concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLÁ

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

IS 300h

NOVÝ IS 300h POSKYTUJE 223 koní PLNE HYBRIDNÉHO VÝKONU PRI EMISIÁCH CO2 LEN 99 g/km.


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 99
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 4,3
Zrýchlenie 0-100 km/h (s) 8,4
Maximálna rýchlosť (km/h) 200

OD 35 900 €

SPOZNAJTE NOVÝ MODEL
LEXUS IS 300h

NOVÝ MODEL IS 300h POSKYTUJE 223 koní PLNE HYBRIDNÉHO VÝKONU PRI EMISIÁCH CO2 LEN 99 g/km.

Zvonku vás nový kompaktný sedan IS 300h zaujme ohromujúcim dizajnom, LED svetlometmi a výraznou "vretenovitou" maskou chladiča v štýle vozidiel Lexus. Vo vnútri objavíte luxusnú prístrojovú dosku orientovanú na vodiča s najmodernejšími multimediálnymi a bezpečnostnými systémami. V novej, nižšej polohe za volantom si užijete precíznu ovládateľnosť vozidla a presné vedenie stopy v zákrutách, a to s vytríbenosťou a hladkosťou príslovečnou pre značku Lexus.

Model IS 300h poháňaný druhou generáciou plne hybridného systému Lexus Hybrid Drive a vybavený aktívnym akustickým systémom, ktorý vytvára sofistikovaný zvuk motora, je radosť riadiť. Môže sa pochváliť kombinovanými emisiami CO2 jen 99* g/km a spotrebou paliva len 4,3 l/100 km*. K dispozícii máte tiež veľký priestor pre batožinu, pretože hybridný akumulátor zaberá minimum miesta pod podlahou batožinového priestoru.

* Pre model s Balíkom Eco.

CENY, VÝBAVY A TECHNICKÉ ÚDAJE

PREZRITE A POROVNAJTE SI JEDNOTLIVÉ VÝBAVY

IS 300h CVT
Entry

OD 36 350 €

VYBERTE INÚ VARIANTE PRE POROVNANIE

HLAVNÉ PRVKY IS 300h

ZOZNÁMTE SA S MODELOM IS 300h

Bezpečnosť ocenená 5 hviezdičkami Euro NCAP

BEZPEČNOSŤ OCENENÁ 5 HVIEZDIČKAMI EURO NCAP

Model IS 300h získal ocenenie „Best in Class Car of 2013“ za bezpečnosť v teste Euro NCAP v kategórii „Rodinné vozidlo vyššej triedy”. Ohodnotili ho 91 % za ochranu dospelých cestujúcich, 85 % za ochranu detí, 80 % za bezpečnosť pre chodcov a 66 % za asistenčné bezpečnostné systémy. Tieto čísla ďaleko presahujú minimálne hodnoty potrebné k udeleniu päťhviezdičkového hodnotenia, čo znamená, že model IS 300h získal najvyššie celkové skóre.

Pre vzhliadnutie videa z crash testov a získanie ďalších podrobných informácií navštívte prosím webové stránky Euro NCAP (http://www.euroncap.com/bestinclasscars2013.aspx) a vyhľadajte model IS 300h v kategórii rodinných vozidiel vyššej triedy.

JAZDA

HLAVNÉ PREDNOSTI

V modelovom rade IS sa po prvý raz objavuje plne hybridná technológia pohonu. Nový Lexus IS 300h poháňaný naším najnovším systémom Lexus Hybrid Drive poskytuje najväčší výkon 164 kW (223 k), pritom má emisie CO2 len 99 g/km.

Pre ešte podmanivejšiu jazdu sme znížili polohu sedadla vodiča o 20 mm (vo výške bedrového kĺbu a upravili sklon volantu o 3°. Jazdnú precíznosť vylepšila tuhšia štruktúra karosérie, ktorá sa dosiahla pomocou prelomovej technológie lepenia a skrutkovitého laserového zvárania.

Nová viacprvková zadná náprava poskytuje väčšiu priľnavosť a zlepšenú ovládateľnosť. K tomu pripočítajte inovatívnu aerodynamiku a vyjde vám, že máte pred sebou vozidlo, ktoré má nielen veľmi pohotové reakcie, ale ktoré je tiež neuveriteľne tiché.

INTERIÉR

HLAVNÉ PREDNOSTI

Na ceste je nový model IS 300h nádherne vyvážený sedan na riadenie a mimoriadne komfortné vozidlo na dlhé cestovanie. Keď budete relaxovať v sedadlách čalúnených prepychovou kožou, budete si tiež užívať nádherné detaily typické pre značku Lexus, ako sú drevené ozdobné obloženia, či precízne spracované centrálne umiestnené analógové hodiny. Na celú produkciu vozidiel IS, ktorá prebieha na rovnakej linke, na ktorej sa montujú špičkové limuzíny LS, dohliadajú majstri remesiel Lexus nazývaní "Takumi".

Rázvor sedanu IS bol predĺžený o 70 mm, aby vznikol na zadných sedadlách jeden z najväčších priestorov pre nohy v tomto segmente a vozidlo ponúkalo ešte komfortnejšie jazdné vlastnosti. Zadné sedadlá sú rovnako delené a sklopné v pomere 60:40, čo je ideálne riešenie pre prepravu neskladných predmetov.

S novou generáciou multimédií v novom IS budete mať prístup k internetovým službám, ako je napríklad Google Street View®, môžete si nechať vypočítať najekologickejšiu trasu, alebo si užívať zvuk audiosystému Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktormi. Alebo môžete letmým dotykom prstov meniť nastavenie klimatizácie pomocou inovatívnych elektrostatických ovládačov.

BEZPEČNOSŤ

HLAVNÉ PREDNOSTI

Nový model IS vybavený naším najmodernejším systémom integrovaného riadenia jazdnej dynamiky Vehicle Dynamics Integrated Management a výkonnými kotúčovými brzdami s vnútorným chladením využíva vyspelé technológie podporujúce vaše vodičské znalosti. Napríklad systém varovania pri opustení jazdného pruhu, systém sledovania slepého uhla či systém sledovania prevádzky v priečnom smere za vozidlom. Prednárazový bezpečnostný systém Pre-Crash Safety využíva radar na identifikáciu nebezpečenstva pred vozidlom a ak je to nevyhnutné, aktivuje dokonca brzdy.

V prípade kolízie ste chránení mimoriadne odolným bezpečnostným skeletom karosérie, pri ktorom sa vo veľkej miere použila vysokopevnostná oceľ. Pre dosiahnutie ešte väčšej bezpečnosti je nový model IS vybavený prednými sedadlami s konštrukciou obmedzujúcou poranenie krčnej chrbtice a ôsmimi airbagmi. Navyše senzory v prednom nárazníku môžu detekovať zrážku s chodcom, po ktorej sa okamžite mierne nadvihne kapota a absorbuje energiu nárazu.

Vyspelá aerodynamika

VYSPELÁ AERODYNAMIKA

Nový IS má vynikajúcu aerodynamiku vďaka detailom, ako je takmer plochá spodná časť vozidla a drobné aerodynamické prvky na stĺpikoch predných dverí a na zadných svetlách. Tieto „krídelká“, použité prvýkrát na pretekárskych automobiloch F1, vytvárajú vzdušné víry, ktoré pomáhajú nasmerovať prúdenie vzduchu smerom dovnútra, aby sa zlepšilo obtekanie vzduchu okolo sedanu IS. Tým sa zlepšuje nielen stabilita a ovládateľnosť, ale zvyšuje sa tiež hospodárnosť a znižuje aerodynamický hluk.

Prístroje F SPORT

PRÍSTROJE F SPORT

Nové verzie F SPORT sú vybavené úžasným združeným prístrojom s dynamickou radiálnou grafikou inšpirovaným superšportovým vozidlom Lexus LFA. Ten využíva digitálnu technológiu pôvodne vyvinutú na bleskové zobrazovanie špičkových otáčok nášho superšportu s motorom V10. Po jedinečnej štartovacej sekvencii sa vzhľad združeného prístroja mení podľa práve zvoleného jazdného režimu.

Bezpečnostná štruktúra karosérie, 8 airbagov

BEZPEČNOSTNÁ ŠTRUKTÚRA KAROSÉRIE, 8 AIRBAGOV

Okrem extrémne odolného bezpečnostného skeletu karosérie chráni cestujúcich osem airbagov. Vodiča a spolujazdca vpredu chránia dvojfázové čelné airbagy spoločne s kolennými a bočnými airbagmi.

Na oboch stranách prechádzajú v celej dĺžke interiéru bočné hlavové airbagy. Všetky bezpečnostné pásy s výnimkou prostredného sedadla vzadu sú vybavené aj predpínačmi.Táto výnimočná úroveň pasívnej bezpečnosti je v novom modeli IS poskytovaná štandardne.

Volič jazdných režimov

VOLIČ JAZDNÝCH REŽIMOV

Prevádzkové vlastnosti vozidla možno jemne ladiť prostredníctvom voliča jazdných režimov. Režim ECO znižuje emisie a šetrí palivo, zatiaľ čo režim NORMAL poskytuje v každodennej prevádzke ideálnu rovnováhu výkonu, hospodárnosti a jazdného komfortu. Ak chcete pohotovejšie reakcie pohonného ústrojenstva, zapnite si jednoducho režim SPORT.

Špičkový audiosystém Mark Levinson®

ŠPIČKOVÝ AUDIOSYSTÉM MARK LEVINSON®

Lexus IS možno objednať s jedinečným prémiovým audiosystémom Mark Levinson® Premium Surround, ktorý pri počúvaní hudby alebo sledovaní DVD poskytuje zážitok ako na skutočnom živom koncerte. Pätnásť špeciálne navrhnutých a individuálne vyladených reproduktorov v konfigurácii 5.1 kanálov vytvára neuveriteľný digitálny priestorový zvuk

Inovatívna technológia GreenEdge™ v každom reproduktore znamená aj dvojnásobnú intenzitu zvuku pri rovnakej spotrebe energie, zatiaľ čo nový systém „Auto Volume“ zvýši váš pôžitok z hudby na maximum automatickou úpravou hlasitosti pri prechodoch medzi rôznymi umelcami a nahrávkami. Nádherne spracované a precízne strojovo upravené hliníkové ovládacie prvky a lesklá čierna povrchová úprava odráža dizajn prvotriednych domácich audiosystémov Mark Levinson®.

Systém varovania pri opustení jazdného pruhu / automatické ovládanie diaľkových svetiel

SYSTÉM VAROVANIA PRI OPUSTENÍ JAZDNÉHO PRUHU / AUTOMATICKÉ OVLÁDANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Kamera uložená v päte vnútorného spätného zrkadla umožňuje systému varovania pri opúšťaní jazdného pruhu upozorniť vás na riziko nechceného opustenia jazdného pruhu. Automatické ovládanie diaľkových svetlometov používa za tmy rovnakú kameru k automatickému prepínaniu na stretávacie svetlá, hneď ako detekuje svetlá protiidúceho alebo vpredu idúceho vozidla.

LED svetlomety

LED SVETLOMETY

Nový IS je dostupný s LED svetlometmi, zatiaľ čo všetky modely majú osobité LED svetlá pre dennú prevádzku v tvare písmena integrované do predného nárazníka. Energeticky úsporná LED technológia poskytuje vynikajúce osvetlenie a spoľahlivý výkon s dlhou životnosťou.

Aktívna kapota motora

AKTÍVNA KAPOTA MOTORA

Nový Lexus IS je vybavený aktívnou kapotou, ktorá pohlcuje nárazovú energiu. Systém, aktivovaný senzormi v prednom nárazníku pri kolízii s chodcom, mierne nadvihne kapotu, aby sa zväčšil priestor medzi ňou a tvrdými komponentmi motora. Tým sa znižuje riziko poranenia chodcov.

Prednárazový bezpečnostný systém /Adaptívny tempomat

PREDNÁRAZOVÝ BEZPEČNOSTNÝ SYSTÉM / ADAPTÍVNY TEMPOMAT

Mikrovlnný radar a palubný počítač vypočítavajú riziko kolízie s prekážkami pred vozidlom. Ak je riziko vysoké, vodiča na to upozornia zvukové i vizuálne signály a zvýši sa brzdný tlak. Ak sa kolízia považuje za neodvratnú, aktivujú sa automaticky brzdy a pritiahnu bezpečnostné pásy na predných sedadlách. Adaptívny tempomat využíva rovnakú radarovú technológiu na udržiavanie nastaveného odstupu od vpredu idúcich vozidiel.

Systém sledovania prevádzky v priečnom smere za vozidlom

SYSTÉM SLEDOVANIA PREVÁDZKY V PRIEČNOM SMERE ZA VOZIDLOM

Pri cúvaní, napríklad na frekventovanom parkovisku, používa systém sledovania prevádzky v priečnom smere radarové senzory systému sledovania slepého uhla na detekciu vozidiel vchádzajúcich do sťažene viditeľnej oblasti za vozidlom. Ak je nejaké vozidlo detekované, upozorní vás systém vizuálne vo vonkajších spätných zrkadlách a akusticky zvukovým signálom.

Multimediálny navigačný systém

MULTIMEDIÁLNY NAVIGAČNÝ SYSTÉM

Sedempalcový displej sa ovláda ovládačom Remote Touch alebo hlasovými povelmi. Systém disponuje sviežou 3D grafikou a množstvom možností náhľadu mapy. Hneď ako zaparkujete, vytvorí QR kód pre váš smartfón, aby vás doviedol pešo do zadaného cieľa.

IS ponúka novú generáciu služieb, medzi ktoré patrí vyhľadávanie Online Search, Google Street View®, Panoramio® alebo Connected Traffic. Pre ešte väčšie pohodlie si môžete poslať trasu zo svojho počítača alebo tabletu do navigačného systému vo vašom vozidle.

Remeselné spracovanie Lexus

REMESELNÉ SPRACOVANIE LEXUS

Nový Lexus IS vyrábaný v našom oceňovanom závode Tahara tým istým tímom zamestnancov Lexus, ktorý montuje vlajkovú loď LS, úplne mení definíciu kvality výroby tohto druhu luxusných vozidiel. Pocítite to pri prvom dotyku precízne opracovaných hliníkových ovládačov audiosystému Mark Levinson®, alebo hneď ako uchopíte do rúk jeho nádherne spracovaný volant.

Dokonalý lak na povrchu karosérie bol ručne brúsený za mokra po nanesení každej vrstvy základového laku (tento časovo náročný proces sa bežne používa len u vozidiel vyrábaných na zákazku) a kontrolovaný zrakom i digitálnymi prístrojmi, aby bol zaručený perfektný povrch.

Športová pozícia za volantom

ŠPORTOVÁ POZÍCIA ZA VOLANTOM

Zo športovejšia pozícia za volantom, bližšie k zemi, doslova ‘ucítite’ povrch vozovky a vychutnáte si tak reakcie IS aj na tie najjemnejšie pokyny od volantu. K neuveriteľne presnému riadeniu napomáha aj konštrukcia trojramenného volantu s ergonomickým vybraním pre prsty, inšpirovaná modelom LFA. Pohotové ručné radenie pomocou páčok pod volantom je zdrojom ešte atraktívnejších jazdných zážitkov.

Bez nutnosti dávať dole ruky z volantu môžete jednoducho ovládať audio sústavu, telefón, systém hlasového ovládania, multi-informačný displej a v závislosti od výbavy vozidla aj adaptívny tempomat a systém pre stráženie jazdných pruhov.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

IS 300h F ŠPORT

is 300h fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model IS 300h F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

POVRCH LAKU VOZIDLA SA KONTROLUJE RGB SVETLOM, KTORÉ ODHALÍ JEHO CHYBY ALEBO NEDOKONALOSTI, KTORÉ NIE SÚ ZA NORMÁLNYCH OKOLNOSTÍ VIDITEĽNÉ.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.