concept cars

KONCEPTY
LEXUS

Koncepty Lexus poskytujú fascinujúce ukážky budúceho smerovania nášho dizajnu.

main menu lexus brand

DIZAJN A
INOVÁCIE

Zoznámte sa s odvážnym a dynamickým dizajnom značky Lexus.

hybrid cars

HYBRIDNÉ
MODELY

Lexus Hybrid Drive inteligentne kombinuje pohon elektromotora a zážihového motora.

lexus service

SLUŽBY
LEXUS

Služby a servis pre majiteľov vozidiel Lexus.

used cars

JAZDENÉ
VOZIDLÁ

Ponuka preverených jazdených vozidiel od všetkých autorizovaných predajcov Lexus.

IS 200t

NOVÝ LEXUS IS 200t S ATRAKTÍVNYM PREPLŇOVANÝM ZÁŽIHOVÝM MOTOROM S VÝKONOM 245 K


CO2 Kombinovaná prevádzka (g/km) 162
Kombinovaná prevádzka (l/100km) 7,0
Zrýchlenie 0-100 km/h (s) 7,0
Maximálna rýchlosť (km/h) 230

OD 35 700 €

NOVÝ LEXUS IS 200t

POSAĎTE SA ZA VOLANT A VYCHUTNAJTE SI AGILNÉ JAZDNÉ CHOVANIE V KOMBINÁCII S KULTIVOVANÝM CHODOM A POHODLÍM LEXUS NA ÚROVNI SVETOVEJ TRIEDY.

Pri pohľade na podmanivý sedan IS si vašu pozornosť ihneď získa nápadná charakteristická maska chladiča Lexus v tvare vretena. Rozhodný postoj vozidla potom dopĺňajú LED svetlomety a svetlá pre denné svietenie v tvare písmena "L". Atletický bočný profil ladí s nízkou kapotou, bočnou krivkou stúpajúcou smerom hore a dlhou krivkou strechy v štýle kupé, ktorá tomuto modelu prepožičiava dynamický charakter a prispieva k mimoriadnej vnútornej priestornosti.

Jazda so sedanom IS je príkladne vyvážená, ale súčasne ide o nesmierne pohodlné vozidlo ponúkajúce príjemné jazdné zážitky pre všetkých cestujúcich. Sedan s pohonom zadných kolies sme dôkladne testovali na pretekárskych okruhoch, aby sme dokonale odladili jazdné chovanie a zaručili maximálne potešenie za volantom. Dokazujeme – a to doslova – že sa nezastavíme tak dlho, dokiaľ nevytvoríme pokrok.

CENY, VÝBAVY A TECHNICKÉ ÚDAJE

PREZRITE A POROVNAJTE SI JEDNOTLIVÉ VÝBAVY

ENTRY 200t

  • LED svetlá pre denné svietenie
  • Ovládacie prvky na volante pre – audiosystém/informačný displej/telefón/hlasové ovládanie

OD 35 700 €

VYBERTE INÚ VARIANTE PRE POROVNANIE

HLAVNÉ PRVKY

ZOZNÁMTE SA S MODELOM IS 200t

JAZDA

HLAVNÉ RYSY

Model IS je výsledkom nepoľavujúceho dôrazu na každý detail: kvôli ešte lepším zážitkom za volantom sme znížili sedadlo vodiča o 20 mm a upravili sklon volantu o 3°. Pre vyššiu presnosť riadenia prispel pevnejší podvozok, u ktorého konštrukcie bola uplatnená zlomová technológia lepenia kovov v kombinácii so spojovaním laserom s húsenicovými zvarmi. Nové zadné zavesenie typu multi-link znamená lepšie záberové schopnosti aj jazdné chovanie. Pripočítajte k tomu pokrokové aerodynamické úpravy a máte tu vozidlo, ktoré ponúkne nielen vynikajúce reakcie, ale aj neuveriteľne tichý interiér.

INTERIÉR

HLAVNÉ RYSY

V pohodlí luxusných kožených sedadiel si vychutnáte znamenité detaily typické pre vozidlá značky Lexus, ako napr. drevené dekorácie alebo nádherne spracované analógové hodiny v strede palubnej dosky. Nad celou výrobou modelu IS, ktorá prebieha na rovnakej linke ako vlajková loď LS, dohliadajú najzručnejší majstri výroby označovaní ‘Takumi’.

Rázvor náprav sa predĺžil o 70 mm, čo podstatne prispelo k pohodliu cestujúcich na zadných sedadlách aj k hladšej jazde. Zadné sedadlá, sklopené do roviny, sú rozdelené v pomere 60:40 – s ideálnym uplatnením pri prevoze neforemných predmetov.

BEZPEČNOSŤ

DÔRAZ NA BEZPEČNOSŤ

Lexus IS vybavený naším najnovším systémom integrovaného riadenia dynamiky vozidla (VDIM) a účinnými brzdovými kotúčmi s odvetrávaním je pripravený vyhnúť sa každému nebezpečenstvu. Ako na ostatok dokazuje maximálne skóre piatich hviezdičiek v testoch Euro NCAP, v prípade kolízie sa môžete spoľahnúť na neuveriteľne robustný ochranný priestor pre cestujúcich, ktorého konštrukcia vo veľkej miere stavia na prvkoch z vysokopevnostnej ocele.

Lexus IS je v záujme ďalšieho zvýšenia bezpečnosti vybavený prednými sedadlami konštrukcie WIL pre zníženie rizika poranenia krku pri náraze do vozidla zozadu; cestujúci sa môžu spoľahnúť aj na osem airbagov. Ak navyše senzory v prednom nárazníku rozpoznajú stret s chodcom, dôjde k okamžitému podvihnutiu kapoty v optimálnom uhle, aby sa čo najviac obmedzilo riziko zranenia.

Preplňovaný zážihový motor

PREPLŇOVANÝ ZÁŽIHOVÝ MOTOR

Športový sedan IS 200t je poháňaný celkom novým zážihovým motorom 2,0 litra s preplňovaním a výkonom plných 245 k. Využíva pritom systém vstrekovania paliva D-4ST pre nízku spotrebu paliva a vyšší točivý moment pri akýchkoľvek otáčkach. Osemstupňová prevodovka pre IS 200t umožňuje priame ručné radenie a uspokojí vyznávačov rôznych štýlov jazdy; ponúkne pritom pohotovú akceleráciu až do najvyššej rýchlosti jazdy 230 km/h (kde to povoľuje zákon).

S ohľadom na hladký a kultivovaný chod sa motor skladá v bezprašnom prostredí. O atraktívne zvukové sprevádzanie sa stará zdvojené výfukové potrubie.

8st. prevodovka

8ST. PREVODOVKA

Modely IS 200t a IS 200t F ŠPORT s pohonom zadných kolies, vybavené osemstupňovou prevodovkou s možnosťou radenia páčkami pod volantom, sú prvými sedanmi značky Lexus, ktoré pri radení zohľadňujú pôsobenie síl priečneho zrýchlenia. Keď systém zaznamená, že IS vchádza do zákruty, necháva zaradený nižší prevodový stupeň po celú dobu prejazdu zákrutou kvôli bleskovej odozve pri potrebe akcelerovať na výjazde z nej.

Turbodúchadlo

TURBODÚCHADLO

Nové účinné turbodúchadlo typu Twin Scroll bolo navrhnuté tak, aby zaručovalo vysoký točivý moment v celom pásme otáčok motora. Optimálne tvarovanie lopatiek v spojení s nižšou úrovňou trenia ložiskového mechanizmu vzniklo kompaktné turbodúchadlo s celkom mimoriadnou odozvou.

Zdvojené výfukové potrubie

ZDVOJENÉ VÝFUKOVÉ POTRUBIE

Krásne tvarované dvojité koncovky výfukov z nehrdzavejúcej ocele poukazujú na štýlový charakter aj sofistikovanosť a ešte vylepšujú kultivovaný zvuk výkonného preplňovaného agregátu IS 200t.

Športová pozícia za volantom

ŠPORTOVÁ POZÍCIA ZA VOLANTOM

Zo športovejšej pozície za volantom bližšie k zemi doslova ‘ucítite’ povrch vozovky prostredníctvom sústavy riadenia s novým nastavením, a vychutnáte si tak reakcie vozidla aj na tie najmenšie pokyny od volantu.

Zdokonalená aerodynamika

ZDOKONALENÁ AERODYNAMIKA

IS sa pyšní vynikajúcou aerodynamikou, za ktorou stojí napr. prakticky plochá spodná časť karosérie alebo drobné spoilery na stĺpikoch predných dverí a koncových svetlách. Tieto spoilery, prvý raz použité u pretekárskych vozidiel Formule 1, spôsobujú vírenie vzduchu, ktoré IS napomáha k lepšiemu prerezávaniu vzduchom pri rýchlej jazde. Výsledkom je nielen vyššia stabilita a lepšia ovládateľnosť vozidla, ale aj nižšia spotreba paliva a úroveň aerodynamického hluku.

Jazdné pohodlie

JAZDNÉ POHODLIE

IS dokáže zaujať aj priestorným, mimoriadne kvalitným a kultivovaným interiérom, čo sú už povestné atribúty všetkých vozidiel značky Lexus. Poloha za volantom je teraz športovejšia, v snahe vtiahnuť vodiča viacej do deja. Novo koncipované predné sedadlá zase ponúkajú vyššie pohodlie a lepšiu bočnú oporu.

Vyspelé ovládanie

VYSPELÉ OVLÁDANIE

Prostredníctvom multimediálnej sústavy budúcej generácie môžete v svojom IS pristupovať k online službám, ako napr. Google Street View®, vypočítať si najhospodárnejšiu trasu alebo si vychutnať priestorový zvuk prémiovej audio sústavy Mark Levinson® Premium Surround s 15 reproduktormi. A aby sme nezabudli, pre nastavenie klimatizácie stačí letmý pohyb špičkou prstu na pokrokovom elektrostatickom spínači.

Remeselné spracovanie Takumi

REMESELNÉ SPRACOVANIE TAKUMI

Model IS prepisuje doterajšie parametre kvality dielenského spracovania u tohto typu prémiových vozidiel. Vozidlo pochádza z nášho presláveného závodu Tahara, kde sa mu venujú tie isté pracovné tímy, ktoré skladajú našu vlajkovú loď Lexus LS. Kvalitu ucítite v okamžiku, kedy sa prvý raz dotknete ovládacích prvkov audio sústavy Mark Levison®, vyrobených technológiou presného obrábania z hliníka, alebo keď v rukách zovriete nádherne spracovaný volant.

Dokonale urobený lak je výsledkom ručného mokrého brúsenia každej zo základných vrstiev náteru (ide o časovo náročný proces, vyhradený spravidla iba pre špeciálne karosované vozidlá) a nasledovne starostlivej kontroly okom aj digitálnymi metódami s cieľom zabezpečiť úplne dokonalý povrch.

Audio sústava Mark Levinson® s 15 reproduktormi

AUDIO SÚSTAVA MARK LEVINSON® S 15 REPRODUKTORY

Pre svoje IS si môžete objednať bezkonkurenčnú audio sústavu Mark Levinson® Premium Audio, ktorá pri počúvaní hudby alebo sledovaní DVD evokuje atmosféru pripomínajúcu živé koncertné predstavenie. Neuveriteľne verné digitálne priestorové ozvučenie v konfigurácii 5.1 má na starosti 15 zákazkovo vyrábaných reproduktorov s individuálnym naladením.

Pokroková technológia GreenEdge™ použitá u všetkých reproduktorov umožňuje produkovať dvakrát intenzívnejší zvuk ako tradičné ozvučenie pri rovnakej spotrebe energie. Systém 'Auto Volume' umožňuje si vychutnať naplno každú skladbu, pretože automaticky prispôsobuje hlasitosť podľa konkrétneho interpreta alebo nahrávky. Krásne spracované ovládacie prvky - vyrobené technológiou presného obrábania z hliníka - spoločne s lesklo čiernymi povrchmi odrážajú design špičkových sústav domáceho audia značky Mark Levinson®.

Ovládač remote touch s displejom

OVLÁDAČ REMOTE TOUCH S DISPLEJOM

Združený ovládač "Remote Touch" budúcej generácie s potvrdzovaním jedným stlačením dovoľuje intuitívnu prácu s centrálnym displejom multimediálnej sústavy. Ergonomicky navrhnutý ovládač Remote Touch je vždy po ruke a ovláda sa rovnako jednoducho ako počítačová myš.

Systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

SYSTÉM RCTA PRE MONITOROVANIE PREVÁDZKY ZA VOZIDLOM

Pri cúvaní vozidla, napríklad na rušnom parkovisku, oceníte praktický systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom, ktorý prostredníctvom radaru pre sledovanie mŕtvych uhlov rozpoznáva vozidlá pohybujúce sa vzadu v miestach špatne viditeľných z pozície vodiča. Keď systém RCTA rozpozná iné vozidlo, upozorní vás signálom vo vonkajších spätných zrkadlách a pomocou zvukového varovania.

Päťhviezdičkové ohodnotenie v nárazových testoch Euro NCAP

PÄŤHVIEZDIČKOVÉ OHODNOTENIE V NÁRAZOVÝCH TESTOCH EURO NCAP

Model IS získal maximálne päťhviezdičkové ohodnotenie v nárazových testoch NCAP, ktoré sú realistickým a nezávislým parametrom bezpečnosti vozidiel predávaných na európskych trhoch. Dosiahnutý výsledok s rezervou splnil minimálne požiadavky pre získanie piatich hviezdičiek, čím sa IS zaradilo medzi najbezpečnejšie modely v prémiovom segmente.

Systém pro sledování mrtvých úhlů

SYSTÉM PRE SLEDOVANIE MŔTVYCH UHLOV

Radarové senzory zabudované v rohoch zadného nárazníka detekujú vozidlá vo vedľajších pruhoch, ktoré nie sú vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách. Ak dá vodič znamenie o zmene smeru jazdy a do jeho mŕtveho uhla výhľadu vojde iné vozidlo, systém pre sledovanie mŕtvych uhlov okamžite aktivuje výstražný signál v príslušnom spätnom zrkadle.

ŽIADNE VÝSLEDKY

Vami zadaným kritériám nezodpovedajú žiadne vlastnosti vozidla. Rozšírte svoje hľadanie a skúste hľadať znova.

LEXUS ANY CAQ MOD RGB LIGHT

U MODELU IS SA NÁŠ TÍM ZAMERAL NA TO, ABY SI VODIČI MOHLI VYCHUTNÁVAŤ AGILNÉ JAZDNÉ CHOVANIE A VÝBORNÚ ODOZVU.

Junichi Furuyama, hlavný konštruktér modelu IS

IS 200t F ŠPORT

is 200t fsport

ÚCHVATNÝ DESIGN

Model IS 200t F ŠPORT dômyselne spája dravý design so špecifickým naladením podvozku, za ktorým stojí ten istý tým, ktorý vyvinul ikonický superšport LFA a, teda RC F a GS F. Výsledok vám nepochybne zrýchli srdečný tep. Z vylepšenia exteriéru vymenujme väčšiu charakteristickú masku chladiča Lexus v tvare vretena (s rastrom obsahujúcim písmená L), chladiace kanály predných bŕzd alebo aerodynamické lamely pre zvýšenie prítlaku.

V športovom kokpite verzie F ŠPORT si vychutnáte dokonalé spojenie so svojim vozidlom. Ručne preštepované športové sedadlá vás tesne obopnú zhora až dole. Ergonomický športový volant a strojovo obrobené hliníkové pedále zase sprostredkujú pozoruhodnú spätnú väzbu, aby ste sa mohli v plnej miere oddať vozovke pred vami.

TCE-CZ využívá technologii cookie pro zjištění míst, odkud jste přišli na stránky LEXUS, k registraci uživatelské aktivity na stránkách LEXUS a zhodnocení a vylepšení stránek LEXUS tak, aby pro vás byly přínosnějšími. TCE-CZ neregistruje pomocí této technologie informace o jednotlivých uživatelích - žádné osobní informace o Vás nejsou pomocí této technologie uchovávány či využívány. Svůj webový prohlížeč můžete nastavit tak, aby cookies nepřijímal či varoval před jejich přijetím.