom dátového komunikačného modulu (DCM) vo vozidle inteligentné služby vrátane pokročilej cloudovej navigácie. Vďaka štvorročnému dátovému paušálu, ktorý je súčasťou kúpnej ceny vozidla, budete mať k dispozícii dopravné informácie v reálnom čase a aktualizácie dopravných udalostí bez toho, aby ste míňali svoje mobilné dáta. Ovládanie je skutočne bezproblémové a jednoduché, podobne ako používanie tabletu.

    Parallax Image 1 Media Display

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

MIMORIADNE VEĽKÝ MULTIMEDIÁLNY DISPLEJ

Štandardne dostupný systém Lexus Link Connect využíva 9,8-palcový displej s antireflexnou dotykovou obrazovkou a dodatočné tlačidlá, aby ste mohli intuitívne ovládať najčastejšie používané funkcie. Systém Lexus Link Pro využíva nový 14-palcový displej, ktorý patrí medzi najväčšie dostupné v tejto kategórii vozidiel. Na obrazovke s vysokým rozlíšením sa za všetkých svetelných podmienok zobrazuje jasná grafika, pričom rýchlosť CPU je v porovnaní s aktuálnou generáciou modelu NX 3,6-krát vyššia. Dotyková obrazovka je ideálne umiestnená z pohľadu komfortu pri jazde. Ponúka funkciu rozdeleného zobrazenia, aby ste mali súčasne prístup k rôznym informáciám navigačného systému, audiosystému alebo klimatizácie.

    Parallax Image 2 Lexus Link

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

APLIKÁCIA LEXUS LINK

Pomocou aplikácie Lexus Link je možné na diaľku využívať širšie spektrum služieb a funkcií: nový svet konektivity, ktorý dopĺňa jedinečný zážitok zo služby „Omotenaši“. Inteligentné a na mieru pripravené funkcie vám pomôžu identifikovať nabíjacie miesta v blízkosti, nájsť parkovacie miesto, naplánovať servis, na diaľku zamknúť alebo odomknúť auto, nastaviť teplotu v kabíne alebo dokonca zdokonaliť štýl jazdy.

    Parallax Image 3 Stay Updated

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

NEUSTÁLE AKTUÁLNE INFORMÁCIE

Nový Lexus NX je pripojený dokonalejšie ako kedykoľvek predtým. Prináša novinku značky Lexus – cloudovú navigáciu, multimediálny systém novej generácie, ktorý sa ovláda rýchlejšie a jednoduchšie, a bezdrôtové aktualizácie (OTA), čo znamená, že budete mať vždy k dispozícii najnovšie prepojené prostredie.

    Parallax Image 4 Eyes on the Road

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

OČAMI NA CESTE

K dispozícii je možnosť premietať farebné údaje o vozidle priamo na čelné sklo. Tento veľký 10-palcový projekčný displej vám umožňuje sledovať rôzne údaje vrátane pokynov navigácie, bezpečnostných funkcií, informácií o vozidle alebo nastavení audiosystému bez toho, aby ste museli spustiť zrak z cesty. 7-palcový farebný displej vyrobený technológiou TFT je integrovaný do hlavnej prístrojovej dosky a informuje vás o všetkých kľúčových údajoch vrátane bezpečnostných upozornení a pokynov navigácie.

    Parallax Image 5 Voice Control

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

HLASOVÉ OVLÁDANIE

Ovládanie bez rúk nebolo nikdy jednoduchšie – vďaka systému Lexus NX, ktorý prináša nového hlasového asistenta „Hey Lexus“. Umelá inteligencia a cloud spolupracujú, aby ste nemuseli zápasiť s tlačidlami a mohli ste sa sústrediť na cestu pred sebou. Novo vyvinutý systém chápe prirodzenú reč a kontext rôznych výrokov, napríklad „som hladný“ alebo „je mi zima“. Bez toho, aby ste museli zložiť ruky z volantu, vám hlasový asistent Lexus umožňuje viac ako 100 rôznymi spôsobmi ovládať telefón, navigáciu, audiosystém a ovládacie prvky vozidla.

POCÍŤTE VIAC V KAŽDOM MOMENTE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER BULLETINU S INFORMÁCIAMI O ÚPLNE NOVOM MODELI NX

    Parallax Image 1 Charging Schedule

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

PLÁNOVANIE NABÍJANIA

Majitelia plug-in hybridu NX 450h+ môžu pomocou aplikácie Lexus Link plánovať, nastaviť a monitorovať priebeh nabíjania. Ideálny spôsob nabíjania vozidla v čase, kedy sú ceny elektrickej energie najnižšie.

    Parallax Image 2 Full Battery

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

NABITÁ BATÉRIA

Bezdrôtová nabíjačka telefónov je o 50 % rýchlejšia ako predtým. Okrem toho je k dispozícii bezdrôtové pripojenie na integráciu smartfónu pomocou Apple CarPlay. Rovnako je možné využiť aj káblové pripojenie pomocou systému Android Auto.

    Parallax Image 3 Remote Simplicity

TECHNOLÓGIA NA VAŠEJ STRANE

JEDNODUCHÉ OVLÁDANIE NA DIAĽKU

Aplikácia Lexus Link ponúka možnosť zamknúť alebo odomknúť vozidlo pomocou smartfónu. Rovnako je k dispozícii možnosť jednoducho ovládať teplotu a pred cestou vykúriť alebo ochladiť kabínu – táto funkcia je súčasťou štandardnej výbavy v celom novom modelovom rade NX.