1. Business
  2. Lexus Business Plus
  3. Business plus
  4. Hybrid for business
MENU
MENU

HYBRID PRE FIRMY

Hybridná technológia Lexus – inteligentný spôsob pohonu vášho vozového parku. Od roku 2004, kedy sme uviedli na trh model RX 400h, prvý luxusný hybrid na svete, sme dodali viac ako 1,5 milióna hybridných vozidiel.

VÝHODY HYBRIDU BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Lexus Hybrid bez nutnosti dobíjania kombinuje výkonný zážihový motor s elektromotorom, ktorý počas jazdy pracuje v synergii. Lexus Hybrid teraz prichádza vo svojej štvrtej generácii a stále ide o vyvíjajúcu sa, vysoko inteligentnú a flexibilnú pohonnú jednotku.

 

LEXUS HYBRID BEZ NUTNOSTI DOBÍJANIA

Energia zachytená počas jazdy a brzdenia sa používa na nabíjanie hybridného akumulátora. Spoločnosť Lexus ponúka najširší rad hybridov bez nutnosti dobíjania. K dispozícii je 9 rôznych modelov, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám na vozový park.

DVA ZDROJE POHONU

Motor a elektromotor(y) pracujú v synergii. Hladký, tichý a čistý elektromotor bezproblémovo spolupracuje so zážihovým motorom.

EFEKTÍVNY

Hybrid je účinnejší ako bežné zážihové motory a ponúka možnosť jazdiť v elektrickom režime bez potreby pripájať vozidlo k elektrickej sieti. Všetky hybridné modely Lexus majú 5-hviezdičkové hodnotenie bezpečnosti Euro NCAP a 3-ročnú záruku

AUTOMATICKÝ

Pre zážitok z bezproblémovej jazdy. Ponúka rovnaké výhody ako elektrické vozidlo, ale bez obáv o dojazd. Rýchlejšie radenie, precízne ovládanie, dynamická jazda a vzrušujúci výkon 10-stupňovej prevodovky pre vybrané modely, ktorá spája výhody e-CVT prevodovky so skvelo vyladenou 4-stupňovou automatickou prevodovkou.

ČISTÝ

Výrazne nižšie hodnoty emisií NOx a PM než vznetové motory a schopnosť prejsť viac kilometrov s menšou spotrebou paliva. Hybridov Lexus sa netýkajú obmedzenia vjazdu do miest. Mnoho miestnych samospráv ponúka pre hybridy bezplatné alebo znížené sadzby za parkovanie.

ÚSPORNÝ

Kúpa, vlastníctvo a prevádzka je spravidla lacnejšia v porovnaní s rovnocenným modelom so vznetovým motorom. Hybridy Lexus bez nutnosti dobíjania ponúkajú nízke náklady na servis a vyznačujú sa nízkym opotrebovaním bŕzd a pneumatík. Žiadna spojka, rozvodový remeň, štartér, alternátor atď. – výrazne nižšie náklady na náhradné diely.

ES
ES ELEGANCE
Od 52 100 €
LS
LS ELEGANCE 4dv.
Od 111 000 €
LC
LC Luxury 500h Kupé
Od 103 000 €
UX
UX 250h Limited Edition Kombi, 5-dverové
Od 33 990 €
NX
NX COMFORT
Od 54 400 €
RX
RX LIMITED EDITION 5-dv.
Od 54 400 €
RC F
RC F LUXURY Dvojdverové kupé
Od 97 900 €
LC Convertible
LC Convertible LUXURY Kabriolet
Od 113 000 €

https://dxp-webcarconfig.lexus-europe.com/v1/model-filter-results/sk/sk

AKO FUNGUJE HYBRID

Hybridné vozidlá Lexus sa dobíjajú samé a nevyžadujú zapojenie do elektrickej siete. Okrem toho dokážu na krátke vzdialenosti jazdiť v režime EV. Hybridná technológia Lexus bez nutnosti dobíjania ponúka bezproblémovú jazdu a prvotriedne environmentálne vlastnosti.