concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLÁ

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

bg hero

CELKOM NOVÝ
LEXUS LC

SVETOVÁ PREMIÉRA MODELU LC 500h

NOVÁ GENERÁCIA HYBRIDNÉHO POHONU

V nadväznosti na svetovú premiéru kupé LC 500 V8 s hrdosťou predstavujeme náš celkom nový model LC 500h. Nové kupé, prezentované na ženevskom autosalóne 2016, sa chváli svetovou novinkou v podobe viacstupňového hybridného pohonu, ktorý je budúcou generáciou hybridných ústrojenstiev navrhnutých špeciálne pre výkonné modely.

Modely LC 500 a LC 500h spoločne ohlasujú počiatok novej epochy značky Lexus: konštrukčný um v nekompromisnom spojení s expresívnym designom v podobe vlajkového luxusného kupé. Pozývame vás k prehliadke obidvoch modelov, predstavovaných po boku konceptu LF-LC, ktorý umožnil pretaviť pôvodnú víziu do úchvatného modelu LC.

LC 500h rozumne spája nižšiu spotrebu s mohutným výkonom, čím nastoľuje nové meradlá riešenia hybridného pohonu. Viacstupňový hybridný pohon Lexus vykazuje športovejší charakter so zodpovedajúcim pôžitkom z jazdy, avšak súčasne optimálne vyvažuje výkonové parametre a spotrebu paliva.

Viacstupňový hybridný pohon spája rôzne aspekty klasickej plne hybridnej sústavy pohonu – vr. zážihového motora 3,5 litra V6, výkonného elektromotora a akumulátorového modulu typu Li-Ion – so štvorstupňovou automatickou prevodovkou zabudovanou do zadnej časti hybridného prevodového ústrojenstva, čím dosahuje prirodzenejšej väzby medzi pohybom akceleračného pedálu a skutočným zrýchľovaním vozidla. Výsledkom je akcelerácia z 0 na 100 km/h v čase, ktorý sa s rezervou vojde pod 5 sekúnd.

NAVRHNUTÝ PRE NOVÚ EPOCHU

JEDNOTNÁ VÍZIA DESIGNU A KONŠTRUKCIE

LC 500 je zhmotnením intenzívnejšej spolupráce návrhárskych a konštrukčných tímov Lexus, ktoré spoločne vytvorili vlajkovú loď v podobe luxusného kupé, čím ohlásili počiatok novej epochy.

LC 500 jednoznačne vypovedá o budúcom smerovaní značky Lexus a dokladá naše nepoľavujúce zasadenie sa na poli designu, jazdných schopností a špičkového remeselného spracovania.

EXPRESÍVNY DESIGN

OD VIZIONÁRSKEJ VÝVOJOVEJ ŠTÚDIE AŽ PO PÚTAVÚ REÁLNU PODOBU

LC sa môže pochváliť celým radom kľúčových designových prvkov, proporciami a vizuálnou dynamikou koncepčného vozidla, ktorý stál vzorom. Kupé LC stavia na atletických prúdnicových tvaroch a zmyselných krivkách. Jeho splývavá strecha akcentuje nízky a široko rozkročený postoj, ktorý ide ruku v ruke s vysoko funkčnou a emotívnou karosériou.

Predné partie zaujmú výraznou interpretáciou charakteristickej masky chladiča Lexus v tvare vretena. Design interiéru LC odráža motív dynamického luxusu vonkajších partií. Poloha za volantom priamo vyzýva k energickej športovej jazde, kedy vodič ocení mimoriadne intuitívne ovládanie.

AGILNÁ JAZDA

BEZKONKURENČNÝ PÔŽITOK A CHARAKTER V8

LC 500h okrem hybridného pohonu novej generácie vystavuje na obdiv aj pozoruhodný agregát V8 z prevedenia LC 500. Môže sa tak pochváliť mimoriadne agilným a kultivovaným chovaním, pri zachovaní jazdných kvalít očakávaných od luxusného kupé. O prenos výkonu na zadné kolesá sa stará vidlicový osemvalec 5,0 litra schopný vyvinúť až 473 k (DIN) pri 7100 ot/min.

Ten spolupracuje s novo vyvinutou automatickou prevodovkou s 10 stupňami – prvý raz v segmente luxusných vozidiel – s bleskovým radením, ktoré môže smelo konkurovať dvojspojkovým ústrojenstvám. Zvolené konštrukčné riešenia prepožičiavajú LC 500 jazdné schopnosti a agilitu, ktorú by sme od štvormiestneho kupé neočakávali; vozidlo je schopné akcelerovať z 0 na 96 km/h za menej ako 4,5 sekundy.

VIACSTUPŇOVÉHO HYBRIDNÉHO POHONU

KONCEPČNÝ MODEL LF-LC

ODHAĽTE DESIGNOVÚ VÍZIU STOJACU ZA LC

Model LC v rámci automobilky Lexus predstavuje nevídaný designový a konštrukčný úspech, ktorý vznikol pretavením vízií koncepčného modelu LF-LC, prvý raz odhaleného pred štyrmi rokmi v roku 2012.

Pri vývoji modelu LC bolo nutné prekonať rad prekážok v oblasti výroby, designu aj materiálov, ktoré obyčajne koncepčné vízie sprevádzajú. Naše konštrukčné tímy neúnavne hľadali nové riešenia, aby sa podarilo čo najviac z konceptu LF-LC premietnuť aj do reálneho modelu LC, a tak vzniklo vozidlo, ktorému v plnej miere prináleží postavenie vlajkovej lodi značky Lexus.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.