1. Business
  2. Lexus Business Plus
  3. Business plus
  4. Hybrid for business
MENU
MENU

HYBRID PRE FIRMY

Hybridná technológia Lexus – inteligentný spôsob pohonu vášho vozového parku. Od roku 2004, kedy sme uviedli na trh model RX 400h, prvý luxusný hybrid na svete, sme dodali viac ako 1,5 milióna hybridných vozidiel.

VÝHODY HYBRIDU BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Lexus Hybrid bez nutnosti dobíjania kombinuje výkonný zážihový motor s elektromotorom, ktorý počas jazdy pracuje v synergii. Lexus Hybrid teraz prichádza vo svojej štvrtej generácii a stále ide o vyvíjajúcu sa, vysoko inteligentnú a flexibilnú pohonnú jednotku.

 

LEXUS HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Energia zachytená počas jazdy a brzdenia sa používa na nabíjanie hybridného akumulátora. Spoločnosť Lexus ponúka najširší rad hybridov bez nutnosti dobíjania. K dispozícii je 9 rôznych modelov, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám na vozový park.

DVA ZDROJE POHONU

Motor a elektromotor(y) pracujú v synergii. Hladký, tichý a čistý elektromotor bezproblémovo spolupracuje so zážihovým motorom.

EFEKTÍVNY

Hybrid je účinnejší ako bežné zážihové motory a ponúka možnosť jazdiť v elektrickom režime bez potreby pripájať vozidlo k elektrickej sieti. Všetky hybridné modely Lexus majú 5-hviezdičkové hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP a 3-ročnú záruku

AUTOMATICKÝ

Pre zážitok z bezproblémovej jazdy. Ponúka rovnaké výhody ako elektrické vozidlo, ale bez obáv o dojazd. Rýchlejšie radenie, precízne ovládanie, dynamická jazda a vzrušujúci výkon 10-stupňovej prevodovky pre vybrané modely, ktorá spája výhody e-CVT prevodovky so skvelo vyladenou 4-stupňovou automatickou prevodovkou.

ČISTÝ

Výrazne nižšie hodnoty emisií NOx a PM než vznetové motory a schopnosť prejsť viac kilometrov s menšou spotrebou paliva. Hybridov Lexus sa netýkajú obmedzenia vjazdu do miest. Mnoho miestnych samospráv ponúka pre hybridy bezplatné alebo znížené sadzby za parkovanie.

ÚSPORNÝ

Kúpa, vlastníctvo a prevádzka je spravidla lacnejšia v porovnaní s rovnocenným modelom so vznetovým motorom. Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania ponúkajú nízke náklady na servis a vyznačujú sa nízkym opotrebovaním bŕzd a pneumatík. Žiadna spojka, rozvodový remeň, štartér, alternátor atď. – výrazne nižšie náklady na náhradné diely.

ES
ES ELEGANCE
LS
LS ELEGANCE 4dv.
LC
LC Luxury 500h Kupé
NX
NX COMFORT
RX
RX COMFORT 5-dv.
RC F
RC F LUXURY Dvojdverové kupé
LC Convertible
LC Convertible LUXURY Kabriolet

https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/sk/sk

AKO FUNGUJE HYBRID

Hybridné vozidlá Lexus sa dobíjajú samé a nevyžadujú zapojenie do elektrickej siete. Okrem toho dokážu na krátke vzdialenosti jazdiť v režime EV. Hybridná technológia Lexus bez nutnosti dobíjania ponúka bezproblémovú jazdu a prvotriedne environmentálne vlastnosti.