• SVETOVÁ PREMIÉRA ÚPLNE NOVÉHO LEXUS NX

  Nový Lexus NX predznamenáva nové smerovanie v oblasti vonkajšieho a vnútorného dizajnu, pohonných sústav, multimediálnych systémov ďalšej generácie a konektivity a tiež používanie vyspelých technológií v záujme vyššej úrovne bezpečnosti, pohodlia a praktickosti. Zúčastnite sa chvíle, keď sa vozidlo predstaví svetu.

 •     Feel Every Moment Image

  PRECÍŤTE KAŽDÝ MOMENT

  OBJAVUJTE VAŠIMI ZMYSLAMI

  Vydajte sa na prehliadku úplne nového modelu Lexus NX a vyberte si, čo chcete vidieť a cítiť

    Parallax Image 1 Exclusive Pedigree

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

EXKLUZÍVNY RODOKMEŇ

Nový Lexus NX nahrádza model, z ktorého sa od jeho uvedenia v roku 2014 predalo viac ako 170 000 kusov. Automobilka Lexus sa rozhodla stavať na tomto úspechu a pristúpila k úplnému prepracovaniu vozidla. Jej ambície a odhodlanie sa prejavili na obrovskom pokroku z hľadiska výkonu, jazdných vlastností a účinnosti, ako aj na skutočnosti, že až neuveriteľných 95 % dielov vozidla je nových. Zvolila inteligentnejší konštrukčný postup vrátane digitálneho modelovania a rôznych počítačových techník, čo umožňuje dosiahnuť vyššiu mieru zabezpečenia kvality. Základným predpokladom najvyššej úrovne vnímanej kvality ostávajú schopností ľudských rúk, uší a očí v podobe majstrov Takumi.

    Parallax Image 2 Tested For Quality

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

TESTOVANIE KVALITY

S vylaďovaním jazdnej dynamiky – predovšetkým riadenia a brzdenia – pomohli profesionálni pretekári, ktorí vozidlo testovali na okruhu v zariadení Shimoyama spoločnosti Lexus. Zároveň sa kládol dôraz na zavádzanie nových technológií v oblasti bezpečnosti a pohodlia pri súčasnom zmierňovaní nákladov, aby sa zabezpečila cenová dostupnosť pre zákazníkov.

    Parallax Image 3 Evolution of Design

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

EVOLÚCIA DIZAJNU

Nový model prekonáva avantgardné čaro pôvodného modelu NX, no zároveň predstavuje ešte sofistikovanejší, dynamickejší a vyzretejší vzhľad a robustnejší charakter. Jeho funkčná krása sa jasne prejavuje na detailoch, ktoré sú výsledkom spolupráce medzi dizajnérmi modelu NX a výkonnostnými konštruktérmi a usmerňujú prúdenie vzduchu ponad a popod karosériu, ako sú napríklad zapustené bočné lišty a spodný kryt motora s novým dizajnom.

    Parallax Image 4 Feel More Control

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

VIAC KONTROLY NAD VOZIDLOM

V novom modeli Lexus NX sa pri návrhu kokpitu vodiča po prvýkrát uplatnila koncepcia Tazuna. Vychádza z japonského výrazu, ktorý označuje ovládanie koňa jazdcom pomocou uzdy a jej zámerom je poskytnúť vodičovi priamu a intuitívnu kontrolu nad vozidlom v zmysle zásady „ruky na volant, oči na cestu“. Dodáva vodičovi pocit istoty a kontroly nad vozidlom a jeho okolím.

    2022 all new nx quote background
    2022 all new nx quote

„Nový model NX sme navrhli tak, aby vyhovoval rôznym životným štýlom zákazníkov z celého sveta. Preto sme úplne prepracovali jeho hlavné prednosti vrátane elektrifikovaného pohonu, dizajnu, jazdného výkonu a pokročilých technológií.“

Hlavný konštruktér Takeaki Kato
    2021 lexus 800b tease subscribe banner

POCÍŤTE VIAC V KAŽDOM MOMENTE

PRIHLÁSTE SA NA ODBER NEWSLETTERU S INFORMÁCIAMI O ÚPLNE NOVOM MODELI NX

    Parallax Image 1 Omotenashi Experience

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

ZÁŽITOK V ŠTÝLE OMOTENAŠI

Nové funkcie spríjemňujú atmosféru v kabíne a odrážajú zásady filozofie Omotenaši automobilky Lexus, ktorej základom je predvídanie potrieb ľudí, aby sa cítili čo najpohodlnejšie a vítaní. Priestor pre cestujúcich pôsobí ako luxusný salónik, zatiaľ čo vodič zažije koncentrované, pútavé prostredie, ktoré je výsledkom nového dizajnu kokpitu Tazuna. Spracovanie kabíny oplýva mnohými ukážkami remeselného umenia majstrov Takumi zo spoločnosti Lexus s využitím vysokokvalitných materiálov, ktoré sú príjemné na pohľad aj na dotyk.

    Parallax Image 2 Exhilarating Power

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

POTEŠENIE Z VÝKONU

Široká ponuka pohonných jednotiek využíva nové a vylepšené technológie, ktoré prinášajú vrcholový výkon na čele triedy. Zahŕňa prvý plug-in hybridný pohon od spoločnosti Lexus, ktorý sa stane novým referenčným kritériom pre svoju kombináciu výkonu, palivovej úspornosti, nízkych emisií a jazdných schopností v elektrickom režime.

    Parallax Image 3 The Lexus Driving Signature

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

LEXUS DRIVING SIGNATURE

Dynamický výkon nového Lexusu NX sa zameriava na dosiahnutie charakteristického zážitku z jazdy Lexus Driving Signature. Predstavuje ideálne spojenie jazdného komfortu, riadenia, akcelerácie a brzdenia, ktorý v každom okamihu verne kopíruje zámery vodiča a dodáva mu istotu a pocit potešenia zo spojenia s vozidlom. Kľúčom k dosiahnutiu tohto cieľa je využitie platformy GA-K z dielne automobilky Lexus, ktorá prináša nižšie ťažisko.

    Parallax Image 4 More Connected

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

VIAC MOŽNOSTÍ PRIPOJENIA

Nový Lexus NX zavádza úplne novú multimediálnu platformu, ktorá predstavuje inteligentné služby vrátane pokročilej cloudovej navigácie a nového asistenta „Hey Lexus“, ktorý reaguje na hlasové povely zadávané formou prirodzeného dialógu. Nový multimediálny systém v modeli Lexus NX má pôsobivý displej s uhlopriečkou 14".

    Parallax Image 5 Advanced Safety And Driver Assistance

ÚPLNE NOVÝ LEXUS NX

POKROČILÉ BEZPEČNOSTNÉ A ASISTENČNÉ SYSTÉMY PRE VODIČA

Súčasťou nového modelu Lexus NX je systém Lexus Safety System+ tretej generácie. Prináša nové funkcie a vylepšenia systémov, ktoré sú vyladené tak, aby vodičovi ponúkali prirodzenejší pocit z používania. Medzi vylepšenia patrí ďalšie rozšírenie schopností prednárazového bezpečnostného systému a zmeny adaptívneho tempomatu, aby dokázal rýchlejšie rozpoznať vozidlá, ktoré sa nečakane zaradia pred model NX. Nový systém nastupovania a vystupovania s elektronickou západkou upozorňuje na vozidlá alebo cyklistov, ktorí sa približujú zozadu, a zabraňuje otvoreniu dverí, aby nedošlo k nehode.